Žebříček · 190 obcí
Kde nejrychleji rostou nájmy
Změna nájmu bytu 2+kk za m² za posledních 5 let (20 čtvrtletí) podle cenové mapy nájemného MF.
| # | Obec | Okres | Nejrychlejší růst nájmů | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kruh | Semily | 46,1 % | 42 101 | 206 | 513 |
| 2 | Rovensko pod Troskami | Semily | 45,3 % | 42 101 | 218 | 1 369 |
| 3 | Bradlecká Lhota | Semily | 45,0 % | 42 101 | 216 | 236 |
| 4 | Nová Ves nad Popelkou | Semily | 44,9 % | 42 101 | 197 | 666 |
| 5 | Lázně Libverda | Liberec | 44,0 % | 38 207 | 216 | 534 |
| 6 | Frýdlant | Liberec | 44,0 % | 42 243 | 230 | 7 332 |
| 7 | Radvanec | Česká Lípa | 42,5 % | 32 043 | 208 | 289 |
| 8 | Roztoky u Jilemnice | Semily | 41,9 % | 42 101 | 210 | 1 083 |
| 9 | Veselá | Semily | 41,6 % | 42 101 | 211 | 235 |
| 10 | Lomnice nad Popelkou | Semily | 41,5 % | 50 445 | 201 | 5 649 |
| 11 | Šimonovice | Liberec | 41,0 % | 38 207 | 227 | 1 536 |
| 12 | Stružinec | Semily | 40,7 % | 42 101 | 211 | 690 |
| 13 | Jesenný | Semily | 40,6 % | 42 101 | 201 | 511 |
| 14 | Libštát | Semily | 40,0 % | 42 101 | 203 | 900 |
| 15 | Dlouhý Most | Liberec | 39,9 % | 38 207 | 228 | 990 |
| 16 | Raspenava | Liberec | 39,4 % | 42 243 | 216 | 2 784 |
| 17 | Rychnov u Jablonce nad Nisou | Jablonec nad Nisou | 39,3 % | 40 141 | 227 | 2 845 |
| 18 | Nové Město pod Smrkem | Liberec | 38,7 % | 42 243 | 215 | 3 713 |
| 19 | Dětřichov | Liberec | 38,3 % | 38 207 | 224 | 731 |
| 20 | Jeřmanice | Liberec | 38,2 % | 38 207 | 228 | 686 |
| 21 | Syřenov | Semily | 38,0 % | 42 101 | 196 | 245 |
| 22 | Kunratice | Liberec | 37,9 % | 38 207 | 222 | 350 |
| 23 | Český Dub | Liberec | 37,4 % | 42 243 | 235 | 2 901 |
| 24 | Levínská Olešnice | Semily | 37,3 % | 42 101 | 195 | 330 |
| 25 | Proseč pod Ještědem | Liberec | 37,3 % | 38 207 | 232 | 452 |
| 26 | Bělá | Semily | 37,2 % | 42 101 | 199 | 280 |
| 27 | Višňová | Liberec | 36,9 % | 38 207 | 219 | 1 344 |
| 28 | Horka u Staré Paky | Semily | 36,6 % | 42 101 | 198 | 233 |
| 29 | Černousy | Liberec | 35,6 % | 38 207 | 217 | 312 |
| 30 | Vyskeř | Semily | 35,6 % | 42 101 | 240 | 406 |
| 31 | Pěnčín | Jablonec nad Nisou | 35,6 % | 40 141 | 221 | 2 102 |
| 32 | Čistá u Horek | Semily | 35,4 % | 42 101 | 195 | 591 |
| 33 | Habartice | Liberec | 35,4 % | 38 207 | 218 | 467 |
| 34 | Chrastava | Liberec | 35,2 % | 42 243 | 215 | 6 349 |
| 35 | Košťálov | Semily | 35,1 % | 42 101 | 200 | 1 672 |
| 36 | Krásný Les | Liberec | 35,0 % | 38 207 | 212 | 474 |
| 37 | Mařenice | Česká Lípa | 34,9 % | 32 043 | 174 | 330 |
| 38 | Heřmanice | Liberec | 34,9 % | 38 207 | 232 | 286 |
| 39 | Hamr na Jezeře | Česká Lípa | 34,8 % | 32 043 | 209 | 473 |
| 40 | Líšný | Jablonec nad Nisou | 34,6 % | 41 184 | 210 | 262 |
| 41 | Horní Řasnice | Liberec | 34,6 % | 38 207 | 210 | 230 |
| 42 | Ktová | Semily | 34,6 % | 42 101 | 210 | 222 |
| 43 | Sloup v Čechách | Česká Lípa | 34,4 % | 32 043 | 203 | 691 |
| 44 | Oldřichov v Hájích | Liberec | 34,4 % | 38 207 | 207 | 840 |
| 45 | Bulovka | Liberec | 34,4 % | 38 207 | 215 | 894 |
| 46 | Malá Skála | Jablonec nad Nisou | 34,2 % | 41 184 | 208 | 1 254 |
| 47 | Žernov | Semily | 34,2 % | 42 101 | 208 | 245 |
| 48 | Všeň | Semily | 34,1 % | 42 101 | 244 | 612 |
| 49 | Martinice v Krkonoších | Semily | 33,5 % | 42 101 | 207 | 623 |
| 50 | Mníšek | Liberec | 33,5 % | 38 207 | 219 | 1 830 |
