Žebříček · 2 921 obcí
Nejrychleji rostoucí obce
Změna počtu obyvatel za posledních 10 let podle ČSÚ. Rychle rostou hlavně obce v okolí velkých měst, kde se staví nové domy.
| # | Obec | Okres | Růst počtu obyvatel | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Polerady | Praha-východ | 315,2 % | 52 491 | 288 | 876 |
| 2 | Zlonín | Praha-východ | 208,2 % | 52 491 | 276 | 1 421 |
| 3 | Vysoký Újezd | Beroun | 189,6 % | 59 200 | 287 | 2 137 |
| 4 | Vochov | Plzeň-sever | 145,0 % | 41 174 | 228 | 1 989 |
| 5 | Doubravčice | Kolín | 122,8 % | 44 968 | 266 | 1 415 |
| 6 | Herink | Praha-východ | 120,9 % | 52 491 | 377 | 1 215 |
| 7 | Chýně | Praha-západ | 105,0 % | 64 919 | 340 | 5 168 |
| 8 | Postřižín | Mělník | 101,5 % | 61 151 | 272 | 2 033 |
| 9 | Hory | Karlovy Vary | 99,2 % | 33 486 | 190 | 502 |
| 10 | Drahelčice | Praha-západ | 90,5 % | 49 417 | 298 | 1 667 |
| 11 | Přezletice | Praha-východ | 77,5 % | 61 886 | 333 | 2 495 |
| 12 | Hajany | Brno-venkov | 77,0 % | 50 087 | 253 | 715 |
| 13 | Sluštice | Praha-východ | 76,7 % | 52 491 | 332 | 758 |
| 14 | Tuřice | Mladá Boleslav | 74,9 % | 44 407 | 285 | 516 |
| 15 | Holubice | Vyškov | 74,3 % | 53 302 | 271 | 1 929 |
| 16 | Nehvizdy | Praha-východ | 74,0 % | 61 886 | 308 | 4 528 |
| 17 | Horoušany | Praha-východ | 71,9 % | 61 886 | 281 | 2 155 |
| 18 | Černá u Bohdanče | Pardubice | 70,9 % | 48 452 | 240 | 733 |
| 19 | Přestanov | Ústí nad Labem | 66,7 % | 36 868 | 200 | 672 |
| 20 | Čankovice | Chrudim | 65,9 % | 36 030 | 211 | 511 |
| 21 | Veleň | Praha-východ | 64,7 % | 61 886 | 305 | 2 072 |
| 22 | Trnová | Praha-západ | 64,6 % | 49 417 | 310 | 622 |
| 23 | Hradištko | Nymburk | 62,3 % | 46 805 | 284 | 948 |
| 24 | Sedlec | Praha-východ | 59,9 % | 52 491 | 302 | 534 |
| 25 | Starý Mateřov | Pardubice | 59,7 % | 48 452 | 249 | 944 |
| 26 | Předboj | Praha-východ | 59,5 % | 52 491 | 261 | 1 453 |
| 27 | Sulice | Praha-východ | 58,5 % | 61 886 | 305 | 2 716 |
| 28 | Klíčany | Praha-východ | 58,3 % | 52 491 | 307 | 665 |
| 29 | Vodochody | Praha-východ | 58,1 % | 52 491 | 277 | 849 |
| 30 | Dříteč | Pardubice | 57,4 % | 48 452 | 220 | 666 |
| 31 | Chotětov | Mladá Boleslav | 54,7 % | 44 407 | 283 | 1 439 |
| 32 | Třebestovice | Nymburk | 53,9 % | 46 805 | 262 | 1 334 |
| 33 | Trhové Dušníky | Příbram | 52,8 % | 36 523 | 234 | 703 |
| 34 | Trubín | Beroun | 51,9 % | 46 031 | 254 | 588 |
| 35 | Křenice | Praha-východ | 51,7 % | 52 491 | 331 | 1 062 |
| 36 | Hostouň | Kladno | 49,7 % | 52 130 | 300 | 1 645 |
| 37 | Nová Ves pod Pleší | Příbram | 48,9 % | 36 523 | 283 | 1 604 |
| 38 | Babice | Praha-východ | 47,9 % | 52 491 | 313 | 1 529 |
| 39 | Písková Lhota | Mladá Boleslav | 47,5 % | 44 407 | 268 | 1 111 |
| 40 | Březová-Oleško | Praha-západ | 46,2 % | 49 417 | 312 | 1 475 |
| 41 | Býkev | Mělník | 46,1 % | 44 565 | 262 | 596 |
| 42 | Malešovice | Brno-venkov | 46,0 % | 50 087 | 276 | 873 |
| 43 | Svojetice | Praha-východ | 45,2 % | 52 491 | 282 | 1 410 |
| 44 | Červený Újezd | Praha-západ | 44,7 % | 49 417 | 291 | 1 650 |
| 45 | Květnice | Praha-východ | 44,7 % | 61 886 | 336 | 2 120 |
| 46 | Bašť | Praha-východ | 44,4 % | 61 886 | 310 | 3 071 |
| 47 | Svinaře | Beroun | 43,9 % | 46 031 | 273 | 1 013 |
| 48 | Černolice | Praha-západ | 42,8 % | 49 417 | 322 | 591 |
| 49 | Nová Ves | Praha-východ | 42,4 % | 52 491 | 281 | 1 578 |
