Okres · Pardubický kraj
Ceny bytů a nájmy v okrese Ústí nad Orlicí
115 obcí. Byt v okrese stojí průměrně 40 483 Kč/m² (kraj 47 442, Česko 57 822), nájem 2+kk 195 Kč/m².
- Byt za m²
- 40 483Kč
- ČSÚ 2025
- Dům za m²
- 42 051Kč
- Nájem 2+kk
- 195Kč/m²
- model MF
- Mezd na byt 2+kk
- 5,4
- ročních hrubých mezd
- Nové byty za 10 let
- 23,0na 1 000 ob.
- 153–171
- 172–178
- 179–188
- 190–209
- 210–228
- 229–242
- Nájem 2+kk, Kč/m²
Klikněte na obec pro její stránku. Ceny bytů jsou průměry ČSÚ za velikostní skupinu obcí v okrese.
Zdroj: Cenová mapa nájemného MF; zpracoval kdezit.cz. Hranice ČÚZK (RÚIAN).
Ceny podle velikosti obce
ČSÚ zveřejňuje kupní ceny bytů a rodinných domů za okres rozdělené podle velikosti obce, ne za jednotlivé obce. Větší obce bývají dražší; u skupin s málo prodeji je průměr nejistý.
| Velikost obce | Byty Kč/m² | Domy Kč/m² | Byty Česko |
|---|---|---|---|
| Všechny obce | 42 972 | 41 667 | 65 553 |
| do 1 999 obyvatel | 34 798 | 40 095 | 38 065 |
| 2 000–9 999 obyvatel | 42 861 | 40 836 | 45 565 |
| 10 000–49 999 obyvatel | 45 258 | 45 798 | 46 067 |
ČSÚ CEN0402 z dat ČÚZK, průměry let 2023–2025. Zpracoval kdezit.cz.
Obce
Všechny obce okresu
Ceny obcí jsou průměry ČSÚ za velikostní skupinu obcí v okrese, nájmy model MF pro každou obec.
| Obec | Obyvatel | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Výnos | Mezd na byt |
|---|---|---|---|---|---|
| Česká Třebová | 14 982 | 45 258 | 178 | 4,7 % | 6,1 |
| Ústí nad Orlicí | 13 988 | 45 258 | 213 | 5,6 % | 6,1 |
| Vysoké Mýto | 12 849 | 45 258 | 238 | 6,3 % | 6,1 |
| Lanškroun | 9 845 | 42 861 | 174 | 4,9 % | 5,7 |
| Choceň | 8 700 | 42 861 | 229 | 6,4 % | 5,7 |
| Letohrad | 6 345 | 42 861 | 188 | 5,3 % | 5,7 |
| Žamberk | 5 770 | 42 861 | 165 | 4,6 % | 5,7 |
| Králíky | 4 042 | 42 861 | 154 | 4,3 % | 5,7 |
| Jablonné nad Orlicí | 3 085 | 42 861 | 179 | 5,0 % | 5,7 |
| Červená Voda | 2 927 | 42 861 | 153 | 4,3 % | 5,7 |
| Dolní Dobrouč | 2 553 | 42 861 | 226 | 6,3 % | 5,7 |
| Rudoltice | 1 955 | 34 798 | 179 | 6,2 % | 4,7 |
| Libchavy | 1 815 | 34 798 | 207 | 7,1 % | 4,7 |
| Dolní Čermná | 1 326 | 34 798 | 187 | 6,4 % | 4,7 |
| Dlouhá Třebová | 1 298 | 34 798 | 192 | 6,6 % | 4,7 |
| Brandýs nad Orlicí | 1 293 | 34 798 | 213 | 7,3 % | 4,7 |
| Lukavice | 1 227 | 34 798 | 181 | 6,2 % | 4,7 |
| Bystřec | 1 148 | 34 798 | 175 | 6,0 % | 4,7 |
