Žebříček · 569 obcí
Nejvyšší výnos z pronájmu bytu
Hrubý roční výnos z pronájmu bytu: modelový nájem MF × 12 / kupní cena za m² podle ČSÚ. Bez daní, fondu oprav a neobsazenosti.
| # | Obec | Okres | Nejvyšší výnos z nájmu | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dambořice | Hodonín | 8,1 % | 37 406 | 253 | 1 566 |
| 2 | Moravany | Hodonín | 7,8 % | 37 406 | 242 | 700 |
| 3 | Bukovany | Hodonín | 7,7 % | 37 406 | 241 | 683 |
| 4 | Čeložnice | Hodonín | 7,7 % | 37 406 | 239 | 413 |
| 5 | Hýsly | Hodonín | 7,7 % | 37 406 | 239 | 404 |
| 6 | Ostrovánky | Hodonín | 7,7 % | 37 406 | 239 | 229 |
| 7 | Kostelec | Hodonín | 7,6 % | 37 406 | 237 | 863 |
| 8 | Sobůlky | Hodonín | 7,6 % | 37 406 | 236 | 844 |
| 9 | Žarošice | Hodonín | 7,5 % | 37 406 | 235 | 1 117 |
| 10 | Vřesovice | Hodonín | 7,5 % | 37 406 | 234 | 586 |
| 11 | Lipovec | Blansko | 7,5 % | 44 137 | 276 | 1 197 |
| 12 | Jinačovice | Brno-venkov | 7,5 % | 50 087 | 312 | 792 |
| 13 | Starovice | Břeclav | 7,4 % | 47 682 | 295 | 1 008 |
| 14 | Jezeřany-Maršovice | Znojmo | 7,4 % | 38 177 | 235 | 782 |
| 15 | Archlebov | Hodonín | 7,4 % | 37 406 | 230 | 865 |
| 16 | Strážovice | Hodonín | 7,3 % | 37 406 | 228 | 593 |
| 17 | Kelčany | Hodonín | 7,3 % | 37 406 | 228 | 241 |
| 18 | Velké Němčice | Břeclav | 7,3 % | 47 682 | 290 | 1 886 |
| 19 | Vlkoš | Hodonín | 7,3 % | 37 406 | 227 | 1 007 |
| 20 | Nenkovice | Hodonín | 7,3 % | 37 406 | 227 | 469 |
| 21 | Dražůvky | Hodonín | 7,3 % | 37 406 | 227 | 260 |
| 22 | Křepice | Břeclav | 7,3 % | 47 682 | 289 | 1 330 |
| 23 | Ostopovice | Brno-venkov | 7,3 % | 50 087 | 303 | 1 751 |
| 24 | Česká | Brno-venkov | 7,3 % | 50 087 | 303 | 1 001 |
| 25 | Nebovidy | Brno-venkov | 7,3 % | 50 087 | 303 | 879 |
| 26 | Ostrov u Macochy | Blansko | 7,3 % | 44 137 | 267 | 1 091 |
| 27 | Mouchnice | Hodonín | 7,3 % | 37 406 | 226 | 318 |
| 28 | Uherčice | Břeclav | 7,2 % | 47 682 | 288 | 1 127 |
| 29 | Rozdrojovice | Brno-venkov | 7,2 % | 50 087 | 300 | 1 089 |
| 30 | Želetice | Hodonín | 7,2 % | 37 406 | 224 | 512 |
| 31 | Skoronice | Hodonín | 7,2 % | 37 406 | 224 | 493 |
| 32 | Stavěšice | Hodonín | 7,2 % | 37 406 | 224 | 378 |
| 33 | Nikolčice | Břeclav | 7,2 % | 47 682 | 285 | 810 |
| 34 | Olbramovice | Znojmo | 7,2 % | 38 177 | 228 | 1 177 |
| 35 | Jiřice u Miroslavi | Znojmo | 7,2 % | 38 177 | 228 | 472 |
| 36 | Nechvalín | Hodonín | 7,2 % | 37 406 | 223 | 347 |
| 37 | Vavřinec | Blansko | 7,2 % | 44 137 | 263 | 916 |
| 38 | Popice | Břeclav | 7,1 % | 47 682 | 284 | 1 013 |
| 39 | Milotice | Hodonín | 7,1 % | 37 406 | 222 | 1 884 |
| 40 | Starý Poddvorov | Hodonín | 7,1 % | 37 406 | 222 | 921 |
| 41 | Věteřov | Hodonín | 7,1 % | 37 406 | 222 | 540 |
| 42 | Sudoměřice | Hodonín | 7,1 % | 37 406 | 221 | 1 247 |
| 43 | Suchohrdly u Miroslavi | Znojmo | 7,1 % | 38 177 | 225 | 539 |
| 44 | Ráječko | Blansko | 7,1 % | 44 137 | 260 | 1 462 |
| 45 | Lovčice | Hodonín | 7,1 % | 37 406 | 220 | 835 |
| 46 | Podolí | Brno-venkov | 7,0 % | 50 087 | 294 | 1 413 |
| 47 | Našiměřice | Znojmo | 7,0 % | 38 177 | 224 | 200 |
| 48 | Senetářov | Blansko | 7,0 % | 44 137 | 258 | 607 |
