Žebříček · 342 obcí
Kde nejrychleji rostou nájmy
Změna nájmu bytu 2+kk za m² za posledních 5 let (20 čtvrtletí) podle cenové mapy nájemného MF.
| # | Obec | Okres | Nejrychlejší růst nájmů | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Skašov | Plzeň-jih | 54,4 % | 36 049 | 244 | 224 |
| 2 | Nezdice | Plzeň-jih | 52,2 % | 36 049 | 239 | 206 |
| 3 | Roupov | Plzeň-jih | 51,9 % | 36 049 | 234 | 278 |
| 4 | Borovy | Plzeň-jih | 51,9 % | 36 049 | 237 | 217 |
| 5 | Vřeskovice | Klatovy | 51,0 % | 38 091 | 228 | 343 |
| 6 | Prostiboř | Tachov | 51,0 % | 34 711 | 228 | 249 |
| 7 | Letiny | Plzeň-jih | 50,3 % | 36 049 | 239 | 713 |
| 8 | Červené Poříčí | Klatovy | 49,4 % | 38 091 | 236 | 235 |
| 9 | Chudenice | Klatovy | 46,3 % | 38 091 | 215 | 777 |
| 10 | Kbel | Plzeň-jih | 45,1 % | 36 049 | 235 | 286 |
| 11 | Horšice | Plzeň-jih | 45,0 % | 36 049 | 232 | 428 |
| 12 | Příchovice | Plzeň-jih | 44,2 % | 36 049 | 238 | 1 233 |
| 13 | Oplot | Plzeň-jih | 43,2 % | 36 049 | 232 | 349 |
| 14 | Dolce | Plzeň-jih | 43,2 % | 36 049 | 232 | 300 |
| 15 | Lužany | Plzeň-jih | 43,1 % | 36 049 | 229 | 723 |
| 16 | Kšice | Tachov | 42,4 % | 34 711 | 205 | 238 |
| 17 | Řenče | Plzeň-jih | 42,2 % | 36 049 | 229 | 933 |
| 18 | Staré Sedlo | Tachov | 42,1 % | 34 711 | 206 | 287 |
| 19 | Krašovice | Plzeň-sever | 41,9 % | 41 174 | 210 | 353 |
| 20 | Tatiná | Plzeň-sever | 41,3 % | 41 174 | 212 | 237 |
| 21 | Přeštice | Plzeň-jih | 41,3 % | 45 851 | 238 | 6 757 |
| 22 | Trpísty | Tachov | 41,0 % | 34 711 | 203 | 268 |
| 23 | Erpužice | Tachov | 40,3 % | 34 711 | 209 | 350 |
| 24 | Benešovice | Tachov | 40,0 % | 34 711 | 210 | 281 |
| 25 | Bor | Tachov | 39,6 % | 40 931 | 222 | 4 824 |
| 26 | Kladruby | Tachov | 39,1 % | 34 711 | 210 | 1 668 |
| 27 | Všenice | Rokycany | 39,0 % | 43 910 | 228 | 298 |
| 28 | Sytno | Tachov | 38,3 % | 34 711 | 213 | 296 |
| 29 | Poleň | Klatovy | 38,0 % | 38 091 | 207 | 297 |
| 30 | Stráž | Tachov | 37,9 % | 34 711 | 211 | 1 369 |
| 31 | Vranov | Tachov | 37,9 % | 34 711 | 211 | 212 |
| 32 | Soběkury | Plzeň-jih | 37,8 % | 36 049 | 226 | 630 |
| 33 | Záchlumí | Tachov | 37,6 % | 34 711 | 194 | 477 |
| 34 | Mrtník | Plzeň-sever | 37,5 % | 41 174 | 209 | 341 |
| 35 | Svojšín | Tachov | 36,5 % | 34 711 | 202 | 479 |
| 36 | Bezdružice | Tachov | 36,4 % | 34 711 | 206 | 924 |
| 37 | Trnová | Plzeň-sever | 36,4 % | 41 174 | 225 | 980 |
| 38 | Cebiv | Tachov | 36,2 % | 34 711 | 188 | 262 |
| 39 | Janovice nad Úhlavou | Klatovy | 36,2 % | 40 201 | 207 | 2 455 |
| 40 | Čerňovice | Plzeň-sever | 35,9 % | 41 174 | 197 | 201 |
| 41 | Ježovy | Klatovy | 35,8 % | 38 091 | 201 | 207 |
| 42 | Líšťany | Plzeň-sever | 35,8 % | 41 174 | 205 | 791 |
| 43 | Město Touškov | Plzeň-sever | 35,7 % | 49 361 | 209 | 2 495 |
| 44 | Chodská Lhota | Domažlice | 35,3 % | 33 436 | 207 | 394 |
| 45 | Nebílovy | Plzeň-jih | 35,0 % | 36 049 | 243 | 390 |
| 46 | Stříbro | Tachov | 34,9 % | 40 931 | 207 | 8 218 |
| 47 | Milínov | Plzeň-jih | 34,8 % | 36 049 | 209 | 230 |
| 48 | Tymákov | Plzeň-město | 34,7 % | 47 326 | 233 | 1 089 |
| 49 | Bdeněves | Plzeň-sever | 34,6 % | 41 174 | 218 | 815 |
