Žebříček · 1 539 obcí
Nejnižší nezaměstnanost
Podíl dosažitelných uchazečů o zaměstnání na obyvatelích 15–64 let podle MPSV (Úřad práce ČR), poslední měsíc. U menších obcí se z měsíce na měsíc mění.
| # | Obec | Okres | Podíl nezaměstnaných | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ohrobec | Praha-západ | 1,2 % | 49 417 | 316 | 1 617 |
| 2 | Špindlerův Mlýn | Trutnov | 1,3 % | 38 469 | 278 | 1 089 |
| 3 | Trhový Štěpánov | Benešov | 1,5 % | 43 227 | 216 | 1 489 |
| 4 | Železná Ruda | Klatovy | 1,6 % | 38 091 | 177 | 1 580 |
| 5 | Pyšely | Benešov | 1,6 % | 55 657 | 252 | 2 361 |
| 6 | Postřekov | Domažlice | 1,7 % | 33 436 | 191 | 1 102 |
| 7 | Okrouhlice | Havlíčkův Brod | 1,7 % | 34 072 | 228 | 1 374 |
| 8 | Dobev | Písek | 1,8 % | 34 561 | 228 | 1 178 |
| 9 | Červená Řečice | Pelhřimov | 1,8 % | 34 455 | 203 | 1 026 |
| 10 | Velké Němčice | Břeclav | 1,9 % | 47 682 | 290 | 1 886 |
| 11 | Jarošov nad Nežárkou | Jindřichův Hradec | 1,9 % | 31 530 | 208 | 1 078 |
| 12 | Lhota pod Libčany | Hradec Králové | 1,9 % | 38 755 | 233 | 1 026 |
| 13 | Vestec | Praha-západ | 1,9 % | 64 919 | 329 | 3 252 |
| 14 | Vlachovice | Zlín | 2,0 % | 58 580 | 190 | 1 485 |
| 15 | Nová Ves | Praha-východ | 2,0 % | 52 491 | 281 | 1 578 |
| 16 | Moravské Knínice | Brno-venkov | 2,0 % | 50 087 | 244 | 1 151 |
| 17 | Kunice | Praha-východ | 2,0 % | 52 491 | 273 | 1 946 |
| 18 | Litvínovice | České Budějovice | 2,1 % | 48 586 | 254 | 2 782 |
| 19 | Květnice | Praha-východ | 2,1 % | 61 886 | 336 | 2 120 |
| 20 | Čistá | Svitavy | 2,1 % | 36 050 | 250 | 1 067 |
| 21 | Průhonice | Praha-západ | 2,1 % | 64 919 | 326 | 2 867 |
| 22 | Horní Ředice | Pardubice | 2,1 % | 48 452 | 214 | 1 063 |
| 23 | Holubice | Praha-západ | 2,1 % | 64 919 | 278 | 2 200 |
| 24 | Lípa | Havlíčkův Brod | 2,1 % | 34 072 | 223 | 1 168 |
| 25 | Býšť | Pardubice | 2,2 % | 48 452 | 251 | 1 689 |
| 26 | Studenec | Semily | 2,2 % | 42 101 | 208 | 1 843 |
| 27 | Bystřec | Ústí nad Orlicí | 2,2 % | 34 798 | 175 | 1 148 |
| 28 | Chrášťany | Praha-západ | 2,2 % | 49 417 | 331 | 1 257 |
| 29 | Zbuzany | Praha-západ | 2,2 % | 49 417 | 330 | 1 416 |
| 30 | Vysoké nad Jizerou | Semily | 2,2 % | 42 101 | 201 | 1 263 |
| 31 | Určice | Prostějov | 2,2 % | 36 332 | 201 | 1 383 |
| 32 | Slatinice | Olomouc | 2,2 % | 38 758 | 201 | 1 593 |
| 33 | Hrdějovice | České Budějovice | 2,2 % | 40 916 | 220 | 1 517 |
| 34 | Černožice | Hradec Králové | 2,3 % | 38 755 | 205 | 1 080 |
| 35 | Řečany nad Labem | Pardubice | 2,3 % | 48 452 | 214 | 1 419 |
| 36 | Středokluky | Praha-západ | 2,3 % | 49 417 | 310 | 1 299 |
| 37 | Jablonné nad Orlicí | Ústí nad Orlicí | 2,3 % | 42 861 | 179 | 3 085 |
| 38 | Březno | Mladá Boleslav | 2,3 % | 44 407 | 293 | 1 060 |
| 39 | Kamenice | Jihlava | 2,3 % | 37 694 | 198 | 1 973 |
| 40 | Osík | Svitavy | 2,3 % | 36 050 | 248 | 1 060 |
| 41 | Herink | Praha-východ | 2,3 % | 52 491 | 377 | 1 215 |
| 42 | Libchavy | Ústí nad Orlicí | 2,3 % | 34 798 | 207 | 1 815 |
| 43 | Bašť | Praha-východ | 2,3 % | 61 886 | 310 | 3 071 |
| 44 | Nezvěstice | Plzeň-město | 2,3 % | 47 326 | 218 | 1 461 |
| 45 | Kyšice | Plzeň-město | 2,3 % | 47 326 | 236 | 1 148 |
| 46 | Křenice | Praha-východ | 2,3 % | 52 491 | 331 | 1 062 |
| 47 | Zdiby | Praha-východ | 2,3 % | 61 886 | 329 | 4 088 |
| 48 | Pomezí | Svitavy | 2,3 % | 36 050 | 190 | 1 341 |
| 49 | Všenory | Praha-západ | 2,3 % | 49 417 | 315 | 1 778 |
| 50 | Kozojedy | Praha-východ | 2,3 % | 52 491 | 263 | 1 009 |
