Žebříček · 4 914 obcí
Kde nejrychleji rostou nájmy
Změna nájmu bytu 2+kk za m² za posledních 5 let (20 čtvrtletí) podle cenové mapy nájemného MF.
| # | Obec | Okres | Nejrychlejší růst nájmů | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Oloví | Sokolov | 62,8 % | 25 640 | 153 | 1 618 |
| 2 | Rumburk | Děčín | 59,3 % | 36 621 | 191 | 10 780 |
| 3 | Kraslice | Sokolov | 58,9 % | 29 171 | 163 | 6 369 |
| 4 | Jezernice | Přerov | 57,2 % | 38 463 | 228 | 662 |
| 5 | Běrunice | Nymburk | 57,1 % | 46 805 | 245 | 890 |
| 6 | Býšť | Pardubice | 56,9 % | 48 452 | 251 | 1 689 |
| 7 | Smiřice | Hradec Králové | 56,8 % | 52 526 | 229 | 3 142 |
| 8 | Krupka | Teplice | 56,3 % | 34 857 | 197 | 12 731 |
| 9 | Kosice | Hradec Králové | 56,3 % | 38 755 | 236 | 348 |
| 10 | Žim | Teplice | 56,0 % | 33 952 | 195 | 242 |
| 11 | Lázně Bělohrad | Jičín | 55,6 % | 49 994 | 207 | 3 701 |
| 12 | Zvěrotice | Tábor | 55,6 % | 36 500 | 196 | 399 |
| 13 | Mlékosrby | Hradec Králové | 55,0 % | 38 755 | 234 | 247 |
| 14 | Přibyslavice | Brno-venkov | 54,9 % | 50 087 | 251 | 554 |
| 15 | Choustník | Tábor | 54,8 % | 36 500 | 192 | 479 |
| 16 | Mladá Vožice | Tábor | 54,8 % | 40 990 | 209 | 2 711 |
| 17 | Želeč | Tábor | 54,5 % | 36 500 | 190 | 1 046 |
| 18 | Skašov | Plzeň-jih | 54,4 % | 36 049 | 244 | 224 |
| 19 | Ústrašice | Tábor | 54,4 % | 36 500 | 193 | 406 |
| 20 | Sudoměřice u Tábora | Tábor | 54,4 % | 36 500 | 176 | 335 |
| 21 | Řípec | Tábor | 54,3 % | 36 500 | 199 | 339 |
| 22 | Dráchov | Tábor | 54,3 % | 36 500 | 199 | 229 |
| 23 | Vlastiboř | Tábor | 54,2 % | 36 500 | 202 | 341 |
| 24 | Košice | Tábor | 54,0 % | 36 500 | 191 | 773 |
| 25 | Lesní Hluboké | Brno-venkov | 53,9 % | 50 087 | 257 | 286 |
| 26 | Kynšperk nad Ohří | Sokolov | 53,5 % | 29 171 | 155 | 4 537 |
| 27 | Benátky | Svitavy | 53,4 % | 36 050 | 250 | 409 |
| 28 | Borkovice | Tábor | 53,0 % | 36 500 | 202 | 250 |
| 29 | Habřina | Hradec Králové | 52,9 % | 38 755 | 208 | 316 |
| 30 | Prackovice nad Labem | Litoměřice | 52,7 % | 37 512 | 252 | 642 |
| 31 | Lovčice | Hradec Králové | 52,6 % | 38 755 | 235 | 736 |
| 32 | Převýšov | Hradec Králové | 52,6 % | 38 755 | 235 | 359 |
| 33 | Kosičky | Hradec Králové | 52,6 % | 38 755 | 235 | 337 |
| 34 | Strunkovice nad Blanicí | Prachatice | 52,6 % | 35 474 | 206 | 1 313 |
| 35 | Boharyně | Hradec Králové | 52,6 % | 38 755 | 238 | 595 |
| 36 | Sobotka | Jičín | 52,5 % | 49 994 | 241 | 2 401 |
| 37 | Lechotice | Kroměříž | 52,5 % | 35 834 | 212 | 459 |
| 38 | Nebanice | Cheb | 52,5 % | 30 004 | 186 | 320 |
| 39 | Přehořov | Tábor | 52,3 % | 36 500 | 195 | 352 |
| 40 | Vesce | Tábor | 52,3 % | 36 500 | 195 | 302 |
| 41 | Markvartice | Jičín | 52,3 % | 39 978 | 233 | 526 |
| 42 | Pecka | Jičín | 52,3 % | 39 978 | 201 | 1 273 |
| 43 | Nezdice | Plzeň-jih | 52,2 % | 36 049 | 239 | 206 |
| 44 | Neplachovice | Opava | 52,2 % | 30 907 | 210 | 940 |
| 45 | Osík | Svitavy | 52,1 % | 36 050 | 248 | 1 060 |
| 46 | Turovec | Tábor | 52,0 % | 36 500 | 190 | 281 |
| 47 | Nepolisy | Hradec Králové | 52,0 % | 38 755 | 231 | 990 |
| 48 | Roupov | Plzeň-jih | 51,9 % | 36 049 | 234 | 278 |
| 49 | Borovy | Plzeň-jih | 51,9 % | 36 049 | 237 | 217 |
