Žebříček · 403 obcí
Kde nejrychleji rostou nájmy
Změna nájmu bytu 2+kk za m² za posledních 5 let (20 čtvrtletí) podle cenové mapy nájemného MF.
| # | Obec | Okres | Nejrychlejší růst nájmů | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Zvěrotice | Tábor | 55,6 % | 36 500 | 196 | 399 |
| 2 | Choustník | Tábor | 54,8 % | 36 500 | 192 | 479 |
| 3 | Mladá Vožice | Tábor | 54,8 % | 40 990 | 209 | 2 711 |
| 4 | Želeč | Tábor | 54,5 % | 36 500 | 190 | 1 046 |
| 5 | Ústrašice | Tábor | 54,4 % | 36 500 | 193 | 406 |
| 6 | Sudoměřice u Tábora | Tábor | 54,4 % | 36 500 | 176 | 335 |
| 7 | Řípec | Tábor | 54,3 % | 36 500 | 199 | 339 |
| 8 | Dráchov | Tábor | 54,3 % | 36 500 | 199 | 229 |
| 9 | Vlastiboř | Tábor | 54,2 % | 36 500 | 202 | 341 |
| 10 | Košice | Tábor | 54,0 % | 36 500 | 191 | 773 |
| 11 | Borkovice | Tábor | 53,0 % | 36 500 | 202 | 250 |
| 12 | Strunkovice nad Blanicí | Prachatice | 52,6 % | 35 474 | 206 | 1 313 |
| 13 | Přehořov | Tábor | 52,3 % | 36 500 | 195 | 352 |
| 14 | Vesce | Tábor | 52,3 % | 36 500 | 195 | 302 |
| 15 | Turovec | Tábor | 52,0 % | 36 500 | 190 | 281 |
| 16 | Soběslav | Tábor | 51,6 % | 40 990 | 197 | 6 979 |
| 17 | Planá nad Lužnicí | Tábor | 51,6 % | 40 990 | 191 | 4 604 |
| 18 | Ratibořské Hory | Tábor | 51,4 % | 36 500 | 209 | 825 |
| 19 | Radenín | Tábor | 51,2 % | 36 500 | 186 | 500 |
| 20 | Dolní Bukovsko | České Budějovice | 51,0 % | 40 916 | 222 | 1 731 |
| 21 | Čejkovice | České Budějovice | 51,0 % | 40 916 | 234 | 397 |
| 22 | Zdíkov | Prachatice | 50,4 % | 35 474 | 203 | 1 697 |
| 23 | Těšovice | Prachatice | 49,6 % | 35 474 | 205 | 336 |
| 24 | Radimovice u Želče | Tábor | 48,9 % | 36 500 | 210 | 443 |
| 25 | Bohumilice | Prachatice | 48,9 % | 35 474 | 195 | 317 |
| 26 | Chotoviny | Tábor | 48,8 % | 36 500 | 189 | 1 909 |
| 27 | Chlumany | Prachatice | 48,6 % | 35 474 | 205 | 373 |
| 28 | Chrášťany | České Budějovice | 48,5 % | 40 916 | 202 | 721 |
| 29 | Dub | Prachatice | 48,5 % | 35 474 | 199 | 425 |
| 30 | Nová Ves u Mladé Vožice | Tábor | 48,5 % | 36 500 | 199 | 203 |
| 31 | Myslkovice | Tábor | 48,4 % | 36 500 | 187 | 440 |
| 32 | Tučapy | Tábor | 48,0 % | 36 500 | 185 | 818 |
| 33 | Stachy | Prachatice | 47,8 % | 35 474 | 204 | 1 089 |
| 34 | Klenovice | Tábor | 47,6 % | 36 500 | 186 | 704 |
| 35 | Vitějovice | Prachatice | 46,8 % | 35 474 | 204 | 511 |
| 36 | Lažiště | Prachatice | 46,7 % | 35 474 | 201 | 308 |
| 37 | Lipovice | Prachatice | 46,3 % | 35 474 | 199 | 222 |
| 38 | Žíšov | Tábor | 46,3 % | 36 500 | 196 | 280 |
| 39 | Husinec | Prachatice | 46,0 % | 35 474 | 200 | 1 389 |
| 40 | Prachatice | Prachatice | 45,9 % | 48 603 | 208 | 11 036 |
| 41 | Všemyslice | České Budějovice | 45,7 % | 40 916 | 201 | 1 204 |
| 42 | Roudná | Tábor | 45,6 % | 36 500 | 182 | 574 |
| 43 | Skalice | Tábor | 45,6 % | 36 500 | 182 | 535 |
| 44 | Budislav | Tábor | 45,6 % | 36 500 | 182 | 379 |
| 45 | Heřmaň | Písek | 45,5 % | 34 561 | 208 | 322 |
| 46 | Sedlečko u Soběslavě | Tábor | 45,2 % | 36 500 | 183 | 227 |
| 47 | Bošice | Prachatice | 45,0 % | 35 474 | 190 | 381 |
| 48 | Lipí | České Budějovice | 44,8 % | 40 916 | 249 | 690 |
| 49 | Vlachovo Březí | Prachatice | 44,5 % | 35 474 | 198 | 1 738 |