| 51 | Bernartice nad Odrou | Nový Jičín | 2,3 % | 35 355 | 194 | 1 000 |
| 52 | Dobřejovice | Praha-východ | 2,3 % | 52 491 | 332 | 1 356 |
| 53 | Velké Přílepy | Praha-západ | 2,3 % | 64 919 | 290 | 3 598 |
| 54 | Struhařov | Benešov | 2,4 % | 43 227 | 262 | 1 021 |
| 55 | Velké Popovice | Praha-východ | 2,4 % | 61 886 | 261 | 3 338 |
| 56 | Prusinovice | Kroměříž | 2,4 % | 35 834 | 205 | 1 193 |
| 57 | Jesenice | Praha-západ | 2,4 % | 63 125 | 329 | 10 625 |
| 58 | Roudné | České Budějovice | 2,4 % | 40 916 | 236 | 1 545 |
| 59 | Darkovice | Opava | 2,4 % | 30 907 | 181 | 1 362 |
| 60 | Slavkov | Opava | 2,4 % | 43 054 | 180 | 2 131 |
| 61 | Hovorčovice | Praha-východ | 2,4 % | 61 886 | 285 | 2 657 |
| 62 | Stachy | Prachatice | 2,4 % | 35 474 | 204 | 1 089 |
| 63 | Jinočany | Praha-západ | 2,4 % | 64 919 | 333 | 2 427 |
| 64 | Častolovice | Rychnov nad Kněžnou | 2,4 % | 34 228 | 198 | 1 671 |
| 65 | Kanice | Brno-venkov | 2,4 % | 50 087 | 291 | 1 116 |
| 66 | Radonice | Praha-východ | 2,4 % | 52 491 | 290 | 1 159 |
| 67 | Benecko | Semily | 2,4 % | 42 101 | 217 | 1 111 |
| 68 | Živanice | Pardubice | 2,4 % | 48 452 | 261 | 1 016 |
| 69 | Rudná | Praha-západ | 2,4 % | 64 919 | 324 | 5 560 |
| 70 | Dolní Újezd | Svitavy | 2,4 % | 36 050 | 237 | 1 958 |
| 71 | Mochtín | Klatovy | 2,5 % | 38 091 | 196 | 1 160 |
| 72 | Lomnice nad Lužnicí | Jindřichův Hradec | 2,5 % | 31 530 | 214 | 1 779 |
| 73 | Nehvizdy | Praha-východ | 2,5 % | 61 886 | 308 | 4 528 |
| 74 | Skuhrov nad Bělou | Rychnov nad Kněžnou | 2,5 % | 34 228 | 196 | 1 113 |
| 75 | Otovice | Karlovy Vary | 2,5 % | 33 486 | 204 | 1 061 |
| 76 | Švihov | Klatovy | 2,5 % | 38 091 | 202 | 1 673 |
| 77 | Semice | Nymburk | 2,5 % | 46 805 | 275 | 1 445 |
| 78 | Pozlovice | Zlín | 2,5 % | 58 580 | 231 | 1 322 |
| 79 | Vysoká nad Labem | Hradec Králové | 2,5 % | 38 755 | 246 | 1 804 |
| 80 | Ondřejov | Praha-východ | 2,5 % | 52 491 | 246 | 1 867 |
| 81 | Strančice | Praha-východ | 2,5 % | 61 886 | 313 | 2 990 |
| 82 | Dolní Roveň | Pardubice | 2,5 % | 49 747 | 217 | 2 148 |
| 83 | Měšice | Praha-východ | 2,5 % | 61 886 | 280 | 2 211 |
| 84 | Újezd | Zlín | 2,5 % | 58 580 | 190 | 1 189 |
| 85 | Železnice | Jičín | 2,5 % | 39 978 | 225 | 1 435 |
| 86 | Strážov | Klatovy | 2,5 % | 38 091 | 189 | 1 374 |
| 87 | Otice | Opava | 2,6 % | 30 907 | 180 | 1 525 |
| 88 | Srubec | České Budějovice | 2,6 % | 48 586 | 220 | 2 971 |
| 89 | Dolní Dobrouč | Ústí nad Orlicí | 2,6 % | 42 861 | 226 | 2 553 |
| 90 | Červený Újezd | Praha-západ | 2,6 % | 49 417 | 291 | 1 650 |
| 91 | Psáry | Praha-západ | 2,6 % | 64 919 | 319 | 4 322 |
| 92 | Praskačka | Hradec Králové | 2,6 % | 38 755 | 232 | 1 147 |
| 93 | Chýně | Praha-západ | 2,6 % | 64 919 | 340 | 5 168 |
| 94 | Albrechtice nad Orlicí | Rychnov nad Kněžnou | 2,6 % | 34 228 | 197 | 1 000 |
| 95 | Stěžery | Hradec Králové | 2,6 % | 52 526 | 240 | 2 140 |
| 96 | Černá Hora | Blansko | 2,6 % | 52 794 | 252 | 2 124 |
| 97 | Tlumačov | Zlín | 2,6 % | 49 820 | 204 | 2 425 |
| 98 | Černošice | Praha-západ | 2,6 % | 64 919 | 330 | 7 781 |
| 99 | Česká Bělá | Havlíčkův Brod | 2,6 % | 34 072 | 211 | 1 136 |
| 100 | Dolní Životice | Opava | 2,6 % | 30 907 | 176 | 1 030 |
Zobrazeno prvních 100 z 1 539 obcí.
Stáhnout CSV – všech 1 539 obcí podle zvoleného filtru (CC BY 4.0, uveďte zdroj cenybydleni.cz).
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Nezaměstnanost: MPSV – Úřad práce ČR (9/2026). Zpracoval kdezit.cz.