Žebříček · 355 obcí
Nejvyšší výnos z pronájmu bytu
Hrubý roční výnos z pronájmu bytu: modelový nájem MF × 12 / kupní cena za m² podle ČSÚ. Bez daní, fondu oprav a neobsazenosti.
| # | Obec | Okres | Nejvyšší výnos z nájmu | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Špindlerův Mlýn | Trutnov | 8,7 % | 38 469 | 278 | 1 089 |
| 2 | Pec pod Sněžkou | Trutnov | 8,4 % | 38 469 | 270 | 696 |
| 3 | Bílý Újezd | Rychnov nad Kněžnou | 8,1 % | 34 228 | 230 | 755 |
| 4 | Divec | Hradec Králové | 8,0 % | 38 755 | 259 | 272 |
| 5 | Osek | Jičín | 8,0 % | 39 978 | 265 | 251 |
| 6 | Strážné | Trutnov | 7,9 % | 38 469 | 252 | 214 |
| 7 | Černíkovice | Rychnov nad Kněžnou | 7,7 % | 34 228 | 221 | 809 |
| 8 | Podbřezí | Rychnov nad Kněžnou | 7,7 % | 34 228 | 221 | 618 |
| 9 | Byzhradec | Rychnov nad Kněžnou | 7,7 % | 34 228 | 221 | 207 |
| 10 | Osice | Hradec Králové | 7,7 % | 38 755 | 250 | 566 |
| 11 | Vysoká nad Labem | Hradec Králové | 7,6 % | 38 755 | 246 | 1 804 |
| 12 | Blešno | Hradec Králové | 7,6 % | 38 755 | 245 | 444 |
| 13 | Předměřice nad Labem | Hradec Králové | 7,6 % | 38 755 | 244 | 1 968 |
| 14 | Semechnice | Rychnov nad Kněžnou | 7,5 % | 34 228 | 215 | 458 |
| 15 | Běleč nad Orlicí | Hradec Králové | 7,5 % | 38 755 | 242 | 414 |
| 16 | Javornice | Rychnov nad Kněžnou | 7,5 % | 34 228 | 213 | 1 122 |
| 17 | Lukavice | Rychnov nad Kněžnou | 7,5 % | 34 228 | 213 | 640 |
| 18 | Ohnišov | Rychnov nad Kněžnou | 7,5 % | 34 228 | 213 | 511 |
| 19 | Těchlovice | Hradec Králové | 7,5 % | 38 755 | 241 | 372 |
| 20 | Syrovátka | Hradec Králové | 7,4 % | 38 755 | 240 | 467 |
| 21 | Librantice | Hradec Králové | 7,4 % | 38 755 | 239 | 685 |
| 22 | Světí | Hradec Králové | 7,4 % | 38 755 | 239 | 356 |
| 23 | Hvozdnice | Hradec Králové | 7,4 % | 38 755 | 239 | 352 |
| 24 | Přepychy | Rychnov nad Kněžnou | 7,4 % | 34 228 | 211 | 639 |
| 25 | Boharyně | Hradec Králové | 7,4 % | 38 755 | 238 | 595 |
| 26 | Dobřenice | Hradec Králové | 7,4 % | 38 755 | 238 | 545 |
| 27 | Pohoří | Rychnov nad Kněžnou | 7,4 % | 34 228 | 210 | 681 |
| 28 | Bolehošť | Rychnov nad Kněžnou | 7,4 % | 34 228 | 210 | 665 |
| 29 | Trnov | Rychnov nad Kněžnou | 7,3 % | 34 228 | 209 | 779 |
| 30 | Val | Rychnov nad Kněžnou | 7,3 % | 34 228 | 209 | 317 |
| 31 | Lochenice | Hradec Králové | 7,3 % | 38 755 | 236 | 611 |
| 32 | Sendražice | Hradec Králové | 7,3 % | 38 755 | 236 | 434 |
| 33 | Kosice | Hradec Králové | 7,3 % | 38 755 | 236 | 348 |
| 34 | Lovčice | Hradec Králové | 7,3 % | 38 755 | 235 | 736 |
| 35 | Převýšov | Hradec Králové | 7,3 % | 38 755 | 235 | 359 |
| 36 | Kosičky | Hradec Králové | 7,3 % | 38 755 | 235 | 337 |
| 37 | Voděrady | Rychnov nad Kněžnou | 7,3 % | 34 228 | 207 | 730 |
| 38 | Nové Město | Hradec Králové | 7,2 % | 38 755 | 234 | 411 |
| 39 | Mlékosrby | Hradec Králové | 7,2 % | 38 755 | 234 | 247 |
| 40 | Libošovice | Jičín | 7,2 % | 39 978 | 241 | 522 |
| 41 | Bystré | Rychnov nad Kněžnou | 7,2 % | 34 228 | 206 | 269 |
| 42 | Očelice | Rychnov nad Kněžnou | 7,2 % | 34 228 | 206 | 225 |
| 43 | Lhota pod Libčany | Hradec Králové | 7,2 % | 38 755 | 233 | 1 026 |
| 44 | Kratonohy | Hradec Králové | 7,2 % | 38 755 | 233 | 645 |
| 45 | Olešnice | Hradec Králové | 7,2 % | 38 755 | 233 | 383 |
| 46 | Borovnice | Rychnov nad Kněžnou | 7,2 % | 34 228 | 205 | 404 |
| 47 | Bačetín | Rychnov nad Kněžnou | 7,2 % | 34 228 | 205 | 391 |
| 48 | Praskačka | Hradec Králové | 7,2 % | 38 755 | 232 | 1 147 |
