Žebříček · 949 obcí
Kde nejrychleji rostou nájmy
Změna nájmu bytu 2+kk za m² za posledních 5 let (20 čtvrtletí) podle cenové mapy nájemného MF.
| # | Obec | Okres | Nejrychlejší růst nájmů | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Běrunice | Nymburk | 57,1 % | 46 805 | 245 | 890 |
| 2 | Otvovice | Kladno | 51,9 % | 52 130 | 287 | 789 |
| 3 | Kostelec u Křížků | Praha-východ | 51,2 % | 52 491 | 310 | 784 |
| 4 | Blevice | Kladno | 48,9 % | 52 130 | 280 | 294 |
| 5 | Dolní Břežany | Praha-západ | 45,5 % | 64 919 | 342 | 4 806 |
| 6 | Kostelní Hlavno | Praha-východ | 45,3 % | 52 491 | 295 | 512 |
| 7 | Žiželice | Kolín | 45,3 % | 55 428 | 231 | 2 002 |
| 8 | Vyšehořovice | Praha-východ | 45,0 % | 52 491 | 306 | 682 |
| 9 | Herink | Praha-východ | 45,0 % | 52 491 | 377 | 1 215 |
| 10 | Mezno | Benešov | 45,0 % | 43 227 | 174 | 378 |
| 11 | Louňovice pod Blaníkem | Benešov | 44,8 % | 43 227 | 236 | 665 |
| 12 | Jinočany | Praha-západ | 44,8 % | 64 919 | 333 | 2 427 |
| 13 | Polepy | Kolín | 44,8 % | 44 968 | 262 | 649 |
| 14 | Radovesnice I | Kolín | 44,7 % | 44 968 | 272 | 383 |
| 15 | Ořech | Praha-západ | 44,4 % | 49 417 | 348 | 957 |
| 16 | Dolany nad Vltavou | Mělník | 44,0 % | 44 565 | 278 | 939 |
| 17 | Husinec | Praha-východ | 43,8 % | 52 491 | 325 | 1 578 |
| 18 | Dlouhopolsko | Nymburk | 43,8 % | 46 805 | 243 | 238 |
| 19 | Hvozdec | Beroun | 43,8 % | 46 031 | 266 | 261 |
| 20 | Slatina | Kladno | 43,7 % | 52 130 | 273 | 637 |
| 21 | Červené Pečky | Kolín | 43,5 % | 55 428 | 254 | 2 098 |
| 22 | Dřetovice | Kladno | 43,3 % | 52 130 | 278 | 467 |
| 23 | Milý | Rakovník | 43,3 % | 37 491 | 235 | 221 |
| 24 | Všestudy | Mělník | 43,1 % | 44 565 | 279 | 459 |
| 25 | Koleč | Kladno | 42,9 % | 52 130 | 273 | 624 |
| 26 | Sedlec | Praha-východ | 42,5 % | 52 491 | 302 | 534 |
| 27 | Vojkovice | Mělník | 42,4 % | 44 565 | 272 | 1 055 |
| 28 | Miličín | Benešov | 42,1 % | 43 227 | 172 | 896 |
| 29 | Čelákovice | Praha-východ | 42,1 % | 66 219 | 304 | 12 507 |
| 30 | Benátky nad Jizerou | Mladá Boleslav | 42,0 % | 56 253 | 291 | 7 963 |
| 31 | Nebovidy | Kolín | 41,8 % | 44 968 | 261 | 776 |
| 32 | Chaloupky | Beroun | 41,8 % | 46 031 | 261 | 527 |
| 33 | Nové Strašecí | Rakovník | 41,8 % | 47 914 | 251 | 5 710 |
| 34 | Červený Újezd | Benešov | 41,7 % | 43 227 | 170 | 350 |
| 35 | Chvatěruby | Mělník | 41,5 % | 44 565 | 273 | 608 |
| 36 | Pohoří | Praha-západ | 41,3 % | 49 417 | 277 | 426 |
| 37 | Mečeříž | Mladá Boleslav | 41,3 % | 44 407 | 284 | 559 |
| 38 | Roztoky | Praha-západ | 40,9 % | 64 919 | 327 | 9 147 |
| 39 | Lány | Kladno | 40,9 % | 57 841 | 248 | 2 294 |
| 40 | Kroučová | Rakovník | 40,8 % | 37 491 | 238 | 285 |
| 41 | Stochov | Kladno | 40,8 % | 57 841 | 245 | 5 362 |
| 42 | Kněževes | Praha-západ | 40,8 % | 49 417 | 328 | 653 |
| 43 | Osek | Beroun | 40,6 % | 46 031 | 263 | 879 |
| 44 | Nehvizdy | Praha-východ | 40,6 % | 61 886 | 308 | 4 528 |
| 45 | Lázně Toušeň | Praha-východ | 40,4 % | 52 491 | 320 | 1 500 |
| 46 | Svinařov | Kladno | 40,2 % | 52 130 | 258 | 725 |
| 47 | Košátky | Mladá Boleslav | 40,1 % | 44 407 | 255 | 237 |
| 48 | Třebestovice | Nymburk | 40,1 % | 46 805 | 262 | 1 334 |
| 49 | Dřevčice | Praha-východ | 40,1 % | 52 491 | 304 | 764 |
