Žebříček · 316 obcí
Kde nejrychleji rostou nájmy
Změna nájmu bytu 2+kk za m² za posledních 5 let (20 čtvrtletí) podle cenové mapy nájemného MF.
| # | Obec | Okres | Nejrychlejší růst nájmů | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Rumburk | Děčín | 59,3 % | 36 621 | 191 | 10 780 |
| 2 | Krupka | Teplice | 56,3 % | 34 857 | 197 | 12 731 |
| 3 | Žim | Teplice | 56,0 % | 33 952 | 195 | 242 |
| 4 | Prackovice nad Labem | Litoměřice | 52,7 % | 37 512 | 252 | 642 |
| 5 | Jiříkov | Děčín | 51,2 % | 33 361 | 186 | 3 472 |
| 6 | Velemín | Litoměřice | 50,0 % | 37 512 | 246 | 1 722 |
| 7 | Libochovany | Litoměřice | 50,0 % | 37 512 | 225 | 588 |
| 8 | Evaň | Litoměřice | 48,6 % | 37 512 | 217 | 291 |
| 9 | Žitenice | Litoměřice | 48,4 % | 37 512 | 233 | 1 656 |
| 10 | Šluknov | Děčín | 47,2 % | 33 361 | 184 | 5 569 |
| 11 | Vchynice | Litoměřice | 46,7 % | 37 512 | 248 | 307 |
| 12 | Malé Žernoseky | Litoměřice | 46,5 % | 37 512 | 252 | 728 |
| 13 | Krásná Lípa | Děčín | 46,4 % | 33 361 | 183 | 3 296 |
| 14 | Velké Žernoseky | Litoměřice | 46,1 % | 37 512 | 244 | 507 |
| 15 | Dolní Poustevna | Děčín | 45,4 % | 26 497 | 173 | 1 673 |
| 16 | Těchlovice | Děčín | 45,2 % | 26 497 | 167 | 503 |
| 17 | Žerotín | Louny | 44,9 % | 29 083 | 213 | 226 |
| 18 | Valkeřice | Děčín | 44,4 % | 26 497 | 169 | 412 |
| 19 | Vrbičany | Litoměřice | 44,0 % | 37 512 | 242 | 315 |
| 20 | Horní Podluží | Děčín | 43,5 % | 26 497 | 178 | 821 |
| 21 | Verneřice | Děčín | 43,1 % | 26 497 | 166 | 1 166 |
| 22 | Hříškov | Louny | 43,0 % | 29 083 | 213 | 395 |
| 23 | Černiv | Litoměřice | 42,9 % | 37 512 | 240 | 233 |
| 24 | Radovesice | Litoměřice | 42,5 % | 37 512 | 228 | 533 |
| 25 | Keblice | Litoměřice | 42,5 % | 37 512 | 228 | 376 |
| 26 | Lhotka nad Labem | Litoměřice | 42,5 % | 37 512 | 255 | 354 |
| 27 | Habrovany | Ústí nad Labem | 42,3 % | 36 868 | 185 | 221 |
| 28 | Peruc | Louny | 42,3 % | 32 106 | 212 | 2 374 |
| 29 | Dolní Habartice | Děčín | 41,9 % | 26 497 | 176 | 603 |
| 30 | Slatina | Litoměřice | 41,7 % | 37 512 | 238 | 289 |
| 31 | Žabovřesky nad Ohří | Litoměřice | 41,5 % | 37 512 | 225 | 269 |
| 32 | Mikulášovice | Děčín | 41,0 % | 33 361 | 172 | 2 060 |
| 33 | Horní Habartice | Děčín | 41,0 % | 26 497 | 172 | 454 |
| 34 | Chotiměř | Litoměřice | 40,6 % | 37 512 | 253 | 282 |
| 35 | Rybniště | Děčín | 40,5 % | 26 497 | 177 | 728 |
| 36 | Malšovice | Děčín | 40,3 % | 26 497 | 167 | 1 024 |
| 37 | Bořislav | Teplice | 40,3 % | 33 952 | 174 | 421 |
| 38 | Chotěšov | Litoměřice | 40,1 % | 37 512 | 234 | 508 |
| 39 | Vilémov | Děčín | 40,0 % | 26 497 | 175 | 855 |
| 40 | Ploskovice | Litoměřice | 40,0 % | 37 512 | 238 | 475 |
| 41 | Lukavec | Litoměřice | 40,0 % | 37 512 | 245 | 367 |
| 42 | Panenský Týnec | Louny | 39,7 % | 29 083 | 218 | 458 |
| 43 | Dolní Zálezly | Ústí nad Labem | 39,7 % | 36 868 | 190 | 565 |
| 44 | Staré Křečany | Děčín | 39,7 % | 26 497 | 176 | 1 218 |
| 45 | Trmice | Ústí nad Labem | 39,0 % | 34 916 | 203 | 3 372 |
| 46 | Podbořany | Louny | 38,5 % | 32 106 | 205 | 6 254 |
| 47 | Hrob | Teplice | 38,3 % | 33 952 | 166 | 1 987 |
| 48 | Dobkovice | Děčín | 38,2 % | 26 497 | 170 | 645 |
| 49 | Píšťany | Litoměřice | 38,2 % | 37 512 | 246 | 219 |
