Žebříček · 387 obcí
Kde nejrychleji rostou nájmy
Změna nájmu bytu 2+kk za m² za posledních 5 let (20 čtvrtletí) podle cenové mapy nájemného MF.
| # | Obec | Okres | Nejrychlejší růst nájmů | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ždánice | Žďár nad Sázavou | 48,7 % | 39 398 | 223 | 234 |
| 2 | Jinošov | Třebíč | 47,8 % | 40 487 | 238 | 278 |
| 3 | Březník | Třebíč | 46,5 % | 40 487 | 227 | 692 |
| 4 | Hluboké | Třebíč | 46,3 % | 40 487 | 237 | 210 |
| 5 | Krokočín | Třebíč | 46,3 % | 40 487 | 237 | 201 |
| 6 | Velká Bíteš | Žďár nad Sázavou | 44,4 % | 53 944 | 234 | 5 535 |
| 7 | Ocmanice | Třebíč | 43,6 % | 40 487 | 237 | 335 |
| 8 | Dalečín | Žďár nad Sázavou | 43,1 % | 39 398 | 219 | 659 |
| 9 | Náměšť nad Oslavou | Třebíč | 42,7 % | 48 148 | 229 | 4 738 |
| 10 | Sedlec | Třebíč | 41,8 % | 40 487 | 224 | 246 |
| 11 | Vícenice u Náměště nad Oslavou | Třebíč | 41,4 % | 40 487 | 229 | 423 |
| 12 | Černovice | Pelhřimov | 41,3 % | 34 455 | 178 | 1 782 |
| 13 | Obrataň | Pelhřimov | 41,1 % | 34 455 | 182 | 783 |
| 14 | Věcov | Žďár nad Sázavou | 41,1 % | 39 398 | 237 | 708 |
| 15 | Dolní Cerekev | Jihlava | 40,3 % | 37 694 | 223 | 1 245 |
| 16 | Cejle | Jihlava | 39,2 % | 37 694 | 231 | 519 |
| 17 | Lísek | Žďár nad Sázavou | 38,6 % | 39 398 | 230 | 352 |
| 18 | Záblatí | Žďár nad Sázavou | 38,0 % | 39 398 | 225 | 275 |
| 19 | Rovečné | Žďár nad Sázavou | 37,8 % | 39 398 | 215 | 583 |
| 20 | Bohuňov | Žďár nad Sázavou | 37,7 % | 39 398 | 230 | 286 |
| 21 | Osová Bítýška | Žďár nad Sázavou | 37,7 % | 39 398 | 223 | 942 |
| 22 | Prosetín | Žďár nad Sázavou | 37,3 % | 39 398 | 217 | 358 |
| 23 | Dolní Krupá | Havlíčkův Brod | 37,1 % | 34 072 | 240 | 443 |
| 24 | Bystřice nad Pernštejnem | Žďár nad Sázavou | 37,1 % | 53 944 | 220 | 7 851 |
| 25 | Kralice nad Oslavou | Třebíč | 37,1 % | 40 487 | 233 | 1 012 |
| 26 | Vlkov | Žďár nad Sázavou | 36,7 % | 39 398 | 227 | 280 |
| 27 | Zbilidy | Jihlava | 36,5 % | 37 694 | 243 | 213 |
| 28 | Březí | Žďár nad Sázavou | 36,1 % | 39 398 | 226 | 215 |
| 29 | Sudice | Třebíč | 35,9 % | 40 487 | 227 | 352 |
| 30 | Rouchovany | Třebíč | 35,7 % | 40 487 | 213 | 1 213 |
| 31 | Ždírec nad Doubravou | Havlíčkův Brod | 35,3 % | 43 497 | 188 | 3 064 |
| 32 | Nové Sady | Žďár nad Sázavou | 34,9 % | 39 398 | 228 | 255 |
| 33 | Hybrálec | Jihlava | 34,8 % | 37 694 | 248 | 486 |
| 34 | Kámen | Pelhřimov | 34,8 % | 34 455 | 190 | 270 |
| 35 | Olešná | Havlíčkův Brod | 34,7 % | 34 072 | 225 | 373 |
| 36 | Bobrová | Žďár nad Sázavou | 34,7 % | 39 398 | 229 | 904 |
| 37 | Úsobí | Havlíčkův Brod | 34,3 % | 34 072 | 223 | 724 |
| 38 | Michalovice | Havlíčkův Brod | 34,3 % | 34 072 | 223 | 225 |
| 39 | Okrouhlice | Havlíčkův Brod | 34,1 % | 34 072 | 228 | 1 374 |
| 40 | Cetoraz | Pelhřimov | 34,0 % | 34 455 | 189 | 314 |
| 41 | Slavíkov | Havlíčkův Brod | 33,8 % | 34 072 | 194 | 322 |
| 42 | Vír | Žďár nad Sázavou | 33,6 % | 39 398 | 203 | 643 |
| 43 | Heřmanov | Žďár nad Sázavou | 33,5 % | 39 398 | 215 | 233 |
| 44 | Ústí | Jihlava | 33,5 % | 37 694 | 235 | 225 |
| 45 | Vyskytná nad Jihlavou | Jihlava | 33,5 % | 37 694 | 239 | 979 |
| 46 | Rantířov | Jihlava | 33,5 % | 37 694 | 247 | 468 |
| 47 | Studenec | Třebíč | 33,3 % | 40 487 | 212 | 626 |
| 48 | Veselý Žďár | Havlíčkův Brod | 33,1 % | 34 072 | 225 | 604 |
| 49 | Skuhrov | Havlíčkův Brod | 33,1 % | 34 072 | 221 | 320 |