| Horní Čermná | 1 004 | 34 798 | 181 | 6,2 % | 4,7 |
| Žichlínek | 988 | 34 798 | 174 | 6,0 % | 4,7 |
| Nekoř | 985 | 34 798 | 185 | 6,4 % | 4,7 |
| Výprachtice | 947 | 34 798 | 166 | 5,7 % | 4,7 |
| Sopotnice | 941 | 34 798 | 190 | 6,6 % | 4,7 |
| Kunvald | 929 | 34 798 | 166 | 5,7 % | 4,7 |
| Tatenice | 906 | 34 798 | 173 | 6,0 % | 4,7 |
| Klášterec nad Orlicí | 904 | 34 798 | 161 | 5,6 % | 4,7 |
| Rybník | 851 | 34 798 | 180 | 6,2 % | 4,7 |
| Dlouhoňovice | 845 | 34 798 | 184 | 6,3 % | 4,7 |
| Třebovice | 819 | 34 798 | 180 | 6,2 % | 4,7 |
| Hnátnice | 812 | 34 798 | 218 | 7,5 % | 4,7 |
| Verměřovice | 787 | 34 798 | 191 | 6,6 % | 4,7 |
| Záchlumí | 774 | 34 798 | 181 | 6,2 % | 4,7 |
| Líšnice | 768 | 34 798 | 178 | 6,1 % | 4,7 |
| Zámrsk | 765 | 34 798 | 238 | 8,2 % | 4,7 |
| Luková | 763 | 34 798 | 172 | 5,9 % | 4,7 |
| Vraclav | 749 | 34 798 | 240 | 8,3 % | 4,7 |
| Jamné nad Orlicí | 738 | 34 798 | 170 | 5,9 % | 4,7 |
| Ostrov | 730 | 34 798 | 176 | 6,1 % | 4,7 |
| Damníkov | 698 | 34 798 | 167 | 5,8 % | 4,7 |
| Orlické Podhůří | 683 | 34 798 | 195 | 6,7 % | 4,7 |
| Řetová | 678 | 34 798 | 206 | 7,1 % | 4,7 |
| České Libchavy | 660 | 34 798 | 208 | 7,2 % | 4,7 |
| Semanín | 656 | 34 798 | 179 | 6,2 % | 4,7 |
| Mistrovice | 654 | 34 798 | 183 | 6,3 % | 4,7 |
| Horní Třešňovec | 645 | 34 798 | 180 | 6,2 % | 4,7 |
| Tisová | 628 | 34 798 | 239 | 8,2 % | 4,7 |
| České Heřmanice | 606 | 34 798 | 215 | 7,4 % | 4,7 |
| Těchonín | 604 | 34 798 | 174 | 6,0 % | 4,7 |
| Dobříkov | 590 | 34 798 | 229 | 7,9 % | 4,7 |
| Písečná | 586 | 34 798 | 179 | 6,2 % | 4,7 |
| Sruby | 585 | 34 798 | 233 | 8,0 % | 4,7 |
| Helvíkovice | 574 | 34 798 | 171 | 5,9 % | 4,7 |
| Mladkov | 555 | 34 798 | 174 | 6,0 % | 4,7 |
| Sázava | 553 | 34 798 | 179 | 6,2 % | 4,7 |
| Lichkov | 478 | 34 798 | 170 | 5,9 % | 4,7 |
| Slatina | 463 | 34 798 | 237 | 8,2 % | 4,7 |
| Dolní Morava | 457 | 34 798 | 159 | 5,5 % | 4,7 |
| Horní Heřmanice | 457 | 34 798 | 169 | 5,8 % | 4,7 |
| Albrechtice | 448 | 34 798 | 182 | 6,3 % | 4,7 |
| Běstovice | 436 | 34 798 | 233 | 8,0 % | 4,7 |
| Skořenice | 405 | 34 798 | 207 | 7,1 % | 4,7 |
| Hrušová | 397 | 34 798 | 238 | 8,2 % | 4,7 |
| Řepníky | 387 | 34 798 | 238 | 8,2 % | 4,7 |
| Cotkytle | 385 | 34 798 | 178 | 6,1 % | 4,7 |
| Pastviny | 378 | 34 798 | 178 | 6,1 % | 4,7 |
