Žebříček · 4 914 obcí
Nejvyšší výnos z pronájmu bytu
Hrubý roční výnos z pronájmu bytu: modelový nájem MF × 12 / kupní cena za m² podle ČSÚ. Bez daní, fondu oprav a neobsazenosti.
| # | Obec | Okres | Nejvyšší výnos z nájmu | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Zádub-Závišín | Cheb | 10,0 % | 30 004 | 250 | 430 |
| 2 | Mnichov | Cheb | 9,6 % | 30 004 | 240 | 409 |
| 3 | Rozstání | Prostějov | 9,4 % | 36 332 | 286 | 633 |
| 4 | Nová Ves pod Pleší | Příbram | 9,3 % | 36 523 | 283 | 1 604 |
| 5 | Valy | Cheb | 9,3 % | 30 004 | 232 | 468 |
| 6 | Pstruží | Frýdek-Místek | 9,3 % | 36 473 | 282 | 1 061 |
| 7 | Malá Hraštice | Příbram | 9,2 % | 36 523 | 280 | 1 166 |
| 8 | Rodvínov | Jindřichův Hradec | 9,2 % | 31 530 | 241 | 638 |
| 9 | Nové Dvory | Příbram | 9,2 % | 36 523 | 279 | 277 |
| 10 | Lázně Kynžvart | Cheb | 9,2 % | 30 004 | 229 | 1 403 |
| 11 | Miskovice | Kutná Hora | 9,2 % | 33 555 | 256 | 1 165 |
| 12 | Pomezí nad Ohří | Cheb | 9,1 % | 30 004 | 228 | 378 |
| 13 | Staré Hamry | Frýdek-Místek | 9,1 % | 36 473 | 277 | 541 |
| 14 | Bílá | Frýdek-Místek | 9,1 % | 36 473 | 276 | 278 |
| 15 | Hospříz | Jindřichův Hradec | 9,0 % | 31 530 | 237 | 457 |
| 16 | Suchdol | Kutná Hora | 9,0 % | 33 555 | 252 | 1 108 |
| 17 | Holedeč | Louny | 9,0 % | 29 083 | 218 | 673 |
| 18 | Panenský Týnec | Louny | 9,0 % | 29 083 | 218 | 458 |
| 19 | Libořice | Louny | 9,0 % | 29 083 | 218 | 375 |
| 20 | Měcholupy | Louny | 8,9 % | 29 083 | 215 | 962 |
| 21 | Svaté Pole | Příbram | 8,9 % | 36 523 | 270 | 551 |
| 22 | Dalovice | Mladá Boleslav | 8,9 % | 44 407 | 328 | 273 |
| 23 | Rybníky | Příbram | 8,8 % | 36 523 | 269 | 478 |
| 24 | Křesetice | Kutná Hora | 8,8 % | 33 555 | 247 | 748 |
| 25 | Veltěže | Louny | 8,8 % | 29 083 | 214 | 417 |
| 26 | Obořiště | Příbram | 8,8 % | 36 523 | 268 | 721 |
| 27 | Popovice | Uherské Hradiště | 8,8 % | 32 985 | 242 | 994 |
| 28 | Vidice | Kutná Hora | 8,8 % | 33 555 | 246 | 278 |
| 29 | Hříškov | Louny | 8,8 % | 29 083 | 213 | 395 |
| 30 | Toužetín | Louny | 8,8 % | 29 083 | 213 | 264 |
| 31 | Žerotín | Louny | 8,8 % | 29 083 | 213 | 226 |
| 32 | Vrbno nad Lesy | Louny | 8,8 % | 29 083 | 213 | 207 |
| 33 | Ohrazenice | Příbram | 8,8 % | 36 523 | 267 | 308 |
| 34 | Úmonín | Kutná Hora | 8,8 % | 33 555 | 245 | 545 |
| 35 | Dlouhá Lhota | Příbram | 8,7 % | 36 523 | 266 | 458 |
| 36 | Onomyšl | Kutná Hora | 8,7 % | 33 555 | 244 | 347 |
| 37 | Nepoměřice | Kutná Hora | 8,7 % | 33 555 | 244 | 212 |
| 38 | Rosovice | Příbram | 8,7 % | 36 523 | 265 | 898 |
| 39 | Slavětín | Louny | 8,7 % | 29 083 | 211 | 667 |
| 40 | Chlumčany | Louny | 8,7 % | 29 083 | 211 | 591 |
| 41 | Chlístovice | Kutná Hora | 8,7 % | 33 555 | 243 | 779 |
| 42 | Stará Huť | Příbram | 8,7 % | 36 523 | 264 | 1 677 |
| 43 | Buková u Příbramě | Příbram | 8,7 % | 36 523 | 264 | 459 |
| 44 | Špindlerův Mlýn | Trutnov | 8,7 % | 38 469 | 278 | 1 089 |
| 45 | Malešov | Kutná Hora | 8,7 % | 33 555 | 242 | 1 065 |
| 46 | Obora | Louny | 8,6 % | 29 083 | 209 | 440 |
| 47 | Počedělice | Louny | 8,6 % | 29 083 | 209 | 304 |
| 48 | Čeradice | Louny | 8,6 % | 29 083 | 209 | 303 |
| 49 | Zlámanec | Uherské Hradiště | 8,6 % | 32 985 | 237 | 337 |