| 50 | Otvovice | Kladno | 51,9 % | 52 130 | 287 | 789 |
| 51 | Vlkov | Náchod | 51,9 % | 35 237 | 205 | 379 |
| 52 | Brušperk | Frýdek-Místek | 51,6 % | 50 593 | 232 | 4 157 |
| 53 | Soběslav | Tábor | 51,6 % | 40 990 | 197 | 6 979 |
| 54 | Planá nad Lužnicí | Tábor | 51,6 % | 40 990 | 191 | 4 604 |
| 55 | Sloupnice | Svitavy | 51,5 % | 36 050 | 247 | 1 829 |
| 56 | Borovnička | Trutnov | 51,5 % | 38 469 | 203 | 231 |
| 57 | Ratibořské Hory | Tábor | 51,4 % | 36 500 | 209 | 825 |
| 58 | Zachrašťany | Hradec Králové | 51,3 % | 38 755 | 230 | 260 |
| 59 | Jiříkov | Děčín | 51,2 % | 33 361 | 186 | 3 472 |
| 60 | Kostelec u Křížků | Praha-východ | 51,2 % | 52 491 | 310 | 784 |
| 61 | Radenín | Tábor | 51,2 % | 36 500 | 186 | 500 |
| 62 | Dolní Bukovsko | České Budějovice | 51,0 % | 40 916 | 222 | 1 731 |
| 63 | Libuň | Jičín | 51,0 % | 39 978 | 222 | 796 |
| 64 | Vřeskovice | Klatovy | 51,0 % | 38 091 | 228 | 343 |
| 65 | Prostiboř | Tachov | 51,0 % | 34 711 | 228 | 249 |
| 66 | Písek | Hradec Králové | 51,0 % | 38 755 | 231 | 310 |
| 67 | Nové Město | Hradec Králové | 51,0 % | 38 755 | 234 | 411 |
| 68 | Čejkovice | České Budějovice | 51,0 % | 40 916 | 234 | 397 |
| 69 | Černožice | Hradec Králové | 50,7 % | 38 755 | 205 | 1 080 |
| 70 | Rožnov | Náchod | 50,7 % | 35 237 | 205 | 382 |
| 71 | Rozhraní | Svitavy | 50,7 % | 36 050 | 223 | 301 |
| 72 | Dasnice | Sokolov | 50,5 % | 25 640 | 158 | 249 |
| 73 | Soběchleby | Přerov | 50,4 % | 38 463 | 200 | 594 |
| 74 | Zdíkov | Prachatice | 50,4 % | 35 474 | 203 | 1 697 |
| 75 | Ludslavice | Kroměříž | 50,4 % | 35 834 | 203 | 508 |
| 76 | Kněžnice | Jičín | 50,3 % | 39 978 | 224 | 271 |
| 77 | Letiny | Plzeň-jih | 50,3 % | 36 049 | 239 | 713 |
| 78 | Přelovice | Pardubice | 50,3 % | 48 452 | 260 | 239 |
| 79 | Velemín | Litoměřice | 50,0 % | 37 512 | 246 | 1 722 |
| 80 | Němčice | Svitavy | 50,0 % | 36 050 | 246 | 1 032 |
| 81 | Živanice | Pardubice | 50,0 % | 48 452 | 261 | 1 016 |
| 82 | Holohlavy | Hradec Králové | 50,0 % | 38 755 | 207 | 916 |
| 83 | Libochovany | Litoměřice | 50,0 % | 37 512 | 225 | 588 |
| 84 | Smržov | Hradec Králové | 50,0 % | 38 755 | 204 | 549 |
| 85 | Lužec nad Cidlinou | Hradec Králové | 50,0 % | 38 755 | 228 | 519 |
| 86 | Sobčice | Jičín | 50,0 % | 39 978 | 204 | 296 |
| 87 | Bukovka | Pardubice | 49,7 % | 48 452 | 259 | 401 |
| 88 | Káranice | Hradec Králové | 49,7 % | 38 755 | 229 | 212 |
| 89 | Loučka | Olomouc | 49,7 % | 38 758 | 217 | 215 |
| 90 | Těšovice | Prachatice | 49,6 % | 35 474 | 205 | 336 |
| 91 | Červené Poříčí | Klatovy | 49,4 % | 38 091 | 236 | 235 |
| 92 | Libáň | Jičín | 49,4 % | 39 978 | 233 | 1 918 |
| 93 | Míškovice | Kroměříž | 49,3 % | 35 834 | 203 | 746 |
| 94 | Litomyšl | Svitavy | 49,2 % | 43 399 | 248 | 10 411 |
| 95 | Jindřichovice | Sokolov | 49,1 % | 25 640 | 167 | 543 |
| 96 | Syrovátka | Hradec Králové | 49,1 % | 38 755 | 240 | 467 |
| 97 | Holín | Jičín | 49,0 % | 39 978 | 234 | 624 |
| 98 | Podhradí | Jičín | 49,0 % | 39 978 | 228 | 500 |
| 99 | Zahnašovice | Kroměříž | 49,0 % | 35 834 | 213 | 305 |
| 100 | Radimovice u Želče | Tábor | 48,9 % | 36 500 | 210 | 443 |
Zobrazeno prvních 100 z 4 914 obcí.
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.