| 50 | Horoměřice | Praha-západ | 42,2 % | 64 919 | 330 | 5 586 |
| 51 | Chrášťany | Praha-západ | 41,7 % | 49 417 | 331 | 1 257 |
| 52 | Horní Domaslavice | Frýdek-Místek | 41,6 % | 36 473 | 216 | 1 109 |
| 53 | Háje | Příbram | 41,2 % | 36 523 | 238 | 613 |
| 54 | Tuchoraz | Kolín | 41,2 % | 44 968 | 251 | 682 |
| 55 | Němčice | Pardubice | 41,2 % | 48 452 | 234 | 833 |
| 56 | Hradešín | Kolín | 41,1 % | 44 968 | 285 | 601 |
| 57 | Srbice | Teplice | 40,1 % | 33 952 | 195 | 517 |
| 58 | Jeřmanice | Liberec | 40,0 % | 38 207 | 228 | 686 |
| 59 | Lavičky | Žďár nad Sázavou | 40,0 % | 39 398 | 205 | 725 |
| 60 | Stehelčeves | Kladno | 40,0 % | 52 130 | 264 | 1 177 |
| 61 | Škvorec | Praha-východ | 39,8 % | 61 886 | 291 | 2 269 |
| 62 | Letkov | Plzeň-město | 39,7 % | 47 326 | 227 | 918 |
| 63 | Lštění | Benešov | 39,7 % | 43 227 | 245 | 567 |
| 64 | Kunice | Praha-východ | 39,3 % | 52 491 | 273 | 1 946 |
| 65 | Strupčice | Chomutov | 39,2 % | 32 266 | 178 | 1 194 |
| 66 | Předměřice nad Jizerou | Mladá Boleslav | 38,0 % | 44 407 | 291 | 996 |
| 67 | Radějovice | Praha-východ | 37,8 % | 52 491 | 351 | 540 |
| 68 | Moravany | Brno-venkov | 37,7 % | 62 159 | 321 | 3 607 |
| 69 | Svémyslice | Praha-východ | 37,7 % | 52 491 | 268 | 599 |
| 70 | Struhařov | Praha-východ | 37,6 % | 52 491 | 274 | 1 024 |
| 71 | Železné | Brno-venkov | 37,1 % | 50 087 | 260 | 628 |
| 72 | Šimonovice | Liberec | 37,0 % | 38 207 | 227 | 1 536 |
| 73 | Vojkovice | Mělník | 36,7 % | 44 565 | 272 | 1 055 |
| 74 | Libišany | Pardubice | 36,3 % | 48 452 | 235 | 714 |
| 75 | Tehov | Praha-východ | 36,1 % | 52 491 | 294 | 1 196 |
| 76 | Zbůch | Plzeň-sever | 36,0 % | 49 361 | 230 | 3 057 |
| 77 | Dobev | Písek | 36,0 % | 34 561 | 228 | 1 178 |
| 78 | Řehenice | Benešov | 35,5 % | 43 227 | 217 | 572 |
| 79 | Jinočany | Praha-západ | 35,2 % | 64 919 | 333 | 2 427 |
| 80 | Nemojany | Vyškov | 35,1 % | 53 302 | 244 | 912 |
| 81 | Milovice | Nymburk | 34,9 % | 60 237 | 267 | 14 609 |
| 82 | Stratov | Nymburk | 34,9 % | 46 805 | 257 | 762 |
| 83 | Písková Lhota | Nymburk | 34,7 % | 46 805 | 272 | 578 |
| 84 | Spomyšl | Mělník | 34,3 % | 44 565 | 260 | 603 |
| 85 | Vestec | Praha-západ | 34,3 % | 64 919 | 329 | 3 252 |
| 86 | Pletený Újezd | Kladno | 33,8 % | 52 130 | 238 | 728 |
| 87 | Kojetice | Mělník | 33,8 % | 44 565 | 261 | 1 050 |
| 88 | Kolová | Karlovy Vary | 33,5 % | 33 486 | 221 | 952 |
| 89 | Vyžlovka | Praha-východ | 33,3 % | 52 491 | 267 | 857 |
| 90 | Syrovice | Brno-venkov | 33,1 % | 62 159 | 251 | 2 126 |
| 91 | Jenštejn | Praha-východ | 33,0 % | 52 491 | 300 | 1 526 |
| 92 | Strančice | Praha-východ | 32,8 % | 61 886 | 313 | 2 990 |
| 93 | Březová | Karlovy Vary | 32,7 % | 33 486 | 204 | 714 |
| 94 | Nupaky | Praha-východ | 32,3 % | 61 886 | 345 | 2 080 |
| 95 | Březí | Praha-východ | 32,1 % | 52 491 | 330 | 667 |
| 96 | Vráto | České Budějovice | 32,0 % | 40 916 | 213 | 512 |
| 97 | Sibřina | Praha-východ | 31,7 % | 52 491 | 344 | 1 089 |
| 98 | Poříčí nad Sázavou | Benešov | 31,5 % | 43 227 | 232 | 1 661 |
| 99 | Kamenný Újezd | Rokycany | 30,9 % | 43 910 | 230 | 983 |
| 100 | Pohořelice | Brno-venkov | 30,8 % | 62 159 | 281 | 6 299 |
Zobrazeno prvních 100 z 2 921 obcí.
Stáhnout CSV – všech 2 921 obcí podle zvoleného filtru (CC BY 4.0, uveďte zdroj cenybydleni.cz).
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Obyvatelé: ČSÚ (2025). Zpracoval kdezit.cz.