Nájem v okrese
3.
Okres Rokycany má 3. nejdražší nájem bytu za m² (218 Kč/m²) z 7 okresů v Plzeňském kraji.
Cenová mapa nájemného MF ČR, 2. čtvrtletí 2026
PodrobnostiOkres · Plzeňský kraj
68 obcí. Byt v okrese stojí průměrně 46 745 Kč/m² (kraj 49 790, Česko 57 822), nájem 2+kk 218 Kč/m².
Zajímavosti z dat
Nájem v okrese
3.
Okres Rokycany má 3. nejdražší nájem bytu za m² (218 Kč/m²) z 7 okresů v Plzeňském kraji.
Cenová mapa nájemného MF ČR, 2. čtvrtletí 2026
PodrobnostiRozdíly v okrese
1,4×
Tolikrát dražší je nájem bytu za m² v Kařezu (242 Kč/m²) než ve Zvíkovci (179 Kč/m²), nejdražší a nejlevnější obci okresu Rokycany.
Cenová mapa nájemného MF ČR, obce nad 200 obyvatel, 2. čtvrtletí 2026
PodrobnostiRůst nájmů za 5 let
+25,6 %
O tolik se v okrese Rokycany za pět let změnil nájem bytu za m². Česko jako celek: +28,8 %.
Cenová mapa nájemného MF ČR, 20 čtvrtletí do 2. čtvrtletí 2026
PodrobnostiNájem, nebo hypotéka?
595 Kč
O tolik je v okrese Rokycany vlastní byt 2+kk měsíčně levnější než nájem stejného bytu (dnešní sazba, bez růstu cen).
Výpočet cenybydleni.cz z dat ČSÚ, MF ČR a ČNB; orientační, ne finanční rada
PodrobnostiVýnos z pronájmu
6,1 %
Takový hrubý roční výnos z pronájmu bytu vychází v Hrádku, nejvíc z obcí okresu Rokycany nad 2 000 obyvatel.
Nájem MF × 12 / kupní cena ČSÚ (skupina obcí); před náklady a daněmi
PodrobnostiDostupnost bydlení
6,0 roku
Tolik ročních průměrných hrubých mezd stojí byt 2+kk v okrese Rokycany. V Česku je to 6,9 roku.
ČSÚ, ceny bytů a průměrná mzda v kraji
PodrobnostiNájemní bydlení
18 %
Tolik obydlených bytů v okrese Rokycany je nájemních (sčítání 2021). V Česku je to 22 %.
ČSÚ, Sčítání lidu, domů a bytů 2021
PodrobnostiVýstavba
33,2
Tolik nových bytů na 1 000 obyvatel v okrese Rokycany dokončili za posledních 10 let. V Česku je to 30,8.
ČSÚ, dokončené byty a počet obyvatel
PodrobnostiKlikněte na obec pro její stránku. Ceny bytů jsou průměry ČSÚ za velikostní skupinu obcí v okrese.
Zdroj: ČSÚ CEN0402 (průměr skupiny obcí podle velikosti); zpracoval kdezit.cz. Hranice ČÚZK (RÚIAN).
ČSÚ zveřejňuje kupní ceny bytů a rodinných domů za okres rozdělené podle velikosti obce, ne za jednotlivé obce. Větší obce bývají dražší; u skupin s málo prodeji je průměr nejistý.
| Velikost obce | Byty Kč/m² | Domy Kč/m² | Byty Česko |
|---|---|---|---|
| Všechny obce | 48 921 | 43 256 | 65 553 |
| do 1 999 obyvatel | 43 910 | 42 705 | 38 065 |
| 2 000–9 999 obyvatel | 45 455 | 42 513 | 45 565 |
| 10 000–49 999 obyvatel | 52 651 | 47 605 | 46 067 |
ČSÚ CEN0402 z dat ČÚZK, průměry let 2023–2025. Zpracoval kdezit.cz.
Obce
Ceny obcí jsou průměry ČSÚ za velikostní skupinu obcí v okrese, nájmy model MF pro každou obec.
| Obec | Obyvatel | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Výnos | Mezd na byt |
|---|---|---|---|---|---|
| Rokycany | 14 248 | 52 651 | 225 | 5,1 % | 6,7 |
| Strašice | 2 805 | 45 455 | 201 | 5,3 % | 5,8 |
| Hrádek | 2 705 | 45 455 | 230 | 6,1 % | 5,8 |
| Zbiroh | 2 500 | 45 455 | 211 | 5,6 % | 5,8 |
| Břasy | 2 314 | 45 455 | 225 | 5,9 % | 5,8 |
| Mirošov | 2 216 | 45 455 | 217 | 5,7 % | 5,8 |
| Radnice | 1 829 | 43 910 | 211 | 5,8 % | 5,6 |
| Mýto | 1 640 | 43 910 | 203 | 5,5 % | 5,6 |
| Holoubkov | 1 454 | 43 910 | 211 | 5,8 % | 5,6 |
| Osek | 1 448 | 43 910 | 223 | 6,1 % | 5,6 |
| Dobřív | 1 351 | 43 910 | 196 | 5,4 % | 5,6 |
| Volduchy | 1 263 | 43 910 | 218 | 6,0 % | 5,6 |
| Kamenný Újezd | 983 | 43 910 | 230 | 6,3 % | 5,6 |
| Ejpovice | 828 | 43 910 | 239 | 6,5 % | 5,6 |
| Cheznovice | 780 | 43 910 | 214 | 5,8 % | 5,6 |
| Kařez | 746 | 43 910 | 242 | 6,6 % | 5,6 |
| Bušovice | 660 | 43 910 | 226 | 6,2 % | 5,6 |
| Litohlavy | 563 | 43 910 | 214 | 5,8 % | 5,6 |
| Klabava | 530 | 43 910 | 226 | 6,2 % | 5,6 |
| Svojkovice | 500 | 43 910 | 216 | 5,9 % | 5,6 |
| Příkosice | 429 | 43 910 | 213 | 5,8 % | 5,6 |
| Březina | 399 | 43 910 | 214 | 5,8 % | 5,6 |
| Hlohovice | 350 | 43 910 | 200 | 5,5 % | 5,6 |
| Lhota pod Radčem | 342 | 43 910 | 207 | 5,7 % | 5,6 |
| Mlečice | 335 | 43 910 | 197 | 5,4 % | 5,6 |
| Těškov | 322 | 43 910 | 212 | 5,8 % | 5,6 |
| Veselá | 321 | 43 910 | 224 | 6,1 % | 5,6 |
| Smědčice | 314 | 43 910 | 233 | 6,4 % | 5,6 |
| Těně | 308 | 43 910 | 205 | 5,6 % | 5,6 |
| Všenice | 298 | 43 910 | 228 | 6,2 % | 5,6 |
| Kornatice | 294 | 43 910 | 210 | 5,7 % | 5,6 |
| Skořice | 280 | 43 910 | 201 | 5,5 % | 5,6 |
| Medový Újezd | 276 | 43 910 | 199 | 5,4 % | 5,6 |
| Liblín | 268 | 43 910 | 194 | 5,3 % | 5,6 |
| Týček | 262 | 43 910 | 224 | 6,1 % | 5,6 |
| Podmokly | 255 | 43 910 | 182 | 5,0 % | 5,6 |
| Vejvanov | 254 | 43 910 | 202 | 5,5 % | 5,6 |
| Újezd u Svatého Kříže | 241 | 43 910 | 217 | 5,9 % | 5,6 |
| Raková | 238 | 43 910 | 231 | 6,3 % | 5,6 |
| Hůrky | 230 | 43 910 | 202 | 5,5 % | 5,6 |
| Skomelno | 217 | 43 910 | 208 | 5,7 % | 5,6 |
| Líšná | 205 | 43 910 | 224 | 6,1 % | 5,6 |
| Zvíkovec | 201 | 43 910 | 179 | 4,9 % | 5,6 |
| Přívětice | 197 | 43 910 | 215 | 5,9 % | 5,6 |
| Nevid | 191 | 43 910 | 220 | 6,0 % | 5,6 |
| Němčovice | 190 | 43 910 | 229 | 6,3 % | 5,6 |
| Cekov | 187 | 43 910 | 231 | 6,3 % | 5,6 |
| Terešov | 183 | 43 910 | 208 | 5,7 % | 5,6 |
| Bezděkov | 162 | 43 910 | 219 | 6,0 % | 5,6 |
| Kladruby | 152 | 43 910 | 196 | 5,4 % | 5,6 |
| Sirá | 149 | 43 910 | 220 | 6,0 % | 5,6 |
| Drahoňův Újezd | 131 | 43 910 | 206 | 5,6 % | 5,6 |
| Plískov | 122 | 43 910 | 209 | 5,7 % | 5,6 |
| Ostrovec-Lhotka | 116 | 43 910 | 191 | 5,2 % | 5,6 |
| Trokavec | 109 | 43 910 | 195 | 5,3 % | 5,6 |
| Kakejcov | 106 | 43 910 | 214 | 5,8 % | 5,6 |
| Bujesily | 89 | 43 910 | 189 | 5,2 % | 5,6 |
| Lhotka u Radnic | 84 | 43 910 | 203 | 5,5 % | 5,6 |
| Kamenec | 81 | 43 910 | 210 | 5,7 % | 5,6 |
| Mešno | 80 | 43 910 | 206 | 5,6 % | 5,6 |
| Sebečice | 80 | 43 910 | 196 | 5,4 % | 5,6 |
| Chomle | 79 | 43 910 | 206 | 5,6 % | 5,6 |
| Vísky | 61 | 43 910 | 187 | 5,1 % | 5,6 |
| Kařízek | 54 | 43 910 | 244 | 6,7 % | 5,6 |
| Chlum | 50 | 43 910 | 202 | 5,5 % | 5,6 |
| Štítov | 49 | 43 910 | 203 | 5,5 % | 5,6 |
| Hradiště | 46 | 43 910 | 195 | 5,3 % | 5,6 |
| Čilá | 20 | 43 910 | 194 | 5,3 % | 5,6 |
| Období | Okres Rokycany | Plzeňský kraj | Česko |
|---|---|---|---|
| 6/2026 | 218 Kč/m² | 222 Kč/m² | 241 Kč/m² |
| 3/2026 | 220 Kč/m² | 220 Kč/m² | 239 Kč/m² |
| 12/2025 | 221 Kč/m² | 219 Kč/m² | 238 Kč/m² |
| 9/2025 | 218 Kč/m² | 218 Kč/m² | 235 Kč/m² |
| 6/2025 | 216 Kč/m² | 216 Kč/m² | 233 Kč/m² |
| 3/2025 | 213 Kč/m² | 214 Kč/m² | 231 Kč/m² |
| 12/2024 | 212 Kč/m² | 212 Kč/m² | 228 Kč/m² |
| 9/2024 | 200 Kč/m² | 201 Kč/m² | 217 Kč/m² |
| 6/2024 | 195 Kč/m² | 196 Kč/m² | 212 Kč/m² |
| 3/2024 | 191 Kč/m² | 191 Kč/m² | 208 Kč/m² |
| 12/2023 | 187 Kč/m² | 187 Kč/m² | 204 Kč/m² |
| 9/2023 | 183 Kč/m² | 184 Kč/m² | 200 Kč/m² |
| 6/2023 | 180 Kč/m² | 181 Kč/m² | 197 Kč/m² |
| 3/2023 | 177 Kč/m² | 177 Kč/m² | 194 Kč/m² |
| 12/2022 | 177 Kč/m² | 177 Kč/m² | 194 Kč/m² |
| 9/2022 | 176 Kč/m² | 177 Kč/m² | 193 Kč/m² |
| 6/2022 | 176 Kč/m² | 176 Kč/m² | 192 Kč/m² |
| 3/2022 | 175 Kč/m² | 175 Kč/m² | 191 Kč/m² |
| 12/2021 | 175 Kč/m² | 176 Kč/m² | 192 Kč/m² |
| 9/2021 | 174 Kč/m² | 174 Kč/m² | 190 Kč/m² |
| 6/2021 | 173 Kč/m² | 172 Kč/m² | 187 Kč/m² |
| 3/2021 | 171 Kč/m² | 169 Kč/m² | 184 Kč/m² |
| 12/2020 | 166 Kč/m² | 164 Kč/m² | 179 Kč/m² |
| 9/2020 | 162 Kč/m² | 163 Kč/m² | 177 Kč/m² |
| 6/2020 | 159 Kč/m² | 161 Kč/m² | 174 Kč/m² |
| 3/2020 | 154 Kč/m² | 158 Kč/m² | 172 Kč/m² |
| 12/2019 | 152 Kč/m² | 156 Kč/m² | 169 Kč/m² |
| 9/2019 | 154 Kč/m² | 158 Kč/m² | 169 Kč/m² |
| 6/2019 | 153 Kč/m² | 155 Kč/m² | 168 Kč/m² |
| 3/2019 | 153 Kč/m² | 153 Kč/m² | 164 Kč/m² |
| 12/2018 | 150 Kč/m² | 148 Kč/m² | 161 Kč/m² |
Zdroj: Cenová mapa nájemného MF; zpracoval kdezit.cz