Žebříček · 291 obcí
Kde nejrychleji rostou nájmy
Změna nájmu bytu 2+kk za m² za posledních 5 let (20 čtvrtletí) podle cenové mapy nájemného MF.
| # | Obec | Okres | Nejrychlejší růst nájmů | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lechotice | Kroměříž | 52,5 % | 35 834 | 212 | 459 |
| 2 | Ludslavice | Kroměříž | 50,4 % | 35 834 | 203 | 508 |
| 3 | Míškovice | Kroměříž | 49,3 % | 35 834 | 203 | 746 |
| 4 | Zahnašovice | Kroměříž | 49,0 % | 35 834 | 213 | 305 |
| 5 | Třebětice | Kroměříž | 47,5 % | 35 834 | 205 | 283 |
| 6 | Rudice | Uherské Hradiště | 47,2 % | 32 985 | 234 | 420 |
| 7 | Kurovice | Kroměříž | 46,1 % | 35 834 | 206 | 258 |
| 8 | Luhačovice | Zlín | 45,8 % | 49 820 | 250 | 4 978 |
| 9 | Břest | Kroměříž | 45,8 % | 35 834 | 210 | 1 008 |
| 10 | Záhorovice | Uherské Hradiště | 44,4 % | 32 985 | 231 | 1 037 |
| 11 | Rudimov | Zlín | 44,0 % | 58 580 | 229 | 243 |
| 12 | Martinice | Kroměříž | 43,1 % | 35 834 | 219 | 861 |
| 13 | Sehradice | Zlín | 43,0 % | 58 580 | 236 | 652 |
| 14 | Skaštice | Kroměříž | 42,7 % | 35 834 | 224 | 362 |
| 15 | Podhradí | Zlín | 42,4 % | 58 580 | 235 | 205 |
| 16 | Dolní Lhota | Zlín | 42,3 % | 58 580 | 239 | 702 |
| 17 | Pozlovice | Zlín | 41,7 % | 58 580 | 231 | 1 322 |
| 18 | Ludkovice | Zlín | 41,6 % | 58 580 | 235 | 712 |
| 19 | Petrůvka | Zlín | 41,6 % | 58 580 | 235 | 318 |
| 20 | Horní Lhota | Zlín | 41,4 % | 58 580 | 239 | 608 |
| 21 | Biskupice | Zlín | 41,3 % | 58 580 | 236 | 685 |
| 22 | Hostětín | Uherské Hradiště | 41,0 % | 32 985 | 227 | 216 |
| 23 | Hřivínův Újezd | Zlín | 40,8 % | 58 580 | 238 | 514 |
| 24 | Dobrkovice | Zlín | 40,8 % | 58 580 | 245 | 257 |
| 25 | Vítonice | Kroměříž | 40,3 % | 35 834 | 202 | 374 |
| 26 | Kyselovice | Kroměříž | 40,3 % | 35 834 | 216 | 500 |
| 27 | Jarcová | Vsetín | 40,3 % | 35 840 | 223 | 848 |
| 28 | Loukov | Kroměříž | 40,1 % | 35 834 | 206 | 936 |
| 29 | Osíčko | Kroměříž | 39,7 % | 35 834 | 197 | 457 |
| 30 | Slopné | Zlín | 39,3 % | 58 580 | 234 | 545 |
| 31 | Pacetluky | Kroměříž | 38,9 % | 35 834 | 218 | 250 |
| 32 | Litenčice | Kroměříž | 38,7 % | 35 834 | 222 | 461 |
| 33 | Kostelec u Holešova | Kroměříž | 38,5 % | 35 834 | 216 | 979 |
| 34 | Bojkovice | Uherské Hradiště | 38,4 % | 49 293 | 227 | 4 395 |
| 35 | Hostišová | Zlín | 38,2 % | 58 580 | 217 | 570 |
| 36 | Záříčí | Kroměříž | 37,4 % | 35 834 | 202 | 749 |
| 37 | Chropyně | Kroměříž | 37,2 % | 42 166 | 214 | 4 582 |
| 38 | Slavičín | Zlín | 36,8 % | 49 820 | 223 | 6 168 |
| 39 | Komárno | Kroměříž | 36,8 % | 35 834 | 197 | 254 |
| 40 | Jankovice | Kroměříž | 36,8 % | 35 834 | 212 | 413 |
| 41 | Podhradní Lhota | Kroměříž | 36,6 % | 35 834 | 198 | 459 |
| 42 | Pitín | Uherské Hradiště | 36,2 % | 32 985 | 222 | 892 |
| 43 | Podolí | Vsetín | 36,1 % | 35 840 | 215 | 315 |
| 44 | Lutopecny | Kroměříž | 35,8 % | 35 834 | 224 | 615 |
| 45 | Chvalnov-Lísky | Kroměříž | 35,7 % | 35 834 | 209 | 239 |
| 46 | Poličná | Vsetín | 35,4 % | 35 840 | 214 | 1 798 |
| 47 | Bořenovice | Kroměříž | 35,4 % | 35 834 | 222 | 205 |
| 48 | Valašské Meziříčí | Vsetín | 35,2 % | 49 403 | 230 | 22 568 |
| 49 | Mikulůvka | Vsetín | 34,8 % | 35 840 | 217 | 824 |
