Nájem v okrese
3.
Okres Louny má 3. nejdražší nájem bytu za m² (196 Kč/m²) z 7 okresů v Ústeckém kraji.
Cenová mapa nájemného MF ČR, 2. čtvrtletí 2026
PodrobnostiOkres · Ústecký kraj
70 obcí. Byt v okrese stojí průměrně 34 942 Kč/m² (kraj 36 938, Česko 57 822), nájem 2+kk 196 Kč/m².
Zajímavosti z dat
Nájem v okrese
3.
Okres Louny má 3. nejdražší nájem bytu za m² (196 Kč/m²) z 7 okresů v Ústeckém kraji.
Cenová mapa nájemného MF ČR, 2. čtvrtletí 2026
PodrobnostiRozdíly v okrese
1,4×
Tolikrát dražší je nájem bytu za m² v Holedči (218 Kč/m²) než v Lipně (160 Kč/m²), nejdražší a nejlevnější obci okresu Louny.
Cenová mapa nájemného MF ČR, obce nad 200 obyvatel, 2. čtvrtletí 2026
PodrobnostiRůst nájmů za 5 let
+28,7 %
O tolik se v okrese Louny za pět let změnil nájem bytu za m². Česko jako celek: +28,8 %.
Cenová mapa nájemného MF ČR, 20 čtvrtletí do 2. čtvrtletí 2026
PodrobnostiNájem, nebo hypotéka?
1 624 Kč
O tolik je v okrese Louny vlastní byt 2+kk měsíčně levnější než nájem stejného bytu (dnešní sazba, bez růstu cen).
Výpočet cenybydleni.cz z dat ČSÚ, MF ČR a ČNB; orientační, ne finanční rada
PodrobnostiVýnos z pronájmu
7,9 %
Takový hrubý roční výnos z pronájmu bytu vychází v Peruci, nejvíc z obcí okresu Louny nad 2 000 obyvatel.
Nájem MF × 12 / kupní cena ČSÚ (skupina obcí); před náklady a daněmi
PodrobnostiDostupnost bydlení
4,5 roku
Tolik ročních průměrných hrubých mezd stojí byt 2+kk v okrese Louny. V Česku je to 6,9 roku.
ČSÚ, ceny bytů a průměrná mzda v kraji
PodrobnostiNájem a mzda
24 %
Tolik z průměrné hrubé mzdy v kraji spolkne nájem bytu 2+kk v okrese Louny. V Česku je to 27 %.
Cenová mapa nájemného MF ČR; ČSÚ, průměrná mzda v kraji
PodrobnostiNájemní bydlení
20 %
Tolik obydlených bytů v okrese Louny je nájemních (sčítání 2021). V Česku je to 22 %.
ČSÚ, Sčítání lidu, domů a bytů 2021
PodrobnostiVýstavba
15,1
Tolik nových bytů na 1 000 obyvatel v okrese Louny dokončili za posledních 10 let. V Česku je to 30,8.
ČSÚ, dokončené byty a počet obyvatel
PodrobnostiDražby v okrese
65 %
Tolik ze znaleckého posudku činí medián dosažené ceny u nemovitostí vydražených v okrese Louny za poslední dva roky.
Centrální evidence veřejných dražeb (MMR), 8 vydražených nemovitostí
PodrobnostiKlikněte na obec pro její stránku. Ceny bytů jsou průměry ČSÚ za velikostní skupinu obcí v okrese.
Zdroj: ČSÚ CEN0402 (průměr skupiny obcí podle velikosti); zpracoval kdezit.cz. Hranice ČÚZK (RÚIAN).
ČSÚ zveřejňuje kupní ceny bytů a rodinných domů za okres rozdělené podle velikosti obce, ne za jednotlivé obce. Větší obce bývají dražší; u skupin s málo prodeji je průměr nejistý.
| Velikost obce | Byty Kč/m² | Domy Kč/m² | Byty Česko |
|---|---|---|---|
| Všechny obce | 39 331 | 38 882 | 65 553 |
| do 1 999 obyvatel | 29 083 | 37 603 | 38 065 |
| 2 000–9 999 obyvatel | 32 106 | 38 120 | 45 565 |
| 10 000–49 999 obyvatel | 41 541 | 46 682 | 46 067 |
ČSÚ CEN0402 z dat ČÚZK, průměry let 2023–2025. Zpracoval kdezit.cz.
