Žebříček · 569 obcí
Kde nejrychleji rostou nájmy
Změna nájmu bytu 2+kk za m² za posledních 5 let (20 čtvrtletí) podle cenové mapy nájemného MF.
| # | Obec | Okres | Nejrychlejší růst nájmů | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Přibyslavice | Brno-venkov | 54,9 % | 50 087 | 251 | 554 |
| 2 | Lesní Hluboké | Brno-venkov | 53,9 % | 50 087 | 257 | 286 |
| 3 | Lovčičky | Vyškov | 48,4 % | 53 302 | 279 | 736 |
| 4 | Říčany | Brno-venkov | 48,1 % | 62 159 | 280 | 2 153 |
| 5 | Otnice | Vyškov | 47,7 % | 53 302 | 285 | 1 571 |
| 6 | Kurdějov | Břeclav | 47,6 % | 47 682 | 273 | 462 |
| 7 | Rudka | Brno-venkov | 47,5 % | 50 087 | 264 | 408 |
| 8 | Křenovice | Vyškov | 47,2 % | 54 468 | 284 | 2 083 |
| 9 | Diváky | Břeclav | 47,1 % | 47 682 | 275 | 507 |
| 10 | Nikolčice | Břeclav | 46,9 % | 47 682 | 285 | 810 |
| 11 | Deštná | Blansko | 46,9 % | 44 137 | 210 | 218 |
| 12 | Veverské Knínice | Brno-venkov | 46,7 % | 50 087 | 286 | 975 |
| 13 | Tetčice | Brno-venkov | 46,5 % | 50 087 | 271 | 1 156 |
| 14 | Milešovice | Vyškov | 46,4 % | 53 302 | 281 | 718 |
| 15 | Letovice | Blansko | 46,1 % | 52 794 | 222 | 7 071 |
| 16 | Domašov | Brno-venkov | 45,8 % | 50 087 | 258 | 720 |
| 17 | Bošovice | Vyškov | 45,4 % | 53 302 | 269 | 1 258 |
| 18 | Javůrek | Brno-venkov | 44,8 % | 50 087 | 262 | 354 |
| 19 | Šitbořice | Břeclav | 44,6 % | 58 157 | 282 | 2 124 |
| 20 | Starovice | Břeclav | 43,9 % | 47 682 | 295 | 1 008 |
| 21 | Velké Hostěrádky | Břeclav | 43,8 % | 47 682 | 253 | 504 |
| 22 | Zastávka | Brno-venkov | 43,6 % | 62 159 | 270 | 2 483 |
| 23 | Křetín | Blansko | 43,5 % | 44 137 | 221 | 482 |
| 24 | Horní Bojanovice | Břeclav | 43,2 % | 47 682 | 262 | 657 |
| 25 | Zbýšov | Vyškov | 42,8 % | 53 302 | 287 | 720 |
| 26 | Borkovany | Břeclav | 42,6 % | 47 682 | 261 | 829 |
| 27 | Křepice | Břeclav | 42,4 % | 47 682 | 289 | 1 330 |
| 28 | Prostřední Poříčí | Blansko | 42,1 % | 44 137 | 216 | 268 |
| 29 | Zbraslav | Brno-venkov | 42,1 % | 50 087 | 260 | 1 313 |
| 30 | Těšany | Brno-venkov | 41,7 % | 50 087 | 272 | 1 299 |
| 31 | Opatovice | Brno-venkov | 41,7 % | 50 087 | 272 | 1 161 |
| 32 | Račice-Pístovice | Vyškov | 40,9 % | 53 302 | 255 | 1 369 |
| 33 | Vážany nad Litavou | Vyškov | 40,8 % | 53 302 | 259 | 777 |
| 34 | Hustopeče | Břeclav | 40,7 % | 58 157 | 301 | 6 391 |
| 35 | Dambořice | Hodonín | 40,6 % | 37 406 | 253 | 1 566 |
| 36 | Hrušky | Vyškov | 40,5 % | 53 302 | 267 | 784 |
| 37 | Lazinov | Blansko | 40,5 % | 44 137 | 222 | 206 |
| 38 | Horní Poříčí | Blansko | 40,4 % | 44 137 | 212 | 258 |
| 39 | Kobeřice u Brna | Vyškov | 40,2 % | 53 302 | 272 | 735 |
| 40 | Čebín | Brno-venkov | 40,1 % | 50 087 | 262 | 1 948 |
| 41 | Nížkovice | Vyškov | 40,1 % | 53 302 | 262 | 817 |
| 42 | Troskotovice | Brno-venkov | 40,1 % | 50 087 | 262 | 778 |
| 43 | Moutnice | Brno-venkov | 40,1 % | 50 087 | 290 | 1 157 |
| 44 | Studnice | Vyškov | 40,0 % | 53 302 | 259 | 521 |
| 45 | Cvrčovice | Brno-venkov | 39,9 % | 50 087 | 284 | 676 |
| 46 | Ježkovice | Vyškov | 39,9 % | 53 302 | 256 | 393 |
| 47 | Němčany | Vyškov | 39,6 % | 53 302 | 261 | 799 |
| 48 | Malešovice | Brno-venkov | 39,4 % | 50 087 | 276 | 873 |
