Žebříček · 342 obcí
Nejvyšší výnos z pronájmu bytu
Hrubý roční výnos z pronájmu bytu: modelový nájem MF × 12 / kupní cena za m² podle ČSÚ. Bez daní, fondu oprav a neobsazenosti.
| # | Obec | Okres | Nejvyšší výnos z nájmu | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Staré Sedliště | Tachov | 8,4 % | 34 711 | 242 | 1 336 |
| 2 | Dlouhý Újezd | Tachov | 8,2 % | 34 711 | 238 | 394 |
| 3 | Skašov | Plzeň-jih | 8,1 % | 36 049 | 244 | 224 |
| 4 | Nebílovy | Plzeň-jih | 8,1 % | 36 049 | 243 | 390 |
| 5 | Částkov | Tachov | 8,1 % | 34 711 | 233 | 344 |
| 6 | Letiny | Plzeň-jih | 8,0 % | 36 049 | 239 | 713 |
| 7 | Nezdice | Plzeň-jih | 8,0 % | 36 049 | 239 | 206 |
| 8 | Příchovice | Plzeň-jih | 7,9 % | 36 049 | 238 | 1 233 |
| 9 | Čižice | Plzeň-jih | 7,9 % | 36 049 | 238 | 560 |
| 10 | Borovy | Plzeň-jih | 7,9 % | 36 049 | 237 | 217 |
| 11 | Prostiboř | Tachov | 7,9 % | 34 711 | 228 | 249 |
| 12 | Přimda | Tachov | 7,8 % | 34 711 | 227 | 1 555 |
| 13 | Kbel | Plzeň-jih | 7,8 % | 36 049 | 235 | 286 |
| 14 | Lom u Tachova | Tachov | 7,8 % | 34 711 | 226 | 501 |
| 15 | Roupov | Plzeň-jih | 7,8 % | 36 049 | 234 | 278 |
| 16 | Milíře | Tachov | 7,8 % | 34 711 | 225 | 227 |
| 17 | Bělá nad Radbuzou | Domažlice | 7,8 % | 33 436 | 216 | 1 733 |
| 18 | Velký Malahov | Domažlice | 7,8 % | 33 436 | 216 | 227 |
| 19 | Tisová | Tachov | 7,7 % | 34 711 | 224 | 542 |
| 20 | Horšice | Plzeň-jih | 7,7 % | 36 049 | 232 | 428 |
| 21 | Oplot | Plzeň-jih | 7,7 % | 36 049 | 232 | 349 |
| 22 | Dolce | Plzeň-jih | 7,7 % | 36 049 | 232 | 300 |
| 23 | Lesná | Tachov | 7,7 % | 34 711 | 223 | 474 |
| 24 | Třemešné | Tachov | 7,7 % | 34 711 | 223 | 359 |
| 25 | Halže | Tachov | 7,7 % | 34 711 | 222 | 1 092 |
| 26 | Ctiboř | Tachov | 7,7 % | 34 711 | 222 | 322 |
| 27 | Kočov | Tachov | 7,7 % | 34 711 | 222 | 225 |
| 28 | Řenče | Plzeň-jih | 7,6 % | 36 049 | 229 | 933 |
| 29 | Lužany | Plzeň-jih | 7,6 % | 36 049 | 229 | 723 |
| 30 | Všeruby | Domažlice | 7,6 % | 33 436 | 212 | 806 |
| 31 | Chodský Újezd | Tachov | 7,6 % | 34 711 | 220 | 834 |
| 32 | Chrastavice | Domažlice | 7,6 % | 33 436 | 211 | 362 |
| 33 | Kotovice | Plzeň-jih | 7,6 % | 36 049 | 227 | 294 |
| 34 | Hostouň | Domažlice | 7,5 % | 33 436 | 210 | 1 224 |
| 35 | Srbice | Domažlice | 7,5 % | 33 436 | 210 | 406 |
| 36 | Stráž | Domažlice | 7,5 % | 33 436 | 210 | 220 |
| 37 | Rozvadov | Tachov | 7,5 % | 34 711 | 218 | 858 |
| 38 | Studánka | Tachov | 7,5 % | 34 711 | 218 | 583 |
| 39 | Brod nad Tichou | Tachov | 7,5 % | 34 711 | 218 | 254 |
| 40 | Soběkury | Plzeň-jih | 7,5 % | 36 049 | 226 | 630 |
| 41 | Předenice | Plzeň-jih | 7,5 % | 36 049 | 226 | 254 |
| 42 | Přestavlky | Plzeň-jih | 7,5 % | 36 049 | 226 | 234 |
| 43 | Hošťka | Tachov | 7,5 % | 34 711 | 217 | 457 |
| 44 | Poděvousy | Domažlice | 7,5 % | 33 436 | 209 | 243 |
| 45 | Česká Kubice | Domažlice | 7,5 % | 33 436 | 208 | 989 |
| 46 | Babylon | Domažlice | 7,5 % | 33 436 | 208 | 377 |
| 47 | Mutěnín | Domažlice | 7,5 % | 33 436 | 208 | 272 |
| 48 | Dolní Lukavice | Plzeň-jih | 7,5 % | 36 049 | 224 | 1 085 |
| 49 | Červené Poříčí | Klatovy | 7,4 % | 38 091 | 236 | 235 |
