Žebříček · 387 obcí
Nejvyšší výnos z pronájmu bytu
Hrubý roční výnos z pronájmu bytu: modelový nájem MF × 12 / kupní cena za m² podle ČSÚ. Bez daní, fondu oprav a neobsazenosti.
| # | Obec | Okres | Nejvyšší výnos z nájmu | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dolní Krupá | Havlíčkův Brod | 8,5 % | 34 072 | 240 | 443 |
| 2 | Mladé Bříště | Pelhřimov | 8,4 % | 34 455 | 242 | 293 |
| 3 | Komorovice | Pelhřimov | 8,4 % | 34 455 | 242 | 202 |
| 4 | Vystrkov | Pelhřimov | 8,4 % | 34 455 | 240 | 271 |
| 5 | Kaliště | Pelhřimov | 8,1 % | 34 455 | 233 | 398 |
| 6 | Herálec | Havlíčkův Brod | 8,1 % | 34 072 | 230 | 1 158 |
| 7 | Velký Rybník | Pelhřimov | 8,1 % | 34 455 | 232 | 202 |
| 8 | Okrouhlice | Havlíčkův Brod | 8,0 % | 34 072 | 228 | 1 374 |
| 9 | Zachotín | Pelhřimov | 8,0 % | 34 455 | 230 | 228 |
| 10 | Jiřice | Pelhřimov | 8,0 % | 34 455 | 229 | 948 |
| 11 | Želiv | Pelhřimov | 7,9 % | 34 455 | 228 | 1 142 |
| 12 | Hořice | Pelhřimov | 7,9 % | 34 455 | 228 | 206 |
| 13 | Veselý Žďár | Havlíčkův Brod | 7,9 % | 34 072 | 225 | 604 |
| 14 | Olešná | Havlíčkův Brod | 7,9 % | 34 072 | 225 | 373 |
| 15 | Hybrálec | Jihlava | 7,9 % | 37 694 | 248 | 486 |
| 16 | Rantířov | Jihlava | 7,9 % | 37 694 | 247 | 468 |
| 17 | Lípa | Havlíčkův Brod | 7,9 % | 34 072 | 223 | 1 168 |
| 18 | Úsobí | Havlíčkův Brod | 7,9 % | 34 072 | 223 | 724 |
| 19 | Knyk | Havlíčkův Brod | 7,9 % | 34 072 | 223 | 439 |
| 20 | Okrouhlička | Havlíčkův Brod | 7,9 % | 34 072 | 223 | 282 |
| 21 | Květinov | Havlíčkův Brod | 7,9 % | 34 072 | 223 | 231 |
| 22 | Michalovice | Havlíčkův Brod | 7,9 % | 34 072 | 223 | 225 |
| 23 | Čejov | Pelhřimov | 7,8 % | 34 455 | 225 | 647 |
| 24 | Věžnice | Havlíčkův Brod | 7,8 % | 34 072 | 222 | 453 |
| 25 | Senožaty | Pelhřimov | 7,8 % | 34 455 | 224 | 882 |
| 26 | Budíkov | Pelhřimov | 7,8 % | 34 455 | 224 | 331 |
| 27 | Šlapanov | Havlíčkův Brod | 7,8 % | 34 072 | 221 | 800 |
| 28 | Skuhrov | Havlíčkův Brod | 7,8 % | 34 072 | 221 | 320 |
| 29 | Hurtova Lhota | Havlíčkův Brod | 7,8 % | 34 072 | 221 | 254 |
| 30 | Zbilidy | Jihlava | 7,7 % | 37 694 | 243 | 213 |
| 31 | Věž | Havlíčkův Brod | 7,6 % | 34 072 | 217 | 832 |
| 32 | Vyskytná nad Jihlavou | Jihlava | 7,6 % | 37 694 | 239 | 979 |
| 33 | Lukavec | Pelhřimov | 7,6 % | 34 455 | 218 | 965 |
| 34 | Smrčná | Jihlava | 7,6 % | 37 694 | 238 | 489 |
| 35 | Dušejov | Jihlava | 7,5 % | 37 694 | 237 | 465 |
| 36 | Kejžlice | Pelhřimov | 7,5 % | 34 455 | 216 | 483 |
| 37 | Bílý Kámen | Jihlava | 7,5 % | 37 694 | 235 | 284 |
| 38 | Ústí | Jihlava | 7,5 % | 37 694 | 235 | 225 |
| 39 | Cerekvička-Rosice | Jihlava | 7,4 % | 37 694 | 234 | 238 |
| 40 | Dudín | Jihlava | 7,4 % | 37 694 | 234 | 204 |
| 41 | Česká Bělá | Havlíčkův Brod | 7,4 % | 34 072 | 211 | 1 136 |
| 42 | Pohled | Havlíčkův Brod | 7,4 % | 34 072 | 211 | 716 |
| 43 | Jeřišno | Havlíčkův Brod | 7,4 % | 34 072 | 211 | 269 |
| 44 | Horní Krupá | Havlíčkův Brod | 7,4 % | 34 072 | 210 | 609 |
| 45 | Rozsochatec | Havlíčkův Brod | 7,4 % | 34 072 | 210 | 538 |
| 46 | Jitkov | Havlíčkův Brod | 7,4 % | 34 072 | 210 | 251 |
| 47 | Skryje | Havlíčkův Brod | 7,4 % | 34 072 | 210 | 201 |
| 48 | Kostelec | Jihlava | 7,4 % | 37 694 | 232 | 983 |
| 49 | Čížov | Jihlava | 7,4 % | 37 694 | 232 | 294 |