| 50 | Obora | Plzeň-sever | 34,5 % | 41 174 | 222 | 582 |
| 51 | Bušovice | Rokycany | 34,5 % | 43 910 | 226 | 660 |
| 52 | Kařez | Rokycany | 34,4 % | 43 910 | 242 | 746 |
| 53 | Osek | Rokycany | 34,3 % | 43 910 | 223 | 1 448 |
| 54 | Lhůta | Plzeň-město | 34,3 % | 47 326 | 227 | 220 |
| 55 | Mochtín | Klatovy | 34,2 % | 38 091 | 196 | 1 160 |
| 56 | Kozolupy | Plzeň-sever | 34,1 % | 41 174 | 224 | 1 075 |
| 57 | Dolany | Klatovy | 34,0 % | 38 091 | 205 | 973 |
| 58 | Břasy | Rokycany | 33,9 % | 45 455 | 225 | 2 314 |
| 59 | Plzeň | Plzeň-město | 33,8 % | 65 624 | 251 | 187 863 |
| 60 | Hostouň | Domažlice | 33,8 % | 33 436 | 210 | 1 224 |
| 61 | Chválenice | Plzeň-město | 33,7 % | 47 326 | 226 | 762 |
| 62 | Neurazy | Plzeň-jih | 33,6 % | 36 049 | 195 | 702 |
| 63 | Pocinovice | Domažlice | 33,6 % | 33 436 | 203 | 589 |
| 64 | Kostelec | Tachov | 33,5 % | 34 711 | 211 | 652 |
| 65 | Ejpovice | Rokycany | 33,5 % | 43 910 | 239 | 828 |
| 66 | Všeruby | Plzeň-sever | 33,3 % | 41 174 | 204 | 1 746 |
| 67 | Vrhaveč | Klatovy | 33,3 % | 38 091 | 196 | 930 |
| 68 | Mutěnín | Domažlice | 33,3 % | 33 436 | 208 | 272 |
| 69 | Klatovy | Klatovy | 33,2 % | 50 074 | 202 | 22 921 |
| 70 | Strážov | Klatovy | 33,1 % | 38 091 | 189 | 1 374 |
| 71 | Přestavlky | Plzeň-jih | 32,9 % | 36 049 | 226 | 234 |
| 72 | Nezvěstice | Plzeň-město | 32,9 % | 47 326 | 218 | 1 461 |
| 73 | Ledce | Plzeň-sever | 32,9 % | 41 174 | 218 | 935 |
| 74 | Nýrsko | Klatovy | 32,7 % | 40 201 | 199 | 5 023 |
| 75 | Pláně | Plzeň-sever | 32,7 % | 41 174 | 199 | 282 |
| 76 | Nekmíř | Plzeň-sever | 32,7 % | 41 174 | 195 | 554 |
| 77 | Štěnovický Borek | Plzeň-město | 32,3 % | 47 326 | 258 | 629 |
| 78 | Losiná | Plzeň-město | 32,3 % | 47 326 | 254 | 1 427 |
| 79 | Planá | Tachov | 32,2 % | 40 931 | 226 | 5 528 |
| 80 | Netunice | Plzeň-jih | 31,9 % | 36 049 | 211 | 212 |
| 81 | Chlum | Plzeň-jih | 31,8 % | 36 049 | 207 | 240 |
| 82 | Pňovany | Plzeň-sever | 31,8 % | 41 174 | 199 | 468 |
| 83 | Dolní Lukavice | Plzeň-jih | 31,8 % | 36 049 | 224 | 1 085 |
| 84 | Manětín | Plzeň-sever | 31,3 % | 41 174 | 197 | 1 143 |
| 85 | Zdemyslice | Plzeň-jih | 31,3 % | 36 049 | 218 | 682 |
| 86 | Bolešiny | Klatovy | 31,3 % | 38 091 | 193 | 796 |
| 87 | Hvozd | Plzeň-sever | 31,3 % | 41 174 | 193 | 261 |
| 88 | Horní Bělá | Plzeň-sever | 31,3 % | 41 174 | 189 | 585 |
| 89 | Poběžovice | Domažlice | 31,2 % | 33 436 | 202 | 1 541 |
| 90 | Horní Kozolupy | Tachov | 31,2 % | 34 711 | 181 | 255 |
| 91 | Týnec | Klatovy | 31,1 % | 38 091 | 194 | 365 |
| 92 | Žilov | Plzeň-sever | 31,1 % | 41 174 | 211 | 459 |
| 93 | Nezbavětice | Plzeň-město | 31,0 % | 47 326 | 228 | 263 |
| 94 | Bezděkov | Klatovy | 31,0 % | 38 091 | 203 | 962 |
| 95 | Šťáhlavy | Plzeň-město | 30,9 % | 55 565 | 216 | 2 894 |
| 96 | Svojkovice | Rokycany | 30,9 % | 43 910 | 216 | 500 |
| 97 | Žákava | Plzeň-jih | 30,7 % | 36 049 | 213 | 491 |
| 98 | Bezvěrov | Plzeň-sever | 30,6 % | 41 174 | 162 | 666 |
| 99 | Střížovice | Plzeň-jih | 30,6 % | 36 049 | 222 | 374 |
| 100 | Volduchy | Rokycany | 30,5 % | 43 910 | 218 | 1 263 |
Zobrazeno prvních 100 z 342 obcí.
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.