Obce
Ceny obcí jsou průměry ČSÚ za velikostní skupinu obcí v okrese, nájmy model MF pro každou obec.
| Obec | Obyvatel | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Výnos | Mezd na byt |
|---|---|---|---|---|---|
| Žatec | 18 984 | 41 541 | 201 | 5,8 % | 5,4 |
| Louny | 18 061 | 41 541 | 197 | 5,7 % | 5,4 |
| Podbořany | 6 254 | 32 106 | 205 | 7,7 % | 4,2 |
| Postoloprty | 4 661 | 32 106 | 161 | 6,0 % | 4,2 |
| Peruc | 2 374 | 32 106 | 212 | 7,9 % | 4,2 |
| Kryry | 2 355 | 32 106 | 195 | 7,3 % | 4,2 |
| Vroutek | 1 860 | 29 083 | 189 | 7,8 % | 3,8 |
| Lenešice | 1 406 | 29 083 | 174 | 7,2 % | 3,8 |
| Dobroměřice | 1 395 | 29 083 | 179 | 7,4 % | 3,8 |
| Lubenec | 1 318 | 29 083 | 181 | 7,5 % | 3,8 |
| Černčice | 1 311 | 29 083 | 206 | 8,5 % | 3,8 |
| Staňkovice | 1 148 | 29 083 | 178 | 7,3 % | 3,8 |
| Cítoliby | 1 093 | 29 083 | 201 | 8,3 % | 3,8 |
| Blšany | 1 039 | 29 083 | 202 | 8,3 % | 3,8 |
| Měcholupy | 962 | 29 083 | 215 | 8,9 % | 3,8 |
| Libčeves | 952 | 29 083 | 193 | 8,0 % | 3,8 |
| Jimlín | 887 | 29 083 | 181 | 7,5 % | 3,8 |
| Liběšice | 796 | 29 083 | 197 | 8,1 % | 3,8 |
| Tuchořice | 697 | 29 083 | 192 | 7,9 % | 3,8 |
| Holedeč | 673 | 29 083 | 218 | 9,0 % | 3,8 |
| Slavětín | 667 | 29 083 | 211 | 8,7 % | 3,8 |
| Krásný Dvůr | 630 | 29 083 | 187 | 7,7 % | 3,8 |
| Hřivice | 629 | 29 083 | 179 | 7,4 % | 3,8 |
| Domoušice | 625 | 29 083 | 191 | 7,9 % | 3,8 |
| Petrohrad | 621 | 29 083 | 195 | 8,0 % | 3,8 |
| Koštice | 610 | 29 083 | 208 | 8,6 % | 3,8 |
| Chlumčany | 591 | 29 083 | 211 | 8,7 % | 3,8 |
| Nové Sedlo | 589 | 29 083 | 193 | 8,0 % | 3,8 |
| Ročov | 587 | 29 083 | 199 | 8,2 % | 3,8 |
| Lipno | 581 | 29 083 | 160 | 6,6 % | 3,8 |
| Chožov | 563 | 29 083 | 208 | 8,6 % | 3,8 |
| Libočany | 535 | 29 083 | 193 | 8,0 % | 3,8 |
| Bitozeves | 534 | 29 083 | 182 | 7,5 % | 3,8 |
| Blatno | 508 | 29 083 | 185 | 7,6 % | 3,8 |
| Výškov | 474 | 29 083 | 178 | 7,3 % | 3,8 |
| Líšťany | 467 | 29 083 | 200 | 8,3 % | 3,8 |
| Panenský Týnec | 458 | 29 083 | 218 | 9,0 % | 3,8 |
| Smolnice | 444 | 29 083 | 206 | 8,5 % | 3,8 |
| Obora | 440 | 29 083 | 209 | 8,6 % | 3,8 |
| Nepomyšl | 430 | 29 083 | 187 | 7,7 % | 3,8 |
| Žiželice | 430 | 29 083 | 181 | 7,5 % | 3,8 |
| Zbrašín | 418 | 29 083 | 195 | 8,0 % | 3,8 |
| Veltěže | 417 | 29 083 | 214 | 8,8 % | 3,8 |
| Blšany u Loun | 408 | 29 083 | 208 | 8,6 % | 3,8 |
| Hříškov | 395 | 29 083 | 213 | 8,8 % | 3,8 |
| Libořice | 375 | 29 083 | 218 | 9,0 % | 3,8 |
| Pnětluky | 367 | 29 083 | 195 | 8,0 % | 3,8 |
| Velemyšleves | 360 | 29 083 | 177 | 7,3 % | 3,8 |
| Očihov | 357 | 29 083 | 189 | 7,8 % | 3,8 |
| Břvany | 330 | 29 083 | 164 | 6,8 % | 3,8 |