| 50 | Žernovice | Prachatice | 44,3 % | 35 474 | 202 | 343 |
| 51 | Sviny | Tábor | 44,1 % | 36 500 | 209 | 335 |
| 52 | Borová Lada | Prachatice | 44,1 % | 35 474 | 209 | 279 |
| 53 | Oldřichov | Tábor | 44,0 % | 36 500 | 193 | 238 |
| 54 | Zálší | Tábor | 43,5 % | 36 500 | 198 | 231 |
| 55 | Sezimovo Ústí | Tábor | 43,4 % | 40 990 | 195 | 7 131 |
| 56 | Vimperk | Prachatice | 43,3 % | 39 372 | 199 | 7 270 |
| 57 | Chýnov | Tábor | 43,1 % | 40 990 | 196 | 2 563 |
| 58 | Chroboly | Prachatice | 43,1 % | 35 474 | 196 | 599 |
| 59 | Nemyšl | Tábor | 43,0 % | 36 500 | 183 | 306 |
| 60 | Kluky | Písek | 42,9 % | 34 561 | 223 | 618 |
| 61 | Smilovy Hory | Tábor | 42,9 % | 36 500 | 200 | 345 |
| 62 | Šumavské Hoštice | Prachatice | 42,3 % | 35 474 | 195 | 411 |
| 63 | Dražice | Tábor | 42,0 % | 36 500 | 196 | 859 |
| 64 | Dolní Hořice | Tábor | 42,0 % | 36 500 | 186 | 859 |
| 65 | Veselí nad Lužnicí | Tábor | 41,9 % | 40 990 | 210 | 6 492 |
| 66 | Neplachov | České Budějovice | 41,6 % | 40 916 | 211 | 365 |
| 67 | Tábor | Tábor | 41,6 % | 51 108 | 207 | 34 339 |
| 68 | Nebahovy | Prachatice | 41,5 % | 35 474 | 201 | 633 |
| 69 | Nová Ves u Chýnova | Tábor | 41,5 % | 36 500 | 184 | 331 |
| 70 | Truskovice | Strakonice | 41,4 % | 35 242 | 198 | 211 |
| 71 | Dolní Novosedly | Písek | 41,1 % | 34 561 | 223 | 274 |
| 72 | Opařany | Tábor | 41,0 % | 36 500 | 165 | 1 420 |
| 73 | Záblatí | Prachatice | 41,0 % | 35 474 | 203 | 335 |
| 74 | Libějovice | Strakonice | 40,8 % | 35 242 | 200 | 499 |
| 75 | Šebířov | Tábor | 40,8 % | 36 500 | 207 | 368 |
| 76 | Zlukov | Tábor | 40,1 % | 36 500 | 199 | 289 |
| 77 | Dobrá Voda u Českých Budějovic | České Budějovice | 40,0 % | 48 586 | 231 | 2 625 |
| 78 | Nákří | České Budějovice | 39,9 % | 40 916 | 214 | 226 |
| 79 | Vacov | Prachatice | 39,9 % | 35 474 | 200 | 1 430 |
| 80 | Mičovice | Prachatice | 39,9 % | 35 474 | 200 | 370 |
| 81 | Hracholusky | Prachatice | 39,6 % | 35 474 | 194 | 487 |
| 82 | Albrechtice nad Vltavou | Písek | 39,5 % | 34 561 | 205 | 1 009 |
| 83 | Jílovice | České Budějovice | 39,2 % | 40 916 | 220 | 1 120 |
| 84 | Dříteň | České Budějovice | 39,1 % | 40 916 | 210 | 1 734 |
| 85 | Volary | Prachatice | 38,9 % | 39 372 | 200 | 3 657 |
| 86 | Sedlec | České Budějovice | 38,7 % | 40 916 | 215 | 530 |
| 87 | Zálezly | Prachatice | 38,7 % | 35 474 | 190 | 344 |
| 88 | Bušanovice | Prachatice | 38,7 % | 35 474 | 190 | 267 |
| 89 | Hlavatce | Tábor | 38,6 % | 36 500 | 176 | 432 |
| 90 | Malovice | Prachatice | 38,5 % | 35 474 | 198 | 709 |
| 91 | Svatá Maří | Prachatice | 38,4 % | 35 474 | 191 | 630 |
| 92 | Hamr | Jindřichův Hradec | 38,2 % | 31 530 | 217 | 346 |
| 93 | Týn nad Vltavou | České Budějovice | 37,5 % | 48 586 | 198 | 7 728 |
| 94 | Zbytiny | Prachatice | 37,5 % | 35 474 | 198 | 357 |
| 95 | Stožice | Strakonice | 37,4 % | 35 242 | 191 | 498 |
| 96 | Dobev | Písek | 37,3 % | 34 561 | 228 | 1 178 |
| 97 | Záhoří | Písek | 37,3 % | 34 561 | 217 | 789 |
| 98 | Protivín | Písek | 37,2 % | 41 746 | 203 | 4 706 |
| 99 | Slabčice | Písek | 36,9 % | 34 561 | 193 | 369 |
| 100 | Drahonice | Strakonice | 36,6 % | 35 242 | 194 | 400 |
Zobrazeno prvních 100 z 403 obcí.
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.