| 50 | Herink | Praha-východ | 8,6 % | 52 491 | 377 | 1 215 |
| 51 | Ouběnice | Příbram | 8,6 % | 36 523 | 262 | 255 |
| 52 | Kluky | Kutná Hora | 8,6 % | 33 555 | 240 | 557 |
| 53 | Koštice | Louny | 8,6 % | 29 083 | 208 | 610 |
| 54 | Chožov | Louny | 8,6 % | 29 083 | 208 | 563 |
| 55 | Blšany u Loun | Louny | 8,6 % | 29 083 | 208 | 408 |
| 56 | Nečín | Příbram | 8,6 % | 36 523 | 261 | 778 |
| 57 | Daleké Dušníky | Příbram | 8,6 % | 36 523 | 261 | 443 |
| 58 | Vršovice | Louny | 8,5 % | 29 083 | 207 | 248 |
| 59 | Čestlice | Praha-východ | 8,5 % | 52 491 | 373 | 778 |
| 60 | Stará Voda | Cheb | 8,5 % | 30 004 | 213 | 494 |
| 61 | Rudice | Uherské Hradiště | 8,5 % | 32 985 | 234 | 420 |
| 62 | Černčice | Louny | 8,5 % | 29 083 | 206 | 1 311 |
| 63 | Smolnice | Louny | 8,5 % | 29 083 | 206 | 444 |
| 64 | Vinařice | Louny | 8,5 % | 29 083 | 206 | 245 |
| 65 | Výsluní | Chomutov | 8,5 % | 32 266 | 228 | 299 |
| 66 | Čenkov | Příbram | 8,5 % | 36 523 | 258 | 403 |
| 67 | Dolní Krupá | Havlíčkův Brod | 8,5 % | 34 072 | 240 | 443 |
| 68 | Ořech | Praha-západ | 8,5 % | 49 417 | 348 | 957 |
| 69 | Příbraz | Jindřichův Hradec | 8,4 % | 31 530 | 222 | 270 |
| 70 | Hatín | Jindřichův Hradec | 8,4 % | 31 530 | 222 | 258 |
| 71 | Voznice | Příbram | 8,4 % | 36 523 | 257 | 744 |
| 72 | Mistřice | Uherské Hradiště | 8,4 % | 32 985 | 232 | 1 181 |
| 73 | Drslavice | Uherské Hradiště | 8,4 % | 32 985 | 232 | 518 |
| 74 | Církvice | Kutná Hora | 8,4 % | 33 555 | 236 | 1 350 |
| 75 | Lipová | Cheb | 8,4 % | 30 004 | 211 | 752 |
| 76 | Mladé Bříště | Pelhřimov | 8,4 % | 34 455 | 242 | 293 |
| 77 | Komorovice | Pelhřimov | 8,4 % | 34 455 | 242 | 202 |
| 78 | Pec pod Sněžkou | Trutnov | 8,4 % | 38 469 | 270 | 696 |
| 79 | Křelov-Břuchotín | Olomouc | 8,4 % | 38 758 | 272 | 1 996 |
| 80 | Roseč | Jindřichův Hradec | 8,4 % | 31 530 | 221 | 227 |
| 81 | Černíny | Kutná Hora | 8,4 % | 33 555 | 235 | 444 |
| 82 | Skorkov | Mladá Boleslav | 8,4 % | 44 407 | 311 | 744 |
| 83 | Záhorovice | Uherské Hradiště | 8,4 % | 32 985 | 231 | 1 037 |
| 84 | Bezděz | Česká Lípa | 8,4 % | 32 043 | 224 | 355 |
| 85 | Kotenčice | Příbram | 8,4 % | 36 523 | 255 | 216 |
| 86 | Chlum u Třeboně | Jindřichův Hradec | 8,4 % | 31 530 | 220 | 1 815 |
| 87 | Rašovice | Kutná Hora | 8,4 % | 33 555 | 234 | 442 |
| 88 | Staré Sedliště | Tachov | 8,4 % | 34 711 | 242 | 1 336 |
| 89 | Vystrkov | Pelhřimov | 8,4 % | 34 455 | 240 | 271 |
| 90 | Blšany | Louny | 8,3 % | 29 083 | 202 | 1 039 |
| 91 | Deštnice | Louny | 8,3 % | 29 083 | 202 | 254 |
| 92 | Račetice | Chomutov | 8,3 % | 32 266 | 224 | 433 |
| 93 | Těšovice | Sokolov | 8,3 % | 25 640 | 178 | 265 |
| 94 | Čistá | Svitavy | 8,3 % | 36 050 | 250 | 1 067 |
| 95 | Benátky | Svitavy | 8,3 % | 36 050 | 250 | 409 |
| 96 | Tři Sekery | Cheb | 8,3 % | 30 004 | 208 | 1 072 |
| 97 | Jeneč | Praha-západ | 8,3 % | 49 417 | 342 | 1 353 |
| 98 | Cítoliby | Louny | 8,3 % | 29 083 | 201 | 1 093 |
| 99 | Vraclav | Ústí nad Orlicí | 8,3 % | 34 798 | 240 | 749 |
| 100 | Novosedly nad Nežárkou | Jindřichův Hradec | 8,3 % | 31 530 | 217 | 694 |
Zobrazeno prvních 100 z 4 914 obcí.
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.