Srovnání obcí · město v okrese Teplice · statutární město v okrese Teplice

Hrob, nebo Teplice?

Ceny bytů a domů, nájem, dostupnost vůči mzdě, výnos z pronájmu, hypotéka, obyvatelstvo a rizika obou obcí vedle sebe. U každého řádku je vyznačena výhodnější obec.

Průměrná cena bytů ČSÚ je pro obě obce stejná, 33 952 Kč/m²: patří do stejné velikostní skupiny obcí v okrese Teplice a ČSÚ za samotné obce ceny nezveřejňuje.

Nájem bytu 2+kk je levnější v Hrobu: asi 8 960 Kč měsíčně proti 9 710 Kč (model MF, bez energií).

Byt 2+kk stojí tolik jako 4,4 roku průměrné hrubé mzdy v Hrobu a 4,4 roku v Teplicích (obě obce leží ve stejném kraji, rozdíl tedy dělá jen cena bytu).

Pronájem bytu vynáší víc v Teplicích: hrubě 6,4 % ročně z kupní ceny proti 5,9 %.

Srovnání v číslech

UkazatelHrobTepliceVýhodnější
Byt za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese 33 952 Kč 33 952 Kč –
Byt 2+kk (54 m²)odhad z ceny za m² 1,83 mil. Kč 1,83 mil. Kč –
Rodinný dům za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese 41 512 Kč 44 776 Kč Hrob levnější o 7 %
Nájem 2+kk za m²model MF, měsíčně 166 Kč 180 Kč Hrob levnější o 8 %
Nájem bytu 2+kkměsíčně bez energií 8 960 Kč 9 710 Kč Hrob levnější o 8 %
Nájem jako podíl mzdyprůměrná hrubá mzda v kraji 20 % 22 % Hrob nižší o 1,7 p. b.
Byt 2+kk v ročních mzdáchprůměrná hrubá mzda v kraji 4,4 roku 4,4 roku –
Hrubý výnos z pronájmuroční nájem / cena bytu 5,9 % 6,4 % Teplice vyšší o 0,5 p. b.
Splátka hypotéky na byt 2+kk80 % ceny, 30 let 7 571 Kč 7 571 Kč –
Počet obyvatel 1 987 50 856 –
Průměrný věk 43,6 roku 43,8 roku –
Změna počtu obyvatel za 10 let −2,7 % +1,8 % –
Nové byty za 10 letna 1 000 obyvatel 26,7 12,2 Hrob vyšší o 118 %
Nezaměstnanostpodíl nezaměstnaných 4,2 % 6,4 % Hrob nižší o 2,2 p. b.
Zástavba v záplavové zóněQ100, podíl zastavěného území 3,3 % 2,5 % Teplice nižší o 0,8 p. b.
Vysoký radonový indexpodíl území 6,6 % 28,1 % Hrob nižší o 21,5 p. b.
Dražby za 24 měsícůveřejné dražby nemovitostí 0 1 –
Index místa k životuKde žít, 0–100 58 67 Teplice vyšší o 16 %
Dojezd autem mezi obcemi 15 min

Ceny bytů a domů = průměr ČSÚ za obce stejné velikostní skupiny v okrese (ne cena samotné obce), nájem = model MF z inzerátů, mzda = průměrná hrubá mzda v kraji. Hypotéka: 80 % ceny bytu 2+kk, sazba 4,68 %, 30 let. Rozdíl u podílů je v procentních bodech. Zpracoval kdezit.cz. průměr skupiny obcí ČSÚ model MF ČNB ARAD

Nájem bytu 2+kk za m² (MF)
75 100 125 150 175 200 12/2018 12/2019 12/2020 12/2021 12/2022 12/2023 12/2024 6/2026 Teplice: 180 Kč/m² Hrob: 166 Kč/m²
  • Hrob
  • Teplice
Tabulka hodnot
ObdobíHrobTeplice
6/2026166 Kč/m²180 Kč/m²
3/2026165 Kč/m²174 Kč/m²
12/2025161 Kč/m²175 Kč/m²
9/2025158 Kč/m²172 Kč/m²
6/2025158 Kč/m²171 Kč/m²
3/2025160 Kč/m²170 Kč/m²
12/2024161 Kč/m²170 Kč/m²
9/2024153 Kč/m²161 Kč/m²
6/2024150 Kč/m²157 Kč/m²
3/2024147 Kč/m²154 Kč/m²
12/2023144 Kč/m²151 Kč/m²
9/2023140 Kč/m²148 Kč/m²
6/2023133 Kč/m²145 Kč/m²
3/2023130 Kč/m²143 Kč/m²
12/2022130 Kč/m²142 Kč/m²
9/2022129 Kč/m²142 Kč/m²
6/2022128 Kč/m²141 Kč/m²
3/2022127 Kč/m²139 Kč/m²
12/2021128 Kč/m²140 Kč/m²
9/2021125 Kč/m²138 Kč/m²
6/2021120 Kč/m²135 Kč/m²
3/2021117 Kč/m²132 Kč/m²
12/2020111 Kč/m²128 Kč/m²
9/2020110 Kč/m²126 Kč/m²
6/2020110 Kč/m²123 Kč/m²
3/2020109 Kč/m²122 Kč/m²
12/2019107 Kč/m²120 Kč/m²
9/2019106 Kč/m²120 Kč/m²
6/2019106 Kč/m²119 Kč/m²
3/2019102 Kč/m²117 Kč/m²
12/2018102 Kč/m²114 Kč/m²

Zdroj: Cenová mapa nájemného MF; zpracoval kdezit.cz

Cena bytů za m² (ČSÚ, skupina obcí)
15 000 20 000 25 000 30 000 35 000 40 000 2021 2022 2023 2024 2025 Teplice: 33 952 Kč/m² Hrob: 33 952 Kč/m²
  • Hrob
  • Teplice
Tabulka hodnot
ObdobíHrobTeplice
202533 952 Kč/m²33 952 Kč/m²
202424 694 Kč/m²32 662 Kč/m²
202328 448 Kč/m²29 799 Kč/m²
202224 305 Kč/m²27 102 Kč/m²
202119 885 Kč/m²24 630 Kč/m²

Zdroj: ČSÚ CEN0402, data ČÚZK; zpracoval kdezit.cz