| 49 | Suchý | Blansko | 39,3 % | 44 137 | 248 | 469 |
| 50 | Šaratice | Vyškov | 39,2 % | 53 302 | 277 | 1 064 |
| 51 | Svatoslav | Brno-venkov | 39,1 % | 50 087 | 256 | 459 |
| 52 | Žďár | Blansko | 39,1 % | 44 137 | 242 | 394 |
| 53 | Podomí | Vyškov | 39,0 % | 53 302 | 253 | 459 |
| 54 | Milonice | Vyškov | 39,0 % | 53 302 | 239 | 376 |
| 55 | Rosice | Brno-venkov | 38,9 % | 62 159 | 282 | 6 825 |
| 56 | Velké Němčice | Břeclav | 38,8 % | 47 682 | 290 | 1 886 |
| 57 | Říčky | Brno-venkov | 38,7 % | 50 087 | 265 | 445 |
| 58 | Hostim | Znojmo | 38,6 % | 38 177 | 219 | 384 |
| 59 | Hodějice | Vyškov | 38,6 % | 53 302 | 255 | 1 135 |
| 60 | Brankovice | Vyškov | 38,2 % | 53 302 | 228 | 904 |
| 61 | Příbram na Moravě | Brno-venkov | 38,1 % | 50 087 | 243 | 654 |
| 62 | Křižanovice | Vyškov | 38,0 % | 53 302 | 254 | 826 |
| 63 | Popice | Břeclav | 37,9 % | 47 682 | 284 | 1 013 |
| 64 | Slavkov u Brna | Vyškov | 37,8 % | 54 468 | 266 | 7 294 |
| 65 | Odrovice | Brno-venkov | 37,8 % | 50 087 | 277 | 288 |
| 66 | Velký Karlov | Znojmo | 37,6 % | 38 177 | 205 | 400 |
| 67 | Rozseč nad Kunštátem | Blansko | 37,6 % | 44 137 | 227 | 576 |
| 68 | Holubice | Vyškov | 37,6 % | 53 302 | 271 | 1 929 |
| 69 | Měnín | Brno-venkov | 37,5 % | 50 087 | 275 | 1 902 |
| 70 | Boleradice | Břeclav | 37,5 % | 47 682 | 242 | 949 |
| 71 | Loděnice | Brno-venkov | 37,4 % | 50 087 | 268 | 635 |
| 72 | Mikulovice | Znojmo | 37,4 % | 38 177 | 202 | 669 |
| 73 | Bílovice nad Svitavou | Brno-venkov | 37,4 % | 62 159 | 283 | 3 690 |
| 74 | Stanoviště | Brno-venkov | 37,3 % | 50 087 | 228 | 415 |
| 75 | Uhřice | Vyškov | 37,3 % | 53 302 | 232 | 266 |
| 76 | Česká | Brno-venkov | 37,1 % | 50 087 | 303 | 1 001 |
| 77 | Křtěnov | Blansko | 36,9 % | 44 137 | 215 | 200 |
| 78 | Štítary | Znojmo | 36,9 % | 38 177 | 219 | 681 |
| 79 | Ruprechtov | Vyškov | 36,8 % | 53 302 | 249 | 624 |
| 80 | Dobročkovice | Vyškov | 36,7 % | 53 302 | 231 | 237 |
| 81 | Citonice | Znojmo | 36,4 % | 38 177 | 210 | 605 |
| 82 | Milíčovice | Znojmo | 36,4 % | 38 177 | 210 | 201 |
| 83 | Blučina | Brno-venkov | 36,1 % | 62 159 | 275 | 2 252 |
| 84 | Pavlice | Znojmo | 35,8 % | 38 177 | 216 | 494 |
| 85 | Vranová | Blansko | 35,7 % | 44 137 | 228 | 407 |
| 86 | Kojátky | Vyškov | 35,6 % | 53 302 | 240 | 360 |
| 87 | Vysočany | Blansko | 35,6 % | 44 137 | 244 | 766 |
| 88 | Šumice | Brno-venkov | 35,5 % | 50 087 | 267 | 325 |
| 89 | Heršpice | Vyškov | 35,5 % | 53 302 | 248 | 953 |
| 90 | Blížkovice | Znojmo | 35,4 % | 38 177 | 218 | 1 204 |
| 91 | Sulíkov | Blansko | 35,3 % | 44 137 | 226 | 305 |
| 92 | Mělčany | Brno-venkov | 35,3 % | 50 087 | 253 | 514 |
| 93 | Grešlové Mýto | Znojmo | 35,2 % | 38 177 | 215 | 221 |
| 94 | Pohořelice | Brno-venkov | 35,2 % | 62 159 | 281 | 6 299 |
| 95 | Uherčice | Břeclav | 35,2 % | 47 682 | 288 | 1 127 |
| 96 | Hlohovec | Břeclav | 35,2 % | 47 682 | 265 | 1 318 |
| 97 | Omice | Brno-venkov | 35,1 % | 50 087 | 273 | 832 |
| 98 | Otmarov | Brno-venkov | 35,1 % | 50 087 | 273 | 393 |
| 99 | Knínice | Blansko | 35,1 % | 44 137 | 235 | 979 |
| 100 | Ctidružice | Znojmo | 35,0 % | 38 177 | 216 | 284 |
Zobrazeno prvních 100 z 569 obcí.
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.