Růst nájmů za 5 let
+14,2 %
O tolik se v Ctiměřicích za pět let změnil nájem bytu za m². Česko jako celek: +28,8 %.
Cenová mapa nájemného MF ČR, 20 čtvrtletí do 2. čtvrtletí 2026
PodrobnostiObec · okres Mladá Boleslav · 143 obyvatel
Kupní ceny bytů a rodinných domů, odhad ceny bytu 2+kk a 3+kk, nájem, výnos z pronájmu a dostupnost vůči mzdě.
Zajímavosti z dat
Růst nájmů za 5 let
+14,2 %
O tolik se v Ctiměřicích za pět let změnil nájem bytu za m². Česko jako celek: +28,8 %.
Cenová mapa nájemného MF ČR, 20 čtvrtletí do 2. čtvrtletí 2026
PodrobnostiNájem, nebo hypotéka?
5 354 Kč
O tolik je v Ctiměřicích vlastní byt 2+kk měsíčně levnější než nájem stejného bytu (dnešní sazba, bez růstu cen).
Výpočet cenybydleni.cz z dat ČSÚ, MF ČR a ČNB; orientační, ne finanční rada
PodrobnostiProti Praze
2,7×
Tolik bytů 2+kk byste v Ctiměřicích koupili za cenu jednoho v Praze (2,40 mil. Kč proti 6,39 mil. Kč).
ČSÚ, průměrné kupní ceny bytů za m² (skupina obcí), 2025
PodrobnostiDostupnost bydlení
5,3 roku
Tolik ročních průměrných hrubých mezd stojí byt 2+kk v Ctiměřicích. V Česku je to 6,9 roku.
ČSÚ, ceny bytů a průměrná mzda v kraji
PodrobnostiNájem a mzda
33 %
Tolik z průměrné hrubé mzdy v kraji spolkne nájem bytu 2+kk v Ctiměřicích. V Česku je to 27 %.
Cenová mapa nájemného MF ČR; ČSÚ, průměrná mzda v kraji
PodrobnostiNájemní bydlení
6 %
Tolik obydlených bytů v Ctiměřicích je nájemních (sčítání 2021). V Česku je to 22 %.
ČSÚ, Sčítání lidu, domů a bytů 2021
PodrobnostiVýstavba
62,9
Tolik nových bytů na 1 000 obyvatel v Ctiměřicích dokončili za posledních 10 let. V Česku je to 30,8.
ČSÚ, dokončené byty a počet obyvatel
PodrobnostiNájem v novostavbě
+14 %
O tolik se v Ctiměřicích liší nájem v novostavbě (339 Kč/m²) od průměru obce (298 Kč/m²).
Cenová mapa nájemného MF ČR, 2. čtvrtletí 2026
PodrobnostiByty v obcích stejné velikostní skupiny jako Ctiměřice v okrese Mladá Boleslav se podle ČSÚ prodávají průměrně za 44 407 Kč/m², o 23 % méně než je průměr Česka.
Byt 2+kk (