| 50 | Osek | Teplice | 38,0 % | 32 116 | 178 | 4 506 |
| 51 | Přestanov | Ústí nad Labem | 37,9 % | 36 868 | 200 | 672 |
| 52 | Žalany | Teplice | 37,9 % | 33 952 | 182 | 511 |
| 53 | Heřmanov | Děčín | 37,8 % | 26 497 | 164 | 499 |
| 54 | Třebenice | Litoměřice | 37,6 % | 37 512 | 234 | 1 885 |
| 55 | Zubrnice | Ústí nad Labem | 37,6 % | 36 868 | 172 | 223 |
| 56 | Křesín | Litoměřice | 37,4 % | 37 512 | 202 | 335 |
| 57 | Řehlovice | Ústí nad Labem | 37,3 % | 36 868 | 184 | 1 456 |
| 58 | Dolní Podluží | Děčín | 37,2 % | 26 497 | 177 | 1 162 |
| 59 | Veltěže | Louny | 37,2 % | 29 083 | 214 | 417 |
| 60 | Malé Březno | Ústí nad Labem | 37,1 % | 36 868 | 181 | 521 |
| 61 | Markvartice | Děčín | 37,1 % | 26 497 | 170 | 739 |
| 62 | Libochovice | Litoměřice | 36,9 % | 42 571 | 230 | 3 375 |
| 63 | Chuderov | Ústí nad Labem | 36,7 % | 36 868 | 190 | 1 199 |
| 64 | Hlinná | Litoměřice | 36,6 % | 37 512 | 239 | 293 |
| 65 | Velká Bukovina | Děčín | 36,5 % | 26 497 | 172 | 524 |
| 66 | Srbice | Teplice | 36,4 % | 33 952 | 195 | 517 |
| 67 | Mšené-lázně | Litoměřice | 36,2 % | 37 512 | 222 | 1 875 |
| 68 | Brňany | Litoměřice | 36,2 % | 37 512 | 207 | 471 |
| 69 | Povrly | Ústí nad Labem | 36,2 % | 34 916 | 177 | 2 305 |
| 70 | Modlany | Teplice | 36,2 % | 33 952 | 177 | 1 186 |
| 71 | Nové Dvory | Litoměřice | 36,1 % | 37 512 | 230 | 388 |
| 72 | Budyně nad Ohří | Litoměřice | 36,0 % | 42 571 | 223 | 2 152 |
| 73 | Žatec | Louny | 35,9 % | 41 541 | 201 | 18 984 |
| 74 | Bžany | Teplice | 35,8 % | 33 952 | 182 | 916 |
| 75 | Stebno | Ústí nad Labem | 35,8 % | 36 868 | 182 | 472 |
| 76 | Libotenice | Litoměřice | 35,8 % | 37 512 | 220 | 440 |
| 77 | Lahošť | Teplice | 35,7 % | 33 952 | 152 | 684 |
| 78 | Čeradice | Louny | 35,7 % | 29 083 | 209 | 303 |
| 79 | Doksany | Litoměřice | 35,7 % | 37 512 | 213 | 445 |
| 80 | Toužetín | Louny | 35,7 % | 29 083 | 213 | 264 |
| 81 | Vrbno nad Lesy | Louny | 35,7 % | 29 083 | 213 | 207 |
| 82 | Vinařice | Louny | 35,5 % | 29 083 | 206 | 245 |
| 83 | Lovečkovice | Litoměřice | 35,5 % | 37 512 | 168 | 617 |
| 84 | Varnsdorf | Děčín | 35,2 % | 36 621 | 174 | 14 645 |
| 85 | Dubí | Teplice | 35,0 % | 32 116 | 162 | 8 148 |
| 86 | Tisá | Ústí nad Labem | 35,0 % | 36 868 | 189 | 994 |
| 87 | Zabrušany | Teplice | 35,0 % | 33 952 | 166 | 1 146 |
| 88 | Chabařovice | Ústí nad Labem | 34,8 % | 34 916 | 186 | 2 564 |
| 89 | Jílové | Děčín | 34,8 % | 33 361 | 190 | 4 891 |
| 90 | Velký Šenov | Děčín | 34,6 % | 26 497 | 171 | 1 996 |
| 91 | Bohušovice nad Ohří | Litoměřice | 34,6 % | 42 571 | 210 | 2 393 |
| 92 | Libořice | Louny | 34,6 % | 29 083 | 218 | 375 |
| 93 | Slavětín | Louny | 34,4 % | 29 083 | 211 | 667 |
| 94 | Chlumčany | Louny | 34,4 % | 29 083 | 211 | 591 |
| 95 | Měcholupy | Louny | 34,4 % | 29 083 | 215 | 962 |
| 96 | Tuchořice | Louny | 34,3 % | 29 083 | 192 | 697 |
| 97 | Hrobce | Litoměřice | 34,1 % | 37 512 | 232 | 741 |
| 98 | Počedělice | Louny | 34,0 % | 29 083 | 209 | 304 |
| 99 | Sulejovice | Litoměřice | 33,9 % | 37 512 | 245 | 694 |
| 100 | Otvice | Chomutov | 33,8 % | 32 266 | 182 | 712 |
Zobrazeno prvních 100 z 316 obcí.
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.