| Počedělice | 304 | 29 083 | 209 | 8,6 % | 3,8 |
| Čeradice | 303 | 29 083 | 209 | 8,6 % | 3,8 |
| Blažim | 290 | 29 083 | 183 | 7,6 % | 3,8 |
| Toužetín | 264 | 29 083 | 213 | 8,8 % | 3,8 |
| Deštnice | 254 | 29 083 | 202 | 8,3 % | 3,8 |
| Vršovice | 248 | 29 083 | 207 | 8,5 % | 3,8 |
| Vinařice | 245 | 29 083 | 206 | 8,5 % | 3,8 |
| Raná | 240 | 29 083 | 176 | 7,3 % | 3,8 |
| Žerotín | 226 | 29 083 | 213 | 8,8 % | 3,8 |
| Vrbno nad Lesy | 207 | 29 083 | 213 | 8,8 % | 3,8 |
| Podbořanský Rohozec | 159 | 29 083 | 185 | 7,6 % | 3,8 |
| Lišany | 152 | 29 083 | 179 | 7,4 % | 3,8 |
| Chraberce | 125 | 29 083 | 200 | 8,3 % | 3,8 |
| Kozly | 125 | 29 083 | 183 | 7,6 % | 3,8 |
| Nová Ves | 125 | 29 083 | 207 | 8,5 % | 3,8 |
| Opočno | 117 | 29 083 | 166 | 6,8 % | 3,8 |
| Zálužice | 102 | 29 083 | 185 | 7,6 % | 3,8 |
| Želkovice | 100 | 29 083 | 195 | 8,0 % | 3,8 |
| Úherce | 96 | 29 083 | 213 | 8,8 % | 3,8 |
| Brodec | 92 | 29 083 | 201 | 8,3 % | 3,8 |
Stáhnout CSV – tabulka všech obcí okresu (CC BY 4.0, uveďte zdroj cenybydleni.cz).
| Období | Okres Louny | Ústecký kraj | Česko |
|---|---|---|---|
| 6/2026 | 196 Kč/m² | 192 Kč/m² | 241 Kč/m² |
| 3/2026 | 193 Kč/m² | 189 Kč/m² | 239 Kč/m² |
| 12/2025 | 195 Kč/m² | 189 Kč/m² | 238 Kč/m² |
| 9/2025 | 192 Kč/m² | 187 Kč/m² | 235 Kč/m² |
| 6/2025 | 190 Kč/m² | 186 Kč/m² | 233 Kč/m² |
| 3/2025 | 189 Kč/m² | 184 Kč/m² | 231 Kč/m² |
| 12/2024 | 185 Kč/m² | 182 Kč/m² | 228 Kč/m² |
| 9/2024 | 179 Kč/m² | 175 Kč/m² | 217 Kč/m² |
| 6/2024 | 176 Kč/m² | 172 Kč/m² | 212 Kč/m² |
| 3/2024 | 172 Kč/m² | 169 Kč/m² | 208 Kč/m² |
| 12/2023 | 169 Kč/m² | 166 Kč/m² | 204 Kč/m² |
| 9/2023 | 167 Kč/m² | 164 Kč/m² | 200 Kč/m² |
| 6/2023 | 164 Kč/m² | 161 Kč/m² | 197 Kč/m² |
| 3/2023 | 161 Kč/m² | 158 Kč/m² | 194 Kč/m² |
| 12/2022 | 161 Kč/m² | 158 Kč/m² | 194 Kč/m² |
| 9/2022 | 160 Kč/m² | 157 Kč/m² | 193 Kč/m² |
| 6/2022 | 159 Kč/m² | 156 Kč/m² | 192 Kč/m² |
| 3/2022 | 157 Kč/m² | 155 Kč/m² | 191 Kč/m² |
| 12/2021 | 158 Kč/m² | 155 Kč/m² | 192 Kč/m² |
| 9/2021 | 156 Kč/m² | 153 Kč/m² | 190 Kč/m² |
| 6/2021 | 152 Kč/m² | 150 Kč/m² | 187 Kč/m² |
| 3/2021 | 148 Kč/m² | 146 Kč/m² | 184 Kč/m² |
| 12/2020 | 145 Kč/m² | 141 Kč/m² | 179 Kč/m² |
| 9/2020 | 142 Kč/m² | 139 Kč/m² | 177 Kč/m² |
| 6/2020 | 141 Kč/m² | 136 Kč/m² | 174 Kč/m² |
| 3/2020 | 135 Kč/m² | 133 Kč/m² | 172 Kč/m² |
| 12/2019 | 131 Kč/m² | 130 Kč/m² | 169 Kč/m² |
| 9/2019 | 132 Kč/m² | 131 Kč/m² | 169 Kč/m² |
| 6/2019 | 131 Kč/m² | 130 Kč/m² | 168 Kč/m² |
| 3/2019 | 129 Kč/m² | 128 Kč/m² | 164 Kč/m² |
| 12/2018 | 126 Kč/m² | 125 Kč/m² | 161 Kč/m² |
Zdroj: Cenová mapa nájemného MF; zpracoval kdezit.cz