| Džbánov | 377 | 34 798 | 238 | 8,2 % | 4,7 |
| Lubník | 377 | 34 798 | 173 | 6,0 % | 4,7 |
| Česká Rybná | 371 | 34 798 | 181 | 6,2 % | 4,7 |
| Přívrat | 371 | 34 798 | 171 | 5,9 % | 4,7 |
| Koldín | 368 | 34 798 | 202 | 7,0 % | 4,7 |
| Leština | 357 | 34 798 | 210 | 7,2 % | 4,7 |
| Kameničná | 338 | 34 798 | 169 | 5,8 % | 4,7 |
| Újezd u Chocně | 337 | 34 798 | 228 | 7,9 % | 4,7 |
| Jehnědí | 330 | 34 798 | 207 | 7,1 % | 4,7 |
| Voděrady | 330 | 34 798 | 204 | 7,0 % | 4,7 |
| Krasíkov | 313 | 34 798 | 174 | 6,0 % | 4,7 |
| Nové Hrady | 306 | 34 798 | 205 | 7,1 % | 4,7 |
| Žampach | 298 | 34 798 | 190 | 6,6 % | 4,7 |
| Velká Skrovnice | 295 | 34 798 | 210 | 7,2 % | 4,7 |
| Svatý Jiří | 290 | 34 798 | 220 | 7,6 % | 4,7 |
| Řetůvka | 281 | 34 798 | 210 | 7,2 % | 4,7 |
| Mostek | 280 | 34 798 | 220 | 7,6 % | 4,7 |
| Petrovice | 270 | 34 798 | 198 | 6,8 % | 4,7 |
| Podlesí | 268 | 34 798 | 212 | 7,3 % | 4,7 |
| Orličky | 267 | 34 798 | 171 | 5,9 % | 4,7 |
| Sobkovice | 262 | 34 798 | 183 | 6,3 % | 4,7 |
| Bučina | 252 | 34 798 | 235 | 8,1 % | 4,7 |
| Oucmanice | 245 | 34 798 | 209 | 7,2 % | 4,7 |
| Javorník | 243 | 34 798 | 235 | 8,1 % | 4,7 |
| Zálší | 232 | 34 798 | 225 | 7,8 % | 4,7 |
| Zářecká Lhota | 222 | 34 798 | 222 | 7,7 % | 4,7 |
| Hejnice | 214 | 34 798 | 182 | 6,3 % | 4,7 |
| Šedivec | 212 | 34 798 | 186 | 6,4 % | 4,7 |
| Libecina | 203 | 34 798 | 239 | 8,2 % | 4,7 |
| Kosořín | 200 | 34 798 | 225 | 7,8 % | 4,7 |
| Anenská Studánka | 193 | 34 798 | 167 | 5,8 % | 4,7 |
| Stradouň | 187 | 34 798 | 242 | 8,3 % | 4,7 |
| Studené | 187 | 34 798 | 183 | 6,3 % | 4,7 |
| Čenkovice | 182 | 34 798 | 163 | 5,6 % | 4,7 |
| Vračovice-Orlov | 175 | 34 798 | 221 | 7,6 % | 4,7 |
| Radhošť | 173 | 34 798 | 241 | 8,3 % | 4,7 |
| Sudslava | 168 | 34 798 | 206 | 7,1 % | 4,7 |
| Týnišťko | 161 | 34 798 | 240 | 8,3 % | 4,7 |
| Seč | 159 | 34 798 | 210 | 7,2 % | 4,7 |
| České Petrovice | 157 | 34 798 | 169 | 5,8 % | 4,7 |
| Sudislav nad Orlicí | 151 | 34 798 | 203 | 7,0 % | 4,7 |
| Nasavrky | 146 | 34 798 | 209 | 7,2 % | 4,7 |
| Vinary | 136 | 34 798 | 242 | 8,3 % | 4,7 |
| Strážná | 110 | 34 798 | 174 | 6,0 % | 4,7 |
| Bošín | 101 | 34 798 | 219 | 7,6 % | 4,7 |
| Hrádek | 95 | 34 798 | 215 | 7,4 % | 4,7 |
| Zádolí | 87 | 34 798 | 239 | 8,2 % | 4,7 |
| Trpík | 85 | 34 798 | 168 | 5,8 % | 4,7 |
