Žebříček · 348 obcí
Kde nejrychleji rostou nájmy
Změna nájmu bytu 2+kk za m² za posledních 5 let (20 čtvrtletí) podle cenové mapy nájemného MF.
| # | Obec | Okres | Nejrychlejší růst nájmů | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Býšť | Pardubice | 56,9 % | 48 452 | 251 | 1 689 |
| 2 | Benátky | Svitavy | 53,4 % | 36 050 | 250 | 409 |
| 3 | Osík | Svitavy | 52,1 % | 36 050 | 248 | 1 060 |
| 4 | Sloupnice | Svitavy | 51,5 % | 36 050 | 247 | 1 829 |
| 5 | Rozhraní | Svitavy | 50,7 % | 36 050 | 223 | 301 |
| 6 | Přelovice | Pardubice | 50,3 % | 48 452 | 260 | 239 |
| 7 | Němčice | Svitavy | 50,0 % | 36 050 | 246 | 1 032 |
| 8 | Živanice | Pardubice | 50,0 % | 48 452 | 261 | 1 016 |
| 9 | Bukovka | Pardubice | 49,7 % | 48 452 | 259 | 401 |
| 10 | Litomyšl | Svitavy | 49,2 % | 43 399 | 248 | 10 411 |
| 11 | Čistá | Svitavy | 48,8 % | 36 050 | 250 | 1 067 |
| 12 | Telecí | Svitavy | 47,9 % | 36 050 | 216 | 412 |
| 13 | Řepníky | Ústí nad Orlicí | 47,8 % | 34 798 | 238 | 387 |
| 14 | Chýšť | Pardubice | 47,3 % | 48 452 | 243 | 202 |
| 15 | Borek | Pardubice | 46,7 % | 48 452 | 248 | 288 |
| 16 | Libecina | Ústí nad Orlicí | 45,7 % | 34 798 | 239 | 203 |
| 17 | Vraclav | Ústí nad Orlicí | 45,5 % | 34 798 | 240 | 749 |
| 18 | Voleč | Pardubice | 44,4 % | 48 452 | 244 | 387 |
| 19 | Lázně Bohdaneč | Pardubice | 44,3 % | 49 747 | 251 | 3 323 |
| 20 | Zámrsk | Ústí nad Orlicí | 44,2 % | 34 798 | 238 | 765 |
| 21 | Staré Ždánice | Pardubice | 44,0 % | 48 452 | 252 | 719 |
| 22 | Jenišovice | Chrudim | 43,8 % | 36 030 | 230 | 431 |
| 23 | Morašice | Svitavy | 43,6 % | 36 050 | 237 | 740 |
| 24 | Slatina | Ústí nad Orlicí | 43,6 % | 34 798 | 237 | 463 |
| 25 | Semín | Pardubice | 43,4 % | 48 452 | 248 | 641 |
| 26 | Kasalice | Pardubice | 43,3 % | 48 452 | 245 | 219 |
| 27 | Tisová | Ústí nad Orlicí | 43,1 % | 34 798 | 239 | 628 |
| 28 | Strakov | Svitavy | 43,0 % | 36 050 | 236 | 267 |
| 29 | Běstovice | Ústí nad Orlicí | 42,9 % | 34 798 | 233 | 436 |
| 30 | Džbánov | Ústí nad Orlicí | 42,5 % | 34 798 | 238 | 377 |
| 31 | Dolní Újezd | Svitavy | 41,9 % | 36 050 | 237 | 1 958 |
| 32 | Makov | Svitavy | 41,8 % | 36 050 | 234 | 342 |
| 33 | Rohoznice | Pardubice | 41,7 % | 48 452 | 248 | 254 |
| 34 | Újezd u Přelouče | Pardubice | 40,8 % | 48 452 | 238 | 244 |
| 35 | Javorník | Ústí nad Orlicí | 40,7 % | 34 798 | 235 | 243 |
| 36 | Choceň | Ústí nad Orlicí | 40,5 % | 42 861 | 229 | 8 700 |
| 37 | Sedliště | Svitavy | 40,5 % | 36 050 | 236 | 228 |
| 38 | Brněnec | Svitavy | 40,1 % | 36 050 | 213 | 1 221 |
| 39 | Vysoké Mýto | Ústí nad Orlicí | 40,1 % | 45 258 | 238 | 12 849 |
| 40 | Nová Sídla | Svitavy | 40,0 % | 36 050 | 231 | 273 |
| 41 | Vítějeves | Svitavy | 39,9 % | 36 050 | 207 | 430 |
| 42 | Sezemice | Pardubice | 39,8 % | 49 747 | 246 | 4 393 |
| 43 | Chrastavec | Svitavy | 39,6 % | 36 050 | 208 | 236 |
| 44 | Sruby | Ústí nad Orlicí | 39,5 % | 34 798 | 233 | 585 |
| 45 | Dolní Dobrouč | Ústí nad Orlicí | 39,5 % | 42 861 | 226 | 2 553 |
| 46 | Rohovládova Bělá | Pardubice | 39,4 % | 48 452 | 237 | 674 |
| 47 | Hlavečník | Pardubice | 39,4 % | 48 452 | 223 | 288 |
| 48 | Desná | Svitavy | 39,3 % | 36 050 | 234 | 376 |
| 49 | Vidlatá Seč | Svitavy | 39,3 % | 36 050 | 234 | 292 |
