Žebříček · 403 obcí
Nejvyšší výnos z pronájmu bytu
Hrubý roční výnos z pronájmu bytu: modelový nájem MF × 12 / kupní cena za m² podle ČSÚ. Bez daní, fondu oprav a neobsazenosti.
| # | Obec | Okres | Nejvyšší výnos z nájmu | Byt Kč/m² | Nájem Kč/m² | Obyvatel |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Rodvínov | Jindřichův Hradec | 9,2 % | 31 530 | 241 | 638 |
| 2 | Hospříz | Jindřichův Hradec | 9,0 % | 31 530 | 237 | 457 |
| 3 | Příbraz | Jindřichův Hradec | 8,4 % | 31 530 | 222 | 270 |
| 4 | Hatín | Jindřichův Hradec | 8,4 % | 31 530 | 222 | 258 |
| 5 | Roseč | Jindřichův Hradec | 8,4 % | 31 530 | 221 | 227 |
| 6 | Chlum u Třeboně | Jindřichův Hradec | 8,4 % | 31 530 | 220 | 1 815 |
| 7 | Novosedly nad Nežárkou | Jindřichův Hradec | 8,3 % | 31 530 | 217 | 694 |
| 8 | Stříbřec | Jindřichův Hradec | 8,3 % | 31 530 | 217 | 419 |
| 9 | Hamr | Jindřichův Hradec | 8,3 % | 31 530 | 217 | 346 |
| 10 | Majdalena | Jindřichův Hradec | 8,2 % | 31 530 | 216 | 486 |
| 11 | Domanín | Jindřichův Hradec | 8,2 % | 31 530 | 216 | 453 |
| 12 | Cep | Jindřichův Hradec | 8,2 % | 31 530 | 215 | 205 |
| 13 | Lomnice nad Lužnicí | Jindřichův Hradec | 8,1 % | 31 530 | 214 | 1 779 |
| 14 | Dolní Pěna | Jindřichův Hradec | 8,1 % | 31 530 | 213 | 446 |
| 15 | Horní Pěna | Jindřichův Hradec | 8,1 % | 31 530 | 212 | 589 |
| 16 | Plavsko | Jindřichův Hradec | 8,0 % | 31 530 | 211 | 480 |
| 17 | Kostelní Radouň | Jindřichův Hradec | 8,0 % | 31 530 | 211 | 298 |
| 18 | Dunajovice | Jindřichův Hradec | 8,0 % | 31 530 | 210 | 225 |
| 19 | Dešná | Jindřichův Hradec | 8,0 % | 31 530 | 209 | 592 |
| 20 | Lásenice | Jindřichův Hradec | 8,0 % | 31 530 | 209 | 556 |
| 21 | Dobev | Písek | 7,9 % | 34 561 | 228 | 1 178 |
| 22 | Jarošov nad Nežárkou | Jindřichův Hradec | 7,9 % | 31 530 | 208 | 1 078 |
| 23 | Lužnice | Jindřichův Hradec | 7,9 % | 31 530 | 208 | 423 |
| 24 | Střížovice | Jindřichův Hradec | 7,8 % | 31 530 | 206 | 565 |
| 25 | Stráž nad Nežárkou | Jindřichův Hradec | 7,8 % | 31 530 | 205 | 877 |
| 26 | Lodhéřov | Jindřichův Hradec | 7,8 % | 31 530 | 204 | 712 |
| 27 | Kluky | Písek | 7,7 % | 34 561 | 223 | 618 |
| 28 | Dolní Novosedly | Písek | 7,7 % | 34 561 | 223 | 274 |
| 29 | Pluhův Žďár | Jindřichův Hradec | 7,7 % | 31 530 | 203 | 599 |
| 30 | Nová Ves nad Lužnicí | Jindřichův Hradec | 7,7 % | 31 530 | 203 | 353 |
| 31 | Velký Ratmírov | Jindřichův Hradec | 7,7 % | 31 530 | 203 | 232 |
| 32 | Staňkov | Jindřichův Hradec | 7,7 % | 31 530 | 203 | 206 |
| 33 | Blažejov | Jindřichův Hradec | 7,7 % | 31 530 | 202 | 479 |
| 34 | Deštná | Jindřichův Hradec | 7,6 % | 31 530 | 201 | 738 |
| 35 | Číměř | Jindřichův Hradec | 7,6 % | 31 530 | 201 | 679 |
| 36 | Dvory nad Lužnicí | Jindřichův Hradec | 7,6 % | 31 530 | 201 | 365 |
| 37 | Okrouhlá Radouň | Jindřichův Hradec | 7,6 % | 31 530 | 201 | 221 |
| 38 | Kestřany | Písek | 7,6 % | 34 561 | 219 | 727 |
| 39 | Horní Skrýchov | Jindřichův Hradec | 7,6 % | 31 530 | 199 | 261 |
| 40 | Záhoří | Písek | 7,5 % | 34 561 | 217 | 789 |
| 41 | Horní Radouň | Jindřichův Hradec | 7,5 % | 31 530 | 197 | 269 |
| 42 | Ratiboř | Jindřichův Hradec | 7,5 % | 31 530 | 197 | 206 |
| 43 | Kájov | Český Krumlov | 7,5 % | 36 703 | 229 | 1 971 |
| 44 | Třebětice | Jindřichův Hradec | 7,4 % | 31 530 | 194 | 335 |
| 45 | Srnín | Český Krumlov | 7,4 % | 36 703 | 225 | 382 |
| 46 | Rapšach | Jindřichův Hradec | 7,3 % | 31 530 | 193 | 599 |
| 47 | Budíškovice | Jindřichův Hradec | 7,3 % | 31 530 | 192 | 735 |