| 49 | Klamoš | Hradec Králové | 7,2 % | 38 755 | 232 | 393 |
| 50 | Obědovice | Hradec Králové | 7,2 % | 38 755 | 232 | 338 |
| 51 | Všestary | Hradec Králové | 7,2 % | 38 755 | 231 | 1 770 |
| 52 | Nepolisy | Hradec Králové | 7,2 % | 38 755 | 231 | 990 |
| 53 | Skalice | Hradec Králové | 7,2 % | 38 755 | 231 | 668 |
| 54 | Písek | Hradec Králové | 7,2 % | 38 755 | 231 | 310 |
| 55 | Chudeřice | Hradec Králové | 7,2 % | 38 755 | 231 | 274 |
| 56 | Radíkovice | Hradec Králové | 7,2 % | 38 755 | 231 | 204 |
| 57 | Tutleky | Rychnov nad Kněžnou | 7,2 % | 34 228 | 204 | 338 |
| 58 | Osečnice | Rychnov nad Kněžnou | 7,2 % | 34 228 | 204 | 295 |
| 59 | Kounov | Rychnov nad Kněžnou | 7,2 % | 34 228 | 204 | 239 |
| 60 | Roudnice | Hradec Králové | 7,1 % | 38 755 | 230 | 792 |
| 61 | Zachrašťany | Hradec Králové | 7,1 % | 38 755 | 230 | 260 |
| 62 | Kvasiny | Rychnov nad Kněžnou | 7,1 % | 34 228 | 203 | 1 724 |
| 63 | Káranice | Hradec Králové | 7,1 % | 38 755 | 229 | 212 |
| 64 | Lično | Rychnov nad Kněžnou | 7,1 % | 34 228 | 202 | 657 |
| 65 | Hřibiny-Ledská | Rychnov nad Kněžnou | 7,1 % | 34 228 | 202 | 404 |
| 66 | Třebešov | Rychnov nad Kněžnou | 7,1 % | 34 228 | 202 | 326 |
| 67 | Lužec nad Cidlinou | Hradec Králové | 7,1 % | 38 755 | 228 | 519 |
| 68 | Libčany | Hradec Králové | 7,0 % | 38 755 | 227 | 979 |
| 69 | Holín | Jičín | 7,0 % | 39 978 | 234 | 624 |
| 70 | Lípa nad Orlicí | Rychnov nad Kněžnou | 7,0 % | 34 228 | 200 | 647 |
| 71 | Žďár nad Orlicí | Rychnov nad Kněžnou | 7,0 % | 34 228 | 200 | 537 |
| 72 | Rohenice | Rychnov nad Kněžnou | 7,0 % | 34 228 | 200 | 333 |
| 73 | Urbanice | Hradec Králové | 7,0 % | 38 755 | 226 | 320 |
| 74 | Libáň | Jičín | 7,0 % | 39 978 | 233 | 1 918 |
| 75 | Markvartice | Jičín | 7,0 % | 39 978 | 233 | 526 |
| 76 | Samšina | Jičín | 7,0 % | 39 978 | 233 | 272 |
| 77 | Velichovky | Náchod | 7,0 % | 35 237 | 205 | 777 |
| 78 | Černčice | Náchod | 7,0 % | 35 237 | 205 | 471 |
| 79 | Rožnov | Náchod | 7,0 % | 35 237 | 205 | 382 |
| 80 | Vlkov | Náchod | 7,0 % | 35 237 | 205 | 379 |
| 81 | Neděliště | Hradec Králové | 7,0 % | 38 755 | 225 | 377 |
| 82 | Babice | Hradec Králové | 7,0 % | 38 755 | 225 | 203 |
| 83 | Bohuslavice | Náchod | 6,9 % | 35 237 | 204 | 1 036 |
| 84 | Častolovice | Rychnov nad Kněžnou | 6,9 % | 34 228 | 198 | 1 671 |
| 85 | Olešnice | Rychnov nad Kněžnou | 6,9 % | 34 228 | 198 | 486 |
| 86 | Albrechtice nad Orlicí | Rychnov nad Kněžnou | 6,9 % | 34 228 | 197 | 1 000 |
| 87 | Synkov-Slemeno | Rychnov nad Kněžnou | 6,9 % | 34 228 | 197 | 459 |
| 88 | Nová Ves | Rychnov nad Kněžnou | 6,9 % | 34 228 | 197 | 243 |
| 89 | Sloupno | Hradec Králové | 6,9 % | 38 755 | 223 | 540 |
| 90 | Kbelnice | Jičín | 6,9 % | 39 978 | 230 | 228 |
| 91 | Dolní Přím | Hradec Králové | 6,9 % | 38 755 | 222 | 773 |
| 92 | Měník | Hradec Králové | 6,9 % | 38 755 | 222 | 655 |
| 93 | Mladějov | Jičín | 6,9 % | 39 978 | 229 | 550 |
| 94 | Skuhrov nad Bělou | Rychnov nad Kněžnou | 6,9 % | 34 228 | 196 | 1 113 |
| 95 | Žernov | Náchod | 6,8 % | 35 237 | 201 | 327 |
| 96 | Podhradí | Jičín | 6,8 % | 39 978 | 228 | 500 |
| 97 | Doudleby nad Orlicí | Rychnov nad Kněžnou | 6,8 % | 34 228 | 195 | 1 791 |
| 98 | Čermná nad Orlicí | Rychnov nad Kněžnou | 6,8 % | 34 228 | 195 | 1 099 |
| 99 | Hořiněves | Hradec Králové | 6,8 % | 38 755 | 220 | 715 |
| 100 | Potštejn | Rychnov nad Kněžnou | 6,8 % | 34 228 | 194 | 971 |
Zobrazeno prvních 100 z 355 obcí.
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.