| 50 | Suchdol | Kutná Hora | 40,0 % | 33 555 | 252 | 1 108 |
| 51 | Kostelní Lhota | Nymburk | 40,0 % | 46 805 | 266 | 986 |
| 52 | Nová Ves | Mělník | 39,9 % | 44 565 | 263 | 1 032 |
| 53 | Podluhy | Beroun | 39,8 % | 46 031 | 267 | 669 |
| 54 | Zlatníky-Hodkovice | Praha-západ | 39,6 % | 49 417 | 335 | 1 392 |
| 55 | Radovesnice II | Kolín | 39,5 % | 44 968 | 226 | 523 |
| 56 | Záluží | Beroun | 39,5 % | 46 031 | 265 | 507 |
| 57 | Sedlec | Mladá Boleslav | 39,3 % | 44 407 | 287 | 256 |
| 58 | Sadská | Nymburk | 39,3 % | 58 668 | 273 | 3 308 |
| 59 | Sedlec-Prčice | Příbram | 39,2 % | 51 264 | 181 | 2 952 |
| 60 | Olovnice | Mělník | 39,2 % | 44 565 | 263 | 580 |
| 61 | Ohrazenice | Příbram | 39,1 % | 36 523 | 267 | 308 |
| 62 | Středokluky | Praha-západ | 39,0 % | 49 417 | 310 | 1 299 |
| 63 | Zápy | Praha-východ | 39,0 % | 52 491 | 321 | 974 |
| 64 | Březovice | Mladá Boleslav | 39,0 % | 44 407 | 239 | 345 |
| 65 | Zdětín | Mladá Boleslav | 38,8 % | 44 407 | 286 | 657 |
| 66 | Černolice | Praha-západ | 38,8 % | 49 417 | 322 | 591 |
| 67 | Vysoká | Mělník | 38,8 % | 44 565 | 272 | 937 |
| 68 | Sloveč | Nymburk | 38,7 % | 46 805 | 222 | 538 |
| 69 | Chotětov | Mladá Boleslav | 38,7 % | 44 407 | 283 | 1 439 |
| 70 | Zlončice | Mělník | 38,7 % | 44 565 | 276 | 613 |
| 71 | Březí | Praha-východ | 38,7 % | 52 491 | 330 | 667 |
| 72 | Hradečno | Kladno | 38,6 % | 52 130 | 244 | 562 |
| 73 | Srbeč | Rakovník | 38,6 % | 37 491 | 244 | 317 |
| 74 | Třtice | Rakovník | 38,5 % | 37 491 | 248 | 525 |
| 75 | Roblín | Praha-západ | 38,5 % | 49 417 | 320 | 245 |
| 76 | Kněžice | Nymburk | 38,5 % | 46 805 | 216 | 565 |
| 77 | Lety | Praha-západ | 38,4 % | 49 417 | 310 | 1 697 |
| 78 | Mochov | Praha-východ | 38,4 % | 52 491 | 292 | 1 642 |
| 79 | Střezimíř | Benešov | 38,3 % | 43 227 | 166 | 304 |
| 80 | Nelahozeves | Mělník | 38,3 % | 61 151 | 278 | 2 213 |
| 81 | Komárov | Beroun | 38,3 % | 59 200 | 260 | 2 439 |
| 82 | Horky | Kutná Hora | 38,3 % | 33 555 | 224 | 383 |
| 83 | Velké Přítočno | Kladno | 38,2 % | 52 130 | 275 | 1 117 |
| 84 | Milčice | Nymburk | 38,0 % | 46 805 | 247 | 303 |
| 85 | Horka I | Kutná Hora | 38,0 % | 33 555 | 218 | 408 |
| 86 | Poděbrady | Nymburk | 37,9 % | 60 237 | 266 | 15 238 |
| 87 | Kropáčova Vrutice | Mladá Boleslav | 37,9 % | 44 407 | 262 | 940 |
| 88 | Třebešice | Kutná Hora | 37,9 % | 33 555 | 222 | 324 |
| 89 | Bašť | Praha-východ | 37,8 % | 61 886 | 310 | 3 071 |
| 90 | Kovanice | Nymburk | 37,8 % | 46 805 | 259 | 974 |
| 91 | Pochvalov | Rakovník | 37,7 % | 37 491 | 219 | 232 |
| 92 | Rynholec | Rakovník | 37,6 % | 37 491 | 245 | 1 097 |
| 93 | Bříství | Nymburk | 37,6 % | 46 805 | 289 | 392 |
| 94 | Třebotov | Praha-západ | 37,6 % | 49 417 | 322 | 1 531 |
| 95 | Kralupy nad Vltavou | Mělník | 37,5 % | 63 843 | 278 | 19 138 |
| 96 | Mšecké Žehrovice | Rakovník | 37,5 % | 37 491 | 242 | 664 |
| 97 | Dolní Slivno | Mladá Boleslav | 37,5 % | 44 407 | 275 | 399 |
| 98 | Lošany | Kolín | 37,5 % | 44 968 | 253 | 345 |
| 99 | Pičín | Příbram | 37,4 % | 36 523 | 235 | 655 |
| 100 | Nečín | Příbram | 37,4 % | 36 523 | 261 | 778 |
Zobrazeno prvních 100 z 949 obcí.
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.