| 50 | Tuněchody | Chrudim | 39,2 % | 36 030 | 231 | 599 |
| 51 | Dolany | Pardubice | 39,1 % | 48 452 | 249 | 437 |
| 52 | Bučina | Ústí nad Orlicí | 39,1 % | 34 798 | 235 | 252 |
| 53 | Křičeň | Pardubice | 38,9 % | 48 452 | 250 | 302 |
| 54 | Zálší | Ústí nad Orlicí | 38,9 % | 34 798 | 225 | 232 |
| 55 | Bělá nad Svitavou | Svitavy | 38,8 % | 36 050 | 204 | 476 |
| 56 | Janov | Svitavy | 38,7 % | 36 050 | 226 | 1 041 |
| 57 | Kosořín | Ústí nad Orlicí | 38,0 % | 34 798 | 225 | 200 |
| 58 | Dobříkov | Ústí nad Orlicí | 38,0 % | 34 798 | 229 | 590 |
| 59 | Chornice | Svitavy | 37,8 % | 36 050 | 197 | 846 |
| 60 | Chroustovice | Chrudim | 37,6 % | 36 030 | 216 | 1 292 |
| 61 | Hrušová | Ústí nad Orlicí | 37,6 % | 34 798 | 238 | 397 |
| 62 | Sobětuchy | Chrudim | 37,5 % | 36 030 | 231 | 986 |
| 63 | Cerekvice nad Loučnou | Svitavy | 37,3 % | 36 050 | 232 | 889 |
| 64 | Vyšehněvice | Pardubice | 37,2 % | 48 452 | 236 | 258 |
| 65 | Svojanov | Svitavy | 37,2 % | 36 050 | 203 | 352 |
| 66 | Skořenice | Ústí nad Orlicí | 37,1 % | 34 798 | 207 | 405 |
| 67 | Rybitví | Pardubice | 36,9 % | 48 452 | 241 | 1 529 |
| 68 | Jezbořice | Pardubice | 36,8 % | 48 452 | 238 | 397 |
| 69 | Brandýs nad Orlicí | Ústí nad Orlicí | 36,5 % | 34 798 | 213 | 1 293 |
| 70 | Újezd u Chocně | Ústí nad Orlicí | 36,5 % | 34 798 | 228 | 337 |
| 71 | Vranová Lhota | Svitavy | 36,1 % | 36 050 | 215 | 427 |
| 72 | Břehy | Pardubice | 36,0 % | 48 452 | 238 | 1 129 |
| 73 | Podlesí | Ústí nad Orlicí | 35,9 % | 34 798 | 212 | 268 |
| 74 | Svatý Jiří | Ústí nad Orlicí | 35,8 % | 34 798 | 220 | 290 |
| 75 | Mladoňovice | Chrudim | 35,8 % | 36 030 | 224 | 337 |
| 76 | Lubná | Svitavy | 35,6 % | 36 050 | 217 | 945 |
| 77 | Stojice | Pardubice | 35,6 % | 48 452 | 240 | 214 |
| 78 | Zářecká Lhota | Ústí nad Orlicí | 35,4 % | 34 798 | 222 | 222 |
| 79 | Jankovice | Pardubice | 35,4 % | 48 452 | 245 | 362 |
| 80 | Morašice | Chrudim | 35,3 % | 36 030 | 226 | 824 |
| 81 | Bojanov | Chrudim | 35,3 % | 36 030 | 226 | 648 |
| 82 | Třibřichy | Chrudim | 35,3 % | 36 030 | 226 | 277 |
| 83 | Poříčí u Litomyšle | Svitavy | 35,2 % | 36 050 | 219 | 528 |
| 84 | Lipovec | Chrudim | 35,1 % | 36 030 | 208 | 239 |
| 85 | Oucmanice | Ústí nad Orlicí | 34,8 % | 34 798 | 209 | 245 |
| 86 | Široký Důl | Svitavy | 34,8 % | 36 050 | 213 | 397 |
| 87 | Hnátnice | Ústí nad Orlicí | 34,6 % | 34 798 | 218 | 812 |
| 88 | Dašice | Pardubice | 34,5 % | 49 747 | 238 | 2 773 |
| 89 | Valy | Pardubice | 34,2 % | 48 452 | 251 | 512 |
| 90 | Mostek | Ústí nad Orlicí | 34,1 % | 34 798 | 220 | 280 |
| 91 | Rokytno | Pardubice | 34,1 % | 48 452 | 224 | 932 |
| 92 | Načešice | Chrudim | 34,1 % | 36 030 | 228 | 681 |
| 93 | Bukovina nad Labem | Pardubice | 34,1 % | 48 452 | 240 | 239 |
| 94 | Újezd u Sezemic | Pardubice | 33,9 % | 48 452 | 229 | 236 |
| 95 | Vlčí Habřina | Pardubice | 33,9 % | 48 452 | 241 | 331 |
| 96 | Opatovice nad Labem | Pardubice | 33,9 % | 49 747 | 257 | 2 968 |
| 97 | Leština | Ústí nad Orlicí | 33,8 % | 34 798 | 210 | 357 |
| 98 | Spojil | Pardubice | 33,7 % | 48 452 | 250 | 531 |
| 99 | Čankovice | Chrudim | 33,5 % | 36 030 | 211 | 511 |
| 100 | Borová | Svitavy | 33,3 % | 36 050 | 204 | 1 041 |
Zobrazeno prvních 100 z 348 obcí.
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.