| 50 | Láz | Třebíč | 32,9 % | 40 487 | 218 | 289 |
| 51 | Koněšín | Třebíč | 32,9 % | 40 487 | 214 | 510 |
| 52 | Rapotice | Třebíč | 32,7 % | 40 487 | 223 | 531 |
| 53 | Knyk | Havlíčkův Brod | 32,7 % | 34 072 | 223 | 439 |
| 54 | Kladeruby nad Oslavou | Třebíč | 32,7 % | 40 487 | 219 | 211 |
| 55 | Křídla | Žďár nad Sázavou | 32,6 % | 39 398 | 236 | 369 |
| 56 | Police | Třebíč | 32,5 % | 40 487 | 216 | 319 |
| 57 | Sobíňov | Havlíčkův Brod | 32,4 % | 34 072 | 188 | 724 |
| 58 | Sněžné | Žďár nad Sázavou | 32,3 % | 39 398 | 221 | 765 |
| 59 | Dešov | Třebíč | 32,3 % | 40 487 | 213 | 473 |
| 60 | Mladé Bříště | Pelhřimov | 32,2 % | 34 455 | 242 | 293 |
| 61 | Smrčná | Jihlava | 32,2 % | 37 694 | 238 | 489 |
| 62 | Petrovice | Třebíč | 32,2 % | 40 487 | 238 | 414 |
| 63 | Dudín | Jihlava | 32,2 % | 37 694 | 234 | 204 |
| 64 | Číměř | Třebíč | 32,2 % | 40 487 | 230 | 238 |
| 65 | Rozsochy | Žďár nad Sázavou | 32,2 % | 39 398 | 226 | 673 |
| 66 | Křižanov | Žďár nad Sázavou | 32,1 % | 39 398 | 206 | 1 811 |
| 67 | Libice nad Doubravou | Havlíčkův Brod | 32,0 % | 34 072 | 202 | 858 |
| 68 | Jeřišno | Havlíčkův Brod | 31,9 % | 34 072 | 211 | 269 |
| 69 | Dvorce | Jihlava | 31,8 % | 37 694 | 232 | 203 |
| 70 | Jihlávka | Jihlava | 31,8 % | 37 694 | 195 | 222 |
| 71 | Strážek | Žďár nad Sázavou | 31,7 % | 39 398 | 220 | 847 |
| 72 | Dolní Rožínka | Žďár nad Sázavou | 31,7 % | 39 398 | 220 | 583 |
| 73 | Dušejov | Jihlava | 31,7 % | 37 694 | 237 | 465 |
| 74 | Komorovice | Pelhřimov | 31,5 % | 34 455 | 242 | 202 |
| 75 | Pyšel | Třebíč | 31,5 % | 40 487 | 217 | 481 |
| 76 | Sedletín | Havlíčkův Brod | 31,4 % | 34 072 | 209 | 302 |
| 77 | Maleč | Havlíčkův Brod | 31,4 % | 34 072 | 201 | 612 |
| 78 | Bohdalec | Žďár nad Sázavou | 31,2 % | 39 398 | 227 | 283 |
| 79 | Lípa | Havlíčkův Brod | 31,2 % | 34 072 | 223 | 1 168 |
| 80 | Okrouhlička | Havlíčkův Brod | 31,2 % | 34 072 | 223 | 282 |
| 81 | Rohozná | Jihlava | 31,1 % | 37 694 | 211 | 413 |
| 82 | Věchnov | Žďár nad Sázavou | 31,0 % | 39 398 | 228 | 321 |
| 83 | Martinice | Žďár nad Sázavou | 31,0 % | 39 398 | 207 | 463 |
| 84 | Tasov | Žďár nad Sázavou | 30,9 % | 39 398 | 229 | 673 |
| 85 | Petráveč | Žďár nad Sázavou | 30,8 % | 39 398 | 204 | 305 |
| 86 | Blažkov | Žďár nad Sázavou | 30,7 % | 39 398 | 217 | 271 |
| 87 | Jimramov | Žďár nad Sázavou | 30,5 % | 39 398 | 201 | 1 168 |
| 88 | Vystrkov | Pelhřimov | 30,4 % | 34 455 | 240 | 271 |
| 89 | Zubří | Žďár nad Sázavou | 30,4 % | 39 398 | 236 | 529 |
| 90 | Krucemburk | Havlíčkův Brod | 30,3 % | 34 072 | 185 | 1 583 |
| 91 | Nové Město na Moravě | Žďár nad Sázavou | 30,2 % | 53 944 | 238 | 9 716 |
| 92 | Horní Dubenky | Jihlava | 30,2 % | 37 694 | 194 | 544 |
| 93 | Herálec | Havlíčkův Brod | 29,9 % | 34 072 | 230 | 1 158 |
| 94 | Věžnice | Havlíčkův Brod | 29,8 % | 34 072 | 222 | 453 |
| 95 | Radkovice u Hrotovic | Třebíč | 29,8 % | 40 487 | 222 | 329 |
| 96 | Lavičky | Žďár nad Sázavou | 29,7 % | 39 398 | 205 | 725 |
| 97 | Rozsochatec | Havlíčkův Brod | 29,6 % | 34 072 | 210 | 538 |
| 98 | Kamenná | Třebíč | 29,6 % | 40 487 | 210 | 221 |
| 99 | Křoví | Žďár nad Sázavou | 29,6 % | 39 398 | 232 | 641 |
| 100 | Dlouhé | Žďár nad Sázavou | 29,6 % | 39 398 | 232 | 257 |
Zobrazeno prvních 100 z 387 obcí.
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.