Žebříček · 348 obcí
Nejvyšší výnos z pronájmu bytu
Hrubý roční výnos z pronájmu bytu: modelový nájem MF × 12 / kupní cena za m² podle ČSÚ. Bez daní, fondu oprav a neobsazenosti.
| # | Obec | Okres | Nejvyšší výnos z nájmu | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Čistá | Svitavy | 8,3 % | 36 050 | 250 | 1 067 |
| 2 | Benátky | Svitavy | 8,3 % | 36 050 | 250 | 409 |
| 3 | Vraclav | Ústí nad Orlicí | 8,3 % | 34 798 | 240 | 749 |
| 4 | Osík | Svitavy | 8,3 % | 36 050 | 248 | 1 060 |
| 5 | Tisová | Ústí nad Orlicí | 8,2 % | 34 798 | 239 | 628 |
| 6 | Libecina | Ústí nad Orlicí | 8,2 % | 34 798 | 239 | 203 |
| 7 | Sloupnice | Svitavy | 8,2 % | 36 050 | 247 | 1 829 |
| 8 | Zámrsk | Ústí nad Orlicí | 8,2 % | 34 798 | 238 | 765 |
| 9 | Hrušová | Ústí nad Orlicí | 8,2 % | 34 798 | 238 | 397 |
| 10 | Řepníky | Ústí nad Orlicí | 8,2 % | 34 798 | 238 | 387 |
| 11 | Džbánov | Ústí nad Orlicí | 8,2 % | 34 798 | 238 | 377 |
| 12 | Němčice | Svitavy | 8,2 % | 36 050 | 246 | 1 032 |
| 13 | Slatina | Ústí nad Orlicí | 8,2 % | 34 798 | 237 | 463 |
| 14 | Bučina | Ústí nad Orlicí | 8,1 % | 34 798 | 235 | 252 |
| 15 | Javorník | Ústí nad Orlicí | 8,1 % | 34 798 | 235 | 243 |
| 16 | Sruby | Ústí nad Orlicí | 8,0 % | 34 798 | 233 | 585 |
| 17 | Běstovice | Ústí nad Orlicí | 8,0 % | 34 798 | 233 | 436 |
| 18 | Dobříkov | Ústí nad Orlicí | 7,9 % | 34 798 | 229 | 590 |
| 19 | Dolní Újezd | Svitavy | 7,9 % | 36 050 | 237 | 1 958 |
| 20 | Morašice | Svitavy | 7,9 % | 36 050 | 237 | 740 |
| 21 | Újezd u Chocně | Ústí nad Orlicí | 7,9 % | 34 798 | 228 | 337 |
| 22 | Strakov | Svitavy | 7,9 % | 36 050 | 236 | 267 |
| 23 | Sedliště | Svitavy | 7,9 % | 36 050 | 236 | 228 |
| 24 | Desná | Svitavy | 7,8 % | 36 050 | 234 | 376 |
| 25 | Makov | Svitavy | 7,8 % | 36 050 | 234 | 342 |
| 26 | Vidlatá Seč | Svitavy | 7,8 % | 36 050 | 234 | 292 |
| 27 | Rozhovice | Chrudim | 7,8 % | 36 030 | 233 | 323 |
| 28 | Zálší | Ústí nad Orlicí | 7,8 % | 34 798 | 225 | 232 |
| 29 | Kosořín | Ústí nad Orlicí | 7,8 % | 34 798 | 225 | 200 |
| 30 | Cerekvice nad Loučnou | Svitavy | 7,7 % | 36 050 | 232 | 889 |
| 31 | Sobětuchy | Chrudim | 7,7 % | 36 030 | 231 | 986 |
| 32 | Tuněchody | Chrudim | 7,7 % | 36 030 | 231 | 599 |
| 33 | Vyžice | Chrudim | 7,7 % | 36 030 | 231 | 249 |
| 34 | Nová Sídla | Svitavy | 7,7 % | 36 050 | 231 | 273 |
| 35 | Jenišovice | Chrudim | 7,7 % | 36 030 | 230 | 431 |
| 36 | Dřenice | Chrudim | 7,7 % | 36 030 | 230 | 413 |
| 37 | Zářecká Lhota | Ústí nad Orlicí | 7,7 % | 34 798 | 222 | 222 |
| 38 | Vápenný Podol | Chrudim | 7,6 % | 36 030 | 229 | 311 |
| 39 | Načešice | Chrudim | 7,6 % | 36 030 | 228 | 681 |
| 40 | Svatý Jiří | Ústí nad Orlicí | 7,6 % | 34 798 | 220 | 290 |
| 41 | Mostek | Ústí nad Orlicí | 7,6 % | 34 798 | 220 | 280 |
| 42 | Lány | Chrudim | 7,6 % | 36 030 | 227 | 296 |
| 43 | Morašice | Chrudim | 7,5 % | 36 030 | 226 | 824 |
| 44 | Bojanov | Chrudim | 7,5 % | 36 030 | 226 | 648 |
| 45 | Třibřichy | Chrudim | 7,5 % | 36 030 | 226 | 277 |
| 46 | Janov | Svitavy | 7,5 % | 36 050 | 226 | 1 041 |
| 47 | Hnátnice | Ústí nad Orlicí | 7,5 % | 34 798 | 218 | 812 |
| 48 | Rabštejnská Lhota | Chrudim | 7,5 % | 36 030 | 224 | 888 |
| 49 | Mladoňovice | Chrudim | 7,5 % | 36 030 | 224 | 337 |