| 49 | Násedlovice | Hodonín | 7,0 % | 37 406 | 218 | 847 |
| 50 | Žádovice | Hodonín | 7,0 % | 37 406 | 218 | 718 |
| 51 | Nový Poddvorov | Hodonín | 7,0 % | 37 406 | 218 | 234 |
| 52 | Kanice | Brno-venkov | 7,0 % | 50 087 | 291 | 1 116 |
| 53 | Blatnice pod Svatým Antonínkem | Hodonín | 7,0 % | 37 406 | 217 | 1 870 |
| 54 | Čejč | Hodonín | 7,0 % | 37 406 | 217 | 1 259 |
| 55 | Uhřice | Hodonín | 7,0 % | 37 406 | 217 | 769 |
| 56 | Petrovice | Blansko | 7,0 % | 44 137 | 256 | 650 |
| 57 | Moutnice | Brno-venkov | 6,9 % | 50 087 | 290 | 1 157 |
| 58 | Petrov | Hodonín | 6,9 % | 37 406 | 216 | 1 302 |
| 59 | Diváky | Břeclav | 6,9 % | 47 682 | 275 | 507 |
| 60 | Kněždub | Hodonín | 6,9 % | 37 406 | 215 | 1 044 |
| 61 | Radějov | Hodonín | 6,9 % | 37 406 | 215 | 845 |
| 62 | Syrovín | Hodonín | 6,9 % | 37 406 | 215 | 370 |
| 63 | Březí | Břeclav | 6,9 % | 47 682 | 274 | 1 840 |
| 64 | Štítary | Znojmo | 6,9 % | 38 177 | 219 | 681 |
| 65 | Dobřínsko | Znojmo | 6,9 % | 38 177 | 219 | 396 |
| 66 | Hostim | Znojmo | 6,9 % | 38 177 | 219 | 384 |
| 67 | Kurdějov | Břeclav | 6,9 % | 47 682 | 273 | 462 |
| 68 | Hroznová Lhota | Hodonín | 6,9 % | 37 406 | 214 | 1 153 |
| 69 | Tvarožná Lhota | Hodonín | 6,9 % | 37 406 | 214 | 921 |
| 70 | Ježov | Hodonín | 6,9 % | 37 406 | 214 | 703 |
| 71 | Josefov | Hodonín | 6,9 % | 37 406 | 214 | 453 |
| 72 | Blížkovice | Znojmo | 6,9 % | 38 177 | 218 | 1 204 |
| 73 | Veverské Knínice | Brno-venkov | 6,9 % | 50 087 | 286 | 975 |
| 74 | Šošůvka | Blansko | 6,9 % | 44 137 | 252 | 694 |
| 75 | Šebrov-Kateřina | Blansko | 6,8 % | 44 137 | 251 | 817 |
| 76 | Jamolice | Znojmo | 6,8 % | 38 177 | 217 | 449 |
| 77 | Uherčice | Znojmo | 6,8 % | 38 177 | 217 | 366 |
| 78 | Pouzdřany | Břeclav | 6,8 % | 47 682 | 271 | 780 |
| 79 | Popůvky | Brno-venkov | 6,8 % | 50 087 | 284 | 1 908 |
| 80 | Cvrčovice | Brno-venkov | 6,8 % | 50 087 | 284 | 676 |
| 81 | Pavlice | Znojmo | 6,8 % | 38 177 | 216 | 494 |
| 82 | Ctidružice | Znojmo | 6,8 % | 38 177 | 216 | 284 |
| 83 | Lančov | Znojmo | 6,8 % | 38 177 | 216 | 204 |
| 84 | Prace | Brno-venkov | 6,8 % | 50 087 | 283 | 996 |
| 85 | Olomučany | Blansko | 6,8 % | 44 137 | 249 | 1 085 |
| 86 | Kotvrdovice | Blansko | 6,8 % | 44 137 | 249 | 927 |
| 87 | Spešov | Blansko | 6,8 % | 44 137 | 249 | 648 |
| 88 | Vilémovice | Blansko | 6,8 % | 44 137 | 249 | 343 |
| 89 | Lipov | Hodonín | 6,8 % | 37 406 | 211 | 1 394 |
| 90 | Louka | Hodonín | 6,8 % | 37 406 | 211 | 921 |
| 91 | Grešlové Mýto | Znojmo | 6,8 % | 38 177 | 215 | 221 |
| 92 | Suchý | Blansko | 6,7 % | 44 137 | 248 | 469 |
| 93 | Žeravice | Hodonín | 6,7 % | 37 406 | 210 | 984 |
| 94 | Kuželov | Hodonín | 6,7 % | 37 406 | 210 | 415 |
| 95 | Terezín | Hodonín | 6,7 % | 37 406 | 210 | 387 |
| 96 | Hevlín | Znojmo | 6,7 % | 38 177 | 214 | 1 464 |
| 97 | Sedlec | Břeclav | 6,7 % | 47 682 | 267 | 839 |
| 98 | Svinošice | Blansko | 6,7 % | 44 137 | 247 | 396 |
| 99 | Tasov | Hodonín | 6,7 % | 37 406 | 209 | 502 |
| 100 | Kuchařovice | Znojmo | 6,7 % | 38 177 | 213 | 916 |
Zobrazeno prvních 100 z 569 obcí.
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.