| 50 | Brusné | Kroměříž | 34,4 % | 35 834 | 203 | 392 |
| 51 | Mrlínek | Kroměříž | 34,4 % | 35 834 | 203 | 272 |
| 52 | Rymice | Kroměříž | 34,4 % | 35 834 | 219 | 596 |
| 53 | Bystřice pod Hostýnem | Kroměříž | 34,3 % | 42 166 | 196 | 7 911 |
| 54 | Chomýž | Kroměříž | 34,2 % | 35 834 | 204 | 359 |
| 55 | Racková | Zlín | 34,1 % | 58 580 | 220 | 841 |
| 56 | Roštění | Kroměříž | 34,1 % | 35 834 | 220 | 675 |
| 57 | Velký Ořechov | Zlín | 34,1 % | 58 580 | 240 | 715 |
| 58 | Prusinovice | Kroměříž | 34,0 % | 35 834 | 205 | 1 193 |
| 59 | Choryně | Vsetín | 34,0 % | 35 840 | 213 | 752 |
| 60 | Bystřička | Vsetín | 33,3 % | 35 840 | 224 | 1 038 |
| 61 | Kladeruby | Vsetín | 33,3 % | 35 840 | 212 | 488 |
| 62 | Nítkovice | Kroměříž | 33,1 % | 35 834 | 221 | 224 |
| 63 | Machová | Zlín | 33,1 % | 58 580 | 217 | 712 |
| 64 | Holešov | Kroměříž | 33,1 % | 50 051 | 215 | 11 544 |
| 65 | Hulín | Kroměříž | 32,9 % | 42 166 | 210 | 6 377 |
| 66 | Slavkov pod Hostýnem | Kroměříž | 32,9 % | 35 834 | 202 | 656 |
| 67 | Oznice | Vsetín | 32,7 % | 35 840 | 215 | 524 |
| 68 | Branky | Vsetín | 32,7 % | 35 840 | 211 | 1 029 |
| 69 | Přílepy | Kroměříž | 32,5 % | 35 834 | 216 | 1 012 |
| 70 | Němčice | Kroměříž | 32,5 % | 35 834 | 208 | 385 |
| 71 | Starý Hrozenkov | Uherské Hradiště | 32,5 % | 32 985 | 204 | 774 |
| 72 | Kroměříž | Kroměříž | 32,4 % | 50 051 | 220 | 27 781 |
| 73 | Doubravy | Zlín | 31,9 % | 58 580 | 244 | 601 |
| 74 | Rajnochovice | Kroměříž | 31,8 % | 35 834 | 195 | 535 |
| 75 | Blazice | Kroměříž | 31,7 % | 35 834 | 191 | 218 |
| 76 | Horní Lapač | Kroměříž | 31,7 % | 35 834 | 216 | 280 |
| 77 | Liptál | Vsetín | 31,5 % | 35 840 | 242 | 1 547 |
| 78 | Pržno | Vsetín | 31,5 % | 35 840 | 234 | 602 |
| 79 | Kunovice | Vsetín | 31,3 % | 35 840 | 193 | 660 |
| 80 | Střížovice | Kroměříž | 31,0 % | 35 834 | 224 | 249 |
| 81 | Rusava | Kroměříž | 30,9 % | 35 834 | 199 | 590 |
| 82 | Mysločovice | Zlín | 30,9 % | 58 580 | 216 | 716 |
| 83 | Loučka | Vsetín | 30,6 % | 35 840 | 209 | 768 |
| 84 | Pravčice | Kroměříž | 30,6 % | 35 834 | 205 | 713 |
| 85 | Soběsuky | Kroměříž | 30,2 % | 35 834 | 211 | 397 |
| 86 | Police | Vsetín | 30,0 % | 35 840 | 208 | 617 |
| 87 | Lopeník | Uherské Hradiště | 29,9 % | 32 985 | 204 | 228 |
| 88 | Žalkovice | Kroměříž | 29,7 % | 35 834 | 201 | 587 |
| 89 | Kostelany | Kroměříž | 29,6 % | 35 834 | 210 | 630 |
| 90 | Velká Lhota | Vsetín | 29,6 % | 35 840 | 232 | 535 |
| 91 | Vlčková | Zlín | 29,5 % | 58 580 | 215 | 422 |
| 92 | Lipová | Zlín | 29,4 % | 58 580 | 207 | 358 |
| 93 | Hošťálková | Vsetín | 29,2 % | 42 755 | 230 | 2 289 |
| 94 | Uherský Brod | Uherské Hradiště | 29,1 % | 54 939 | 217 | 16 280 |
| 95 | Bezměrov | Kroměříž | 29,1 % | 35 834 | 204 | 544 |
| 96 | Zlobice | Kroměříž | 29,0 % | 35 834 | 209 | 589 |
| 97 | Bystřice pod Lopeníkem | Uherské Hradiště | 28,9 % | 32 985 | 205 | 857 |
| 98 | Nedašov | Zlín | 28,8 % | 58 580 | 188 | 1 332 |
| 99 | Lhota u Vsetína | Vsetín | 28,5 % | 35 840 | 239 | 792 |
| 100 | Cetechovice | Kroměříž | 28,5 % | 35 834 | 194 | 201 |
Zobrazeno prvních 100 z 291 obcí.
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.