| 50 | Prachovice | Chrudim | 7,4 % | 36 030 | 223 | 1 404 |
| 51 | Bylany | Chrudim | 7,4 % | 36 030 | 223 | 485 |
| 52 | Rozhraní | Svitavy | 7,4 % | 36 050 | 223 | 301 |
| 53 | České Heřmanice | Ústí nad Orlicí | 7,4 % | 34 798 | 215 | 606 |
| 54 | Klešice | Chrudim | 7,4 % | 36 030 | 222 | 433 |
| 55 | Stolany | Chrudim | 7,4 % | 36 030 | 222 | 408 |
| 56 | Sebranice | Svitavy | 7,4 % | 36 050 | 222 | 959 |
| 57 | Brandýs nad Orlicí | Ústí nad Orlicí | 7,3 % | 34 798 | 213 | 1 293 |
| 58 | Kostelec u Heřmanova Městce | Chrudim | 7,3 % | 36 030 | 220 | 390 |
| 59 | Míčov-Sušice | Chrudim | 7,3 % | 36 030 | 220 | 267 |
| 60 | Podlesí | Ústí nad Orlicí | 7,3 % | 34 798 | 212 | 268 |
| 61 | Kočí | Chrudim | 7,3 % | 36 030 | 219 | 727 |
| 62 | Trstěnice | Svitavy | 7,3 % | 36 050 | 219 | 547 |
| 63 | Poříčí u Litomyšle | Svitavy | 7,3 % | 36 050 | 219 | 528 |
| 64 | Horní Újezd | Svitavy | 7,3 % | 36 050 | 219 | 431 |
| 65 | Leština | Ústí nad Orlicí | 7,2 % | 34 798 | 210 | 357 |
| 66 | Velká Skrovnice | Ústí nad Orlicí | 7,2 % | 34 798 | 210 | 295 |
| 67 | Řetůvka | Ústí nad Orlicí | 7,2 % | 34 798 | 210 | 281 |
| 68 | Lubná | Svitavy | 7,2 % | 36 050 | 217 | 945 |
| 69 | Oucmanice | Ústí nad Orlicí | 7,2 % | 34 798 | 209 | 245 |
| 70 | Chroustovice | Chrudim | 7,2 % | 36 030 | 216 | 1 292 |
| 71 | Telecí | Svitavy | 7,2 % | 36 050 | 216 | 412 |
| 72 | České Libchavy | Ústí nad Orlicí | 7,2 % | 34 798 | 208 | 660 |
| 73 | Seč | Chrudim | 7,2 % | 36 030 | 215 | 1 869 |
| 74 | Vranová Lhota | Svitavy | 7,2 % | 36 050 | 215 | 427 |
| 75 | Libchavy | Ústí nad Orlicí | 7,1 % | 34 798 | 207 | 1 815 |
| 76 | Skořenice | Ústí nad Orlicí | 7,1 % | 34 798 | 207 | 405 |
| 77 | Jehnědí | Ústí nad Orlicí | 7,1 % | 34 798 | 207 | 330 |
| 78 | Řetová | Ústí nad Orlicí | 7,1 % | 34 798 | 206 | 678 |
| 79 | Podhořany u Ronova | Chrudim | 7,1 % | 36 030 | 213 | 275 |
| 80 | Brněnec | Svitavy | 7,1 % | 36 050 | 213 | 1 221 |
| 81 | Budislav | Svitavy | 7,1 % | 36 050 | 213 | 511 |
| 82 | Široký Důl | Svitavy | 7,1 % | 36 050 | 213 | 397 |
| 83 | Nové Hrady | Ústí nad Orlicí | 7,1 % | 34 798 | 205 | 306 |
| 84 | Voděrady | Ústí nad Orlicí | 7,0 % | 34 798 | 204 | 330 |
| 85 | Ronov nad Doubravou | Chrudim | 7,0 % | 36 030 | 211 | 1 677 |
| 86 | Čankovice | Chrudim | 7,0 % | 36 030 | 211 | 511 |
| 87 | Licibořice | Chrudim | 7,0 % | 36 030 | 211 | 261 |
| 88 | Orel | Chrudim | 7,0 % | 36 030 | 210 | 809 |
| 89 | Běstvina | Chrudim | 7,0 % | 36 030 | 210 | 555 |
| 90 | Bousov | Chrudim | 7,0 % | 36 030 | 210 | 230 |
| 91 | Koldín | Ústí nad Orlicí | 7,0 % | 34 798 | 202 | 368 |
| 92 | Sádek | Svitavy | 7,0 % | 36 050 | 209 | 556 |
| 93 | Dolní Bezděkov | Chrudim | 6,9 % | 36 030 | 208 | 271 |
| 94 | Lipovec | Chrudim | 6,9 % | 36 030 | 208 | 239 |
| 95 | Koclířov | Svitavy | 6,9 % | 36 050 | 208 | 740 |
| 96 | Chrastavec | Svitavy | 6,9 % | 36 050 | 208 | 236 |
| 97 | Svídnice | Chrudim | 6,9 % | 36 030 | 207 | 413 |
| 98 | Vítějeves | Svitavy | 6,9 % | 36 050 | 207 | 430 |
| 99 | Litomyšl | Svitavy | 6,8 % | 43 399 | 248 | 10 411 |
| 100 | Petrovice | Ústí nad Orlicí | 6,8 % | 34 798 | 198 | 270 |
Zobrazeno prvních 100 z 348 obcí.
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.