| 48 | Lipí | České Budějovice | 7,3 % | 40 916 | 249 | 690 |
| 49 | Drhovle | Písek | 7,3 % | 34 561 | 210 | 661 |
| 50 | Přísečná | Český Krumlov | 7,3 % | 36 703 | 223 | 210 |
| 51 | Budeč | Jindřichův Hradec | 7,3 % | 31 530 | 191 | 218 |
| 52 | Heřmaň | Písek | 7,2 % | 34 561 | 208 | 322 |
| 53 | Vidov | České Budějovice | 7,2 % | 40 916 | 244 | 599 |
| 54 | Strmilov | Jindřichův Hradec | 7,2 % | 31 530 | 188 | 1 381 |
| 55 | Staré Hobzí | Jindřichův Hradec | 7,2 % | 31 530 | 188 | 512 |
| 56 | Vlastec | Písek | 7,2 % | 34 561 | 206 | 238 |
| 57 | Albrechtice nad Vltavou | Písek | 7,1 % | 34 561 | 205 | 1 009 |
| 58 | Písečné | Jindřichův Hradec | 7,1 % | 31 530 | 187 | 484 |
| 59 | Hříšice | Jindřichův Hradec | 7,1 % | 31 530 | 187 | 327 |
| 60 | Žďár | Písek | 7,1 % | 34 561 | 204 | 254 |
| 61 | Zahrádky | Jindřichův Hradec | 7,1 % | 31 530 | 186 | 246 |
| 62 | Borová Lada | Prachatice | 7,1 % | 35 474 | 209 | 279 |
| 63 | Oslov | Písek | 7,0 % | 34 561 | 203 | 344 |
| 64 | Číčenice | Strakonice | 7,0 % | 35 242 | 206 | 486 |
| 65 | Popelín | Jindřichův Hradec | 7,0 % | 31 530 | 184 | 479 |
| 66 | Strunkovice nad Blanicí | Prachatice | 7,0 % | 35 474 | 206 | 1 313 |
| 67 | Peč | Jindřichův Hradec | 7,0 % | 31 530 | 183 | 460 |
| 68 | Chlumany | Prachatice | 6,9 % | 35 474 | 205 | 373 |
| 69 | Těšovice | Prachatice | 6,9 % | 35 474 | 205 | 336 |
| 70 | Zlatá Koruna | Český Krumlov | 6,9 % | 36 703 | 212 | 799 |
| 71 | Cizkrajov | Jindřichův Hradec | 6,9 % | 31 530 | 182 | 513 |
| 72 | Člunek | Jindřichův Hradec | 6,9 % | 31 530 | 182 | 486 |
| 73 | Homole | České Budějovice | 6,9 % | 40 916 | 236 | 1 727 |
| 74 | Roudné | České Budějovice | 6,9 % | 40 916 | 236 | 1 545 |
| 75 | Čížová | Písek | 6,9 % | 34 561 | 199 | 1 388 |
| 76 | Radimovice u Želče | Tábor | 6,9 % | 36 500 | 210 | 443 |
| 77 | Stachy | Prachatice | 6,9 % | 35 474 | 204 | 1 089 |
| 78 | Vitějovice | Prachatice | 6,9 % | 35 474 | 204 | 511 |
| 79 | Chvalšiny | Český Krumlov | 6,9 % | 36 703 | 211 | 1 211 |
| 80 | Skály | Písek | 6,9 % | 34 561 | 198 | 325 |
| 81 | Ratibořské Hory | Tábor | 6,9 % | 36 500 | 209 | 825 |
| 82 | Sviny | Tábor | 6,9 % | 36 500 | 209 | 335 |
| 83 | Zdíkov | Prachatice | 6,9 % | 35 474 | 203 | 1 697 |
| 84 | Záblatí | Prachatice | 6,9 % | 35 474 | 203 | 335 |
| 85 | Čejkovice | České Budějovice | 6,9 % | 40 916 | 234 | 397 |
| 86 | Heřmaň | České Budějovice | 6,9 % | 40 916 | 234 | 211 |
| 87 | Val | Tábor | 6,8 % | 36 500 | 208 | 253 |
| 88 | Branišov | České Budějovice | 6,8 % | 40 916 | 233 | 278 |
| 89 | Žernovice | Prachatice | 6,8 % | 35 474 | 202 | 343 |
| 90 | Volfířov | Jindřichův Hradec | 6,8 % | 31 530 | 179 | 736 |
| 91 | Libějovice | Strakonice | 6,8 % | 35 242 | 200 | 499 |
| 92 | Šebířov | Tábor | 6,8 % | 36 500 | 207 | 368 |
| 93 | Vráž | Písek | 6,8 % | 34 561 | 196 | 324 |
| 94 | Nebahovy | Prachatice | 6,8 % | 35 474 | 201 | 633 |
| 95 | Lažiště | Prachatice | 6,8 % | 35 474 | 201 | 308 |
| 96 | Vacov | Prachatice | 6,8 % | 35 474 | 200 | 1 430 |
| 97 | Husinec | Prachatice | 6,8 % | 35 474 | 200 | 1 389 |
| 98 | Mičovice | Prachatice | 6,8 % | 35 474 | 200 | 370 |
| 99 | Truskovice | Strakonice | 6,7 % | 35 242 | 198 | 211 |
| 100 | Putim | Písek | 6,7 % | 34 561 | 194 | 558 |
Zobrazeno prvních 100 z 403 obcí.
Nájem: cenová mapa nájemného MF (2. čtvrtletí 2026). Ceny: ČSÚ CEN0402, průměr skupiny obcí v okrese (2025). Dojezd: veřejná doprava v pracovní den ráno. Zpracoval kdezit.cz.