| Plchovice | 73 | 34 798 | 206 | 7,1 % | 4,7 |
| Pustina | 67 | 34 798 | 241 | 8,3 % | 4,7 |
- Okres Ústí nad Orlicí
- Pardubický kraj
- Česko
Tabulka hodnot
| Období | Okres Ústí nad Orlicí | Pardubický kraj | Česko |
|---|---|---|---|
| 6/2026 | 195 Kč/m² | 216 Kč/m² | 241 Kč/m² |
| 3/2026 | 194 Kč/m² | 214 Kč/m² | 239 Kč/m² |
| 12/2025 | 194 Kč/m² | 211 Kč/m² | 238 Kč/m² |
| 9/2025 | 193 Kč/m² | 209 Kč/m² | 235 Kč/m² |
| 6/2025 | 193 Kč/m² | 206 Kč/m² | 233 Kč/m² |
| 3/2025 | 193 Kč/m² | 203 Kč/m² | 231 Kč/m² |
| 12/2024 | 188 Kč/m² | 200 Kč/m² | 228 Kč/m² |
| 9/2024 | 183 Kč/m² | 195 Kč/m² | 217 Kč/m² |
| 6/2024 | 180 Kč/m² | 191 Kč/m² | 212 Kč/m² |
| 3/2024 | 177 Kč/m² | 188 Kč/m² | 208 Kč/m² |
| 12/2023 | 174 Kč/m² | 185 Kč/m² | 204 Kč/m² |
| 9/2023 | 171 Kč/m² | 183 Kč/m² | 200 Kč/m² |
| 6/2023 | 169 Kč/m² | 181 Kč/m² | 197 Kč/m² |
| 3/2023 | 166 Kč/m² | 178 Kč/m² | 194 Kč/m² |
| 12/2022 | 166 Kč/m² | 178 Kč/m² | 194 Kč/m² |
| 9/2022 | 165 Kč/m² | 177 Kč/m² | 193 Kč/m² |
| 6/2022 | 164 Kč/m² | 176 Kč/m² | 192 Kč/m² |
| 3/2022 | 163 Kč/m² | 175 Kč/m² | 191 Kč/m² |
| 12/2021 | 164 Kč/m² | 177 Kč/m² | 192 Kč/m² |
| 9/2021 | 163 Kč/m² | 174 Kč/m² | 190 Kč/m² |
| 6/2021 | 157 Kč/m² | 168 Kč/m² | 187 Kč/m² |
| 3/2021 | 153 Kč/m² | 165 Kč/m² | 184 Kč/m² |
| 12/2020 | 148 Kč/m² | 160 Kč/m² | 179 Kč/m² |
| 9/2020 | 146 Kč/m² | 159 Kč/m² | 177 Kč/m² |
| 6/2020 | 142 Kč/m² | 156 Kč/m² | 174 Kč/m² |
| 3/2020 | 141 Kč/m² | 154 Kč/m² | 172 Kč/m² |
| 12/2019 | 137 Kč/m² | 148 Kč/m² | 169 Kč/m² |
| 9/2019 | 136 Kč/m² | 147 Kč/m² | 169 Kč/m² |
| 6/2019 | 135 Kč/m² | 146 Kč/m² | 168 Kč/m² |
| 3/2019 | 132 Kč/m² | 143 Kč/m² | 164 Kč/m² |
| 12/2018 | 130 Kč/m² | 140 Kč/m² | 161 Kč/m² |
Zdroj: Cenová mapa nájemného MF; zpracoval kdezit.cz
Nadcházející dražby
-
21. 10.2026
Pozemek 1 148 m², Ústí nad Orlicí
3,90 mil. Kč vyvolávací · posudek 3,90 mil. Kč -
21. 10.2026
Pozemek 1 247 m², Ústí nad Orlicí
4,24 mil. Kč vyvolávací · posudek 4,24 mil. Kč -
21. 10.2026
Pozemek 1 341 m², Ústí nad Orlicí
4,56 mil. Kč vyvolávací · posudek 4,56 mil. Kč -
21. 10.2026
Pozemek 1 296 m², Ústí nad Orlicí
4,41 mil. Kč vyvolávací · posudek 4,41 mil. Kč -
21. 10.2026
Pozemek 1 252 m², Ústí nad Orlicí
4,26 mil. Kč vyvolávací · posudek 4,26 mil. Kč -
21. 10.2026
Pozemek 1 060 m², Ústí nad Orlicí
3,60 mil. Kč vyvolávací · posudek 3,60 mil. Kč