Žebříček · 949 obcí
Nejvyšší výnos z pronájmu bytu
Hrubý roční výnos z pronájmu bytu: modelový nájem MF × 12 / kupní cena za m² podle ČSÚ. Bez daní, fondu oprav a neobsazenosti.
| # | Obec | Okres | Nejvyšší výnos z nájmu | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Nová Ves pod Pleší | Příbram | 9,3 % | 36 523 | 283 | 1 604 |
| 2 | Malá Hraštice | Příbram | 9,2 % | 36 523 | 280 | 1 166 |
| 3 | Nové Dvory | Příbram | 9,2 % | 36 523 | 279 | 277 |
| 4 | Miskovice | Kutná Hora | 9,2 % | 33 555 | 256 | 1 165 |
| 5 | Suchdol | Kutná Hora | 9,0 % | 33 555 | 252 | 1 108 |
| 6 | Svaté Pole | Příbram | 8,9 % | 36 523 | 270 | 551 |
| 7 | Dalovice | Mladá Boleslav | 8,9 % | 44 407 | 328 | 273 |
| 8 | Rybníky | Příbram | 8,8 % | 36 523 | 269 | 478 |
| 9 | Křesetice | Kutná Hora | 8,8 % | 33 555 | 247 | 748 |
| 10 | Obořiště | Příbram | 8,8 % | 36 523 | 268 | 721 |
| 11 | Vidice | Kutná Hora | 8,8 % | 33 555 | 246 | 278 |
| 12 | Ohrazenice | Příbram | 8,8 % | 36 523 | 267 | 308 |
| 13 | Úmonín | Kutná Hora | 8,8 % | 33 555 | 245 | 545 |
| 14 | Dlouhá Lhota | Příbram | 8,7 % | 36 523 | 266 | 458 |
| 15 | Onomyšl | Kutná Hora | 8,7 % | 33 555 | 244 | 347 |
| 16 | Nepoměřice | Kutná Hora | 8,7 % | 33 555 | 244 | 212 |
| 17 | Rosovice | Příbram | 8,7 % | 36 523 | 265 | 898 |
| 18 | Chlístovice | Kutná Hora | 8,7 % | 33 555 | 243 | 779 |
| 19 | Stará Huť | Příbram | 8,7 % | 36 523 | 264 | 1 677 |
| 20 | Buková u Příbramě | Příbram | 8,7 % | 36 523 | 264 | 459 |
| 21 | Malešov | Kutná Hora | 8,7 % | 33 555 | 242 | 1 065 |
| 22 | Herink | Praha-východ | 8,6 % | 52 491 | 377 | 1 215 |
| 23 | Ouběnice | Příbram | 8,6 % | 36 523 | 262 | 255 |
| 24 | Kluky | Kutná Hora | 8,6 % | 33 555 | 240 | 557 |
| 25 | Nečín | Příbram | 8,6 % | 36 523 | 261 | 778 |
| 26 | Daleké Dušníky | Příbram | 8,6 % | 36 523 | 261 | 443 |
| 27 | Čestlice | Praha-východ | 8,5 % | 52 491 | 373 | 778 |
| 28 | Čenkov | Příbram | 8,5 % | 36 523 | 258 | 403 |
| 29 | Ořech | Praha-západ | 8,5 % | 49 417 | 348 | 957 |
| 30 | Voznice | Příbram | 8,4 % | 36 523 | 257 | 744 |
| 31 | Církvice | Kutná Hora | 8,4 % | 33 555 | 236 | 1 350 |
| 32 | Černíny | Kutná Hora | 8,4 % | 33 555 | 235 | 444 |
| 33 | Skorkov | Mladá Boleslav | 8,4 % | 44 407 | 311 | 744 |
| 34 | Kotenčice | Příbram | 8,4 % | 36 523 | 255 | 216 |
| 35 | Rašovice | Kutná Hora | 8,4 % | 33 555 | 234 | 442 |
| 36 | Jeneč | Praha-západ | 8,3 % | 49 417 | 342 | 1 353 |
| 37 | Přílepy | Rakovník | 8,2 % | 37 491 | 257 | 234 |
| 38 | Nové Dvory | Kutná Hora | 8,2 % | 33 555 | 229 | 910 |
| 39 | Vinařice | Mladá Boleslav | 8,2 % | 44 407 | 303 | 290 |
| 40 | Drhovy | Příbram | 8,2 % | 36 523 | 249 | 314 |
| 41 | Olešná | Rakovník | 8,2 % | 37 491 | 255 | 654 |
| 42 | Řepov | Mladá Boleslav | 8,2 % | 44 407 | 302 | 786 |
| 43 | Hlízov | Kutná Hora | 8,2 % | 33 555 | 228 | 680 |
| 44 | Mokrovraty | Příbram | 8,1 % | 36 523 | 248 | 797 |
| 45 | Zlatníky-Hodkovice | Praha-západ | 8,1 % | 49 417 | 335 | 1 392 |
| 46 | Nová Telib | Mladá Boleslav | 8,1 % | 44 407 | 301 | 301 |
| 47 | Mezouň | Beroun | 8,1 % | 46 031 | 311 | 600 |
| 48 | Chrášťany | Rakovník | 8,1 % | 37 491 | 253 | 688 |
| 49 | Dobříč | Praha-západ | 8,1 % | 49 417 | 333 | 461 |
| 50 | Drásov | Příbram | 8,1 % | 36 523 | 246 | 436 |
| 51 | Semtěš | Kutná Hora | 8,1 % | 33 555 | 226 | 276 |
| 52 | Vinaře | Kutná Hora | 8,1 % | 33 555 | 226 | 265 |
| 53 | Kolomuty | Mladá Boleslav | 8,1 % | 44 407 | 299 | 460 |
| 54 | Bukovno | Mladá Boleslav | 8,1 % | 44 407 | 298 | 815 |
| 55 | Drevníky | Příbram | 8,0 % | 36 523 | 245 | 414 |
| 56 | Močovice | Kutná Hora | 8,0 % | 33 555 | 225 | 406 |
| 57 | Drobovice | Kutná Hora | 8,0 % | 33 555 | 225 | 384 |
| 58 | Chrášťany | Praha-západ | 8,0 % | 49 417 | 331 | 1 257 |
| 59 | Senomaty | Rakovník | 8,0 % | 37 491 | 251 | 1 307 |
| 60 | Radějovice | Praha-východ | 8,0 % | 52 491 | 351 | 540 |
| 61 | Zbuzany | Praha-západ | 8,0 % | 49 417 | 330 | 1 416 |
| 62 | Dobrovíz | Praha-západ | 8,0 % | 49 417 | 330 | 570 |
| 63 | Potěhy | Kutná Hora | 8,0 % | 33 555 | 224 | 651 |
| 64 | Žáky | Kutná Hora | 8,0 % | 33 555 | 224 | 412 |
| 65 | Horky | Kutná Hora | 8,0 % | 33 555 | 224 | 383 |
| 66 | Chrustenice | Beroun | 8,0 % | 46 031 | 307 | 1 078 |
| 67 | Tupadly | Kutná Hora | 8,0 % | 33 555 | 223 | 683 |
| 68 | Paběnice | Kutná Hora | 8,0 % | 33 555 | 223 | 223 |
| 69 | Plazy | Mladá Boleslav | 8,0 % | 44 407 | 295 | 507 |
| 70 | Ruda | Rakovník | 8,0 % | 37 491 | 249 | 824 |
| 71 | Kněževes | Praha-západ | 8,0 % | 49 417 | 328 | 653 |
| 72 | Statenice | Praha-západ | 7,9 % | 49 417 | 327 | 1 649 |
| 73 | Třebešice | Kutná Hora | 7,9 % | 33 555 | 222 | 324 |
| 74 | Rohozec | Kutná Hora | 7,9 % | 33 555 | 222 | 319 |
| 75 | Samopše | Kutná Hora | 7,9 % | 33 555 | 222 | 221 |
| 76 | Šanov | Rakovník | 7,9 % | 37 491 | 248 | 566 |
| 77 | Třtice | Rakovník | 7,9 % | 37 491 | 248 | 525 |
| 78 | Nenačovice | Beroun | 7,9 % | 46 031 | 304 | 317 |
| 79 | Višňová | Příbram | 7,9 % | 36 523 | 241 | 720 |
| 80 | Březno | Mladá Boleslav | 7,9 % | 44 407 | 293 | 1 060 |
| 81 | Josefův Důl | Mladá Boleslav | 7,9 % | 44 407 | 293 | 441 |
| 82 | Židněves | Mladá Boleslav | 7,9 % | 44 407 | 293 | 433 |
| 83 | Kosoř | Praha-západ | 7,9 % | 49 417 | 326 | 864 |
| 84 | Borotice | Příbram | 7,9 % | 36 523 | 240 | 416 |
| 85 | Narysov | Příbram | 7,9 % | 36 523 | 240 | 280 |
| 86 | Únětice | Praha-západ | 7,9 % | 49 417 | 324 | 919 |
| 87 | Jíloviště | Praha-západ | 7,9 % | 49 417 | 324 | 689 |
| 88 | Žleby | Kutná Hora | 7,9 % | 33 555 | 220 | 1 423 |
| 89 | Chotusice | Kutná Hora | 7,9 % | 33 555 | 220 | 821 |
| 90 | Bílé Podolí | Kutná Hora | 7,9 % | 33 555 | 220 | 582 |
| 91 | Krchleby | Kutná Hora | 7,9 % | 33 555 | 220 | 406 |
| 92 | Ledečko | Kutná Hora | 7,9 % | 33 555 | 220 | 238 |
| 93 | Sibřina | Praha-východ | 7,9 % | 52 491 | 344 | 1 089 |
| 94 | Modletice | Praha-východ | 7,9 % | 52 491 | 344 | 609 |
| 95 | Předměřice nad Jizerou | Mladá Boleslav | 7,9 % | 44 407 | 291 | 996 |
| 96 | Mukařov | Mladá Boleslav | 7,9 % | 44 407 | 291 | 204 |
| 97 | Rynholec | Rakovník | 7,8 % | 37 491 | 245 | 1 097 |
| 98 | Kněževes | Rakovník | 7,8 % | 37 491 | 245 | 1 025 |
| 99 | Mšec | Rakovník | 7,8 % | 37 491 | 245 | 879 |
| 100 | Úžice | Kutná Hora | 7,8 % | 33 555 | 219 | 736 |
Zobrazeno prvních 100 z 949 obcí.
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.