| 51 | Pertoltice | Liberec | 33,5 % | 38 207 | 219 | 311 |
| 52 | Liberec | Liberec | 33,4 % | 64 418 | 233 | 108 214 |
| 53 | Studenec | Semily | 33,3 % | 42 101 | 208 | 1 843 |
| 54 | Mírová pod Kozákovem | Semily | 33,3 % | 42 101 | 232 | 1 730 |
| 55 | Maršovice | Jablonec nad Nisou | 33,1 % | 41 184 | 221 | 638 |
| 56 | Mříčná | Semily | 33,1 % | 42 101 | 205 | 593 |
| 57 | Příkrý | Semily | 33,1 % | 42 101 | 201 | 248 |
| 58 | Skalice u České Lípy | Česká Lípa | 32,9 % | 32 043 | 194 | 1 639 |
| 59 | Jilemnice | Semily | 32,9 % | 50 445 | 214 | 5 312 |
| 60 | Tatobity | Semily | 32,7 % | 42 101 | 207 | 626 |
| 61 | Železný Brod | Jablonec nad Nisou | 32,7 % | 40 141 | 202 | 5 993 |
| 62 | Svijanský Újezd | Liberec | 32,6 % | 38 207 | 240 | 447 |
| 63 | Kobyly | Liberec | 32,5 % | 38 207 | 261 | 381 |
| 64 | Svijany | Liberec | 31,9 % | 38 207 | 240 | 373 |
| 65 | Dolní Řasnice | Liberec | 31,8 % | 38 207 | 207 | 574 |
| 66 | Hodkovice nad Mohelkou | Liberec | 31,7 % | 42 243 | 216 | 3 024 |
| 67 | Příšovice | Liberec | 31,7 % | 38 207 | 237 | 1 343 |
| 68 | Pěnčín | Liberec | 31,6 % | 38 207 | 233 | 745 |
| 69 | Kacanovy | Semily | 31,5 % | 42 101 | 234 | 234 |
| 70 | Modřišice | Semily | 31,3 % | 42 101 | 239 | 427 |
| 71 | Jindřichovice pod Smrkem | Liberec | 30,8 % | 38 207 | 208 | 619 |
| 72 | Nový Bor | Česká Lípa | 30,8 % | 41 367 | 197 | 11 257 |
| 73 | Jablonné v Podještědí | Liberec | 30,7 % | 42 243 | 183 | 3 672 |
| 74 | Karlovice | Semily | 30,5 % | 42 101 | 231 | 885 |
| 75 | Ohrazenice | Semily | 30,5 % | 42 101 | 227 | 1 105 |
| 76 | Jílové u Držkova | Jablonec nad Nisou | 30,2 % | 41 184 | 194 | 233 |
| 77 | Čtveřín | Liberec | 29,8 % | 38 207 | 231 | 601 |
| 78 | Vítkovice | Semily | 29,8 % | 42 101 | 266 | 366 |
| 79 | Skuhrov | Jablonec nad Nisou | 29,7 % | 41 184 | 205 | 643 |
| 80 | Peřimov | Semily | 29,7 % | 42 101 | 205 | 282 |
| 81 | Vysoké nad Jizerou | Semily | 29,7 % | 42 101 | 201 | 1 263 |
| 82 | Svor | Česká Lípa | 29,5 % | 32 043 | 171 | 720 |
| 83 | Pulečný | Jablonec nad Nisou | 29,5 % | 41 184 | 202 | 489 |
| 84 | Bílá | Liberec | 29,3 % | 38 207 | 216 | 951 |
| 85 | Jestřabí v Krkonoších | Semily | 29,3 % | 42 101 | 225 | 238 |
| 86 | Hrádek nad Nisou | Liberec | 29,3 % | 42 243 | 203 | 8 009 |
| 87 | Chotyně | Liberec | 29,3 % | 38 207 | 203 | 1 092 |
| 88 | Benecko | Semily | 29,2 % | 42 101 | 217 | 1 111 |
| 89 | Hrubá Skála | Semily | 29,1 % | 42 101 | 226 | 600 |
| 90 | Turnov | Semily | 29,1 % | 53 232 | 230 | 14 607 |
| 91 | Cvikov | Česká Lípa | 29,0 % | 36 477 | 187 | 4 520 |
| 92 | Noviny pod Ralskem | Česká Lípa | 28,8 % | 32 043 | 201 | 305 |
| 93 | Dalešice | Jablonec nad Nisou | 28,8 % | 41 184 | 210 | 225 |
| 94 | Slaná | Semily | 28,8 % | 42 101 | 197 | 677 |
| 95 | Bukovina u Čisté | Semily | 28,3 % | 42 101 | 195 | 206 |
| 96 | Polevsko | Česká Lípa | 28,3 % | 32 043 | 186 | 435 |
| 97 | Lažany | Liberec | 27,9 % | 38 207 | 229 | 234 |
| 98 | Chuchelna | Semily | 27,8 % | 42 101 | 202 | 976 |
| 99 | Olešnice | Semily | 27,5 % | 42 101 | 232 | 239 |
| 100 | Benešov u Semil | Semily | 27,3 % | 42 101 | 191 | 866 |
Zobrazeno prvních 100 z 190 obcí.
Stáhnout CSV – všech 190 obcí podle zvoleného filtru (CC BY 4.0, uveďte zdroj cenybydleni.cz).
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.