| 50 | Dvorce | Jihlava | 7,4 % | 37 694 | 232 | 203 |
| 51 | Štoky | Havlíčkův Brod | 7,4 % | 34 072 | 209 | 1 980 |
| 52 | Krásná Hora | Havlíčkův Brod | 7,4 % | 34 072 | 209 | 507 |
| 53 | Sedletín | Havlíčkův Brod | 7,4 % | 34 072 | 209 | 302 |
| 54 | Cejle | Jihlava | 7,4 % | 37 694 | 231 | 519 |
| 55 | Střítež | Jihlava | 7,4 % | 37 694 | 231 | 481 |
| 56 | Vilémov | Havlíčkův Brod | 7,3 % | 34 072 | 208 | 985 |
| 57 | Vysoká | Havlíčkův Brod | 7,3 % | 34 072 | 208 | 277 |
| 58 | Šimanov | Jihlava | 7,3 % | 37 694 | 230 | 233 |
| 59 | Kojčice | Pelhřimov | 7,3 % | 34 455 | 210 | 354 |
| 60 | Lučice | Havlíčkův Brod | 7,3 % | 34 072 | 207 | 651 |
| 61 | Křelovice | Pelhřimov | 7,3 % | 34 455 | 209 | 328 |
| 62 | Rančířov | Jihlava | 7,3 % | 37 694 | 228 | 485 |
| 63 | Větrný Jeníkov | Jihlava | 7,2 % | 37 694 | 227 | 650 |
| 64 | Měšín | Jihlava | 7,2 % | 37 694 | 227 | 271 |
| 65 | Stříbrné Hory | Havlíčkův Brod | 7,2 % | 34 072 | 205 | 245 |
| 66 | Malčín | Havlíčkův Brod | 7,2 % | 34 072 | 205 | 211 |
| 67 | Věcov | Žďár nad Sázavou | 7,2 % | 39 398 | 237 | 708 |
| 68 | Zubří | Žďár nad Sázavou | 7,2 % | 39 398 | 236 | 529 |
| 69 | Křídla | Žďár nad Sázavou | 7,2 % | 39 398 | 236 | 369 |
| 70 | Nová Ves u Chotěboře | Havlíčkův Brod | 7,2 % | 34 072 | 204 | 570 |
| 71 | Dlouhá Ves | Havlíčkův Brod | 7,2 % | 34 072 | 204 | 435 |
| 72 | Onšov | Pelhřimov | 7,2 % | 34 455 | 206 | 224 |
| 73 | Puklice | Jihlava | 7,2 % | 37 694 | 225 | 904 |
| 74 | Vysoké Studnice | Jihlava | 7,1 % | 37 694 | 224 | 425 |
| 75 | Libice nad Doubravou | Havlíčkův Brod | 7,1 % | 34 072 | 202 | 858 |
| 76 | Oudoleň | Havlíčkův Brod | 7,1 % | 34 072 | 202 | 367 |
| 77 | Dolní Cerekev | Jihlava | 7,1 % | 37 694 | 223 | 1 245 |
| 78 | Malý Beranov | Jihlava | 7,1 % | 37 694 | 223 | 649 |
| 79 | Radňovice | Žďár nad Sázavou | 7,1 % | 39 398 | 233 | 338 |
| 80 | Maleč | Havlíčkův Brod | 7,1 % | 34 072 | 201 | 612 |
| 81 | Příseka | Havlíčkův Brod | 7,1 % | 34 072 | 201 | 435 |
| 82 | Červená Řečice | Pelhřimov | 7,1 % | 34 455 | 203 | 1 026 |
| 83 | Suchá | Jihlava | 7,1 % | 37 694 | 222 | 244 |
| 84 | Křoví | Žďár nad Sázavou | 7,1 % | 39 398 | 232 | 641 |
| 85 | Dlouhé | Žďár nad Sázavou | 7,1 % | 39 398 | 232 | 257 |
| 86 | Petrovice | Třebíč | 7,1 % | 40 487 | 238 | 414 |
| 87 | Jinošov | Třebíč | 7,1 % | 40 487 | 238 | 278 |
| 88 | Ocmanice | Třebíč | 7,0 % | 40 487 | 237 | 335 |
| 89 | Hluboké | Třebíč | 7,0 % | 40 487 | 237 | 210 |
| 90 | Krokočín | Třebíč | 7,0 % | 40 487 | 237 | 201 |
| 91 | Vepříkov | Havlíčkův Brod | 7,0 % | 34 072 | 199 | 346 |
| 92 | Lísek | Žďár nad Sázavou | 7,0 % | 39 398 | 230 | 352 |
| 93 | Bohuňov | Žďár nad Sázavou | 7,0 % | 39 398 | 230 | 286 |
| 94 | Vyskytná | Pelhřimov | 7,0 % | 34 455 | 201 | 707 |
| 95 | Bobrová | Žďár nad Sázavou | 7,0 % | 39 398 | 229 | 904 |
| 96 | Tasov | Žďár nad Sázavou | 7,0 % | 39 398 | 229 | 673 |
| 97 | Radešínská Svratka | Žďár nad Sázavou | 7,0 % | 39 398 | 229 | 616 |
| 98 | Habry | Havlíčkův Brod | 7,0 % | 34 072 | 198 | 1 319 |
| 99 | Nová Ves u Světlé | Havlíčkův Brod | 7,0 % | 34 072 | 198 | 549 |
| 100 | Velký Beranov | Jihlava | 7,0 % | 37 694 | 219 | 1 316 |
Zobrazeno prvních 100 z 387 obcí.
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.