| 50 | Chotíkov | Plzeň-sever | 7,4 % | 41 174 | 255 | 1 307 |
| 51 | Mrákov | Domažlice | 7,4 % | 33 436 | 207 | 1 153 |
| 52 | Koloveč | Domažlice | 7,4 % | 33 436 | 207 | 1 011 |
| 53 | Újezd | Domažlice | 7,4 % | 33 436 | 207 | 449 |
| 54 | Chodská Lhota | Domažlice | 7,4 % | 33 436 | 207 | 394 |
| 55 | Hlohová | Domažlice | 7,4 % | 33 436 | 207 | 314 |
| 56 | Čermná | Domažlice | 7,4 % | 33 436 | 207 | 270 |
| 57 | Hradec | Plzeň-jih | 7,4 % | 36 049 | 223 | 618 |
| 58 | Milavče | Domažlice | 7,4 % | 33 436 | 206 | 595 |
| 59 | Luženičky | Domažlice | 7,4 % | 33 436 | 206 | 425 |
| 60 | Semněvice | Domažlice | 7,4 % | 33 436 | 206 | 213 |
| 61 | Střížovice | Plzeň-jih | 7,4 % | 36 049 | 222 | 374 |
| 62 | Ves Touškov | Plzeň-jih | 7,4 % | 36 049 | 222 | 332 |
| 63 | Sytno | Tachov | 7,4 % | 34 711 | 213 | 296 |
| 64 | Chodov | Domažlice | 7,4 % | 33 436 | 205 | 752 |
| 65 | Tlumačov | Domažlice | 7,4 % | 33 436 | 205 | 404 |
| 66 | Pec | Domažlice | 7,4 % | 33 436 | 205 | 206 |
| 67 | Útušice | Plzeň-jih | 7,4 % | 36 049 | 221 | 711 |
| 68 | Vstiš | Plzeň-jih | 7,4 % | 36 049 | 221 | 575 |
| 69 | Zahořany | Domažlice | 7,3 % | 33 436 | 204 | 1 070 |
| 70 | Trhanov | Domažlice | 7,3 % | 33 436 | 204 | 521 |
| 71 | Stráž | Tachov | 7,3 % | 34 711 | 211 | 1 369 |
| 72 | Kostelec | Tachov | 7,3 % | 34 711 | 211 | 652 |
| 73 | Vranov | Tachov | 7,3 % | 34 711 | 211 | 212 |
| 74 | Pocinovice | Domažlice | 7,3 % | 33 436 | 203 | 589 |
| 75 | Draženov | Domažlice | 7,3 % | 33 436 | 203 | 476 |
| 76 | Puclice | Domažlice | 7,3 % | 33 436 | 203 | 370 |
| 77 | Kladruby | Tachov | 7,3 % | 34 711 | 210 | 1 668 |
| 78 | Lestkov | Tachov | 7,3 % | 34 711 | 210 | 435 |
| 79 | Benešovice | Tachov | 7,3 % | 34 711 | 210 | 281 |
| 80 | Druztová | Plzeň-sever | 7,3 % | 41 174 | 249 | 786 |
| 81 | Zdemyslice | Plzeň-jih | 7,3 % | 36 049 | 218 | 682 |
| 82 | Poběžovice | Domažlice | 7,2 % | 33 436 | 202 | 1 541 |
| 83 | Erpužice | Tachov | 7,2 % | 34 711 | 209 | 350 |
| 84 | Kout na Šumavě | Domažlice | 7,2 % | 33 436 | 201 | 1 065 |
| 85 | Brnířov | Domažlice | 7,2 % | 33 436 | 201 | 440 |
| 86 | Vřeskovice | Klatovy | 7,2 % | 38 091 | 228 | 343 |
| 87 | Blížejov | Domažlice | 7,2 % | 33 436 | 200 | 1 561 |
| 88 | Díly | Domažlice | 7,2 % | 33 436 | 200 | 379 |
| 89 | Spáňov | Domažlice | 7,2 % | 33 436 | 200 | 214 |
| 90 | Horní Lukavice | Plzeň-jih | 7,2 % | 36 049 | 215 | 507 |
| 91 | Klenčí pod Čerchovem | Domažlice | 7,1 % | 33 436 | 199 | 1 409 |
| 92 | Bezdružice | Tachov | 7,1 % | 34 711 | 206 | 924 |
| 93 | Staré Sedlo | Tachov | 7,1 % | 34 711 | 206 | 287 |
| 94 | Štěnovice | Plzeň-jih | 7,1 % | 45 851 | 272 | 2 356 |
| 95 | Žákava | Plzeň-jih | 7,1 % | 36 049 | 213 | 491 |
| 96 | Kšice | Tachov | 7,1 % | 34 711 | 205 | 238 |
| 97 | Pařezov | Domažlice | 7,1 % | 33 436 | 197 | 228 |
| 98 | Nová Ves | Plzeň-jih | 7,1 % | 36 049 | 212 | 294 |
| 99 | Kokašice | Tachov | 7,1 % | 34 711 | 204 | 282 |
| 100 | Osvračín | Domažlice | 7,0 % | 33 436 | 196 | 676 |
Zobrazeno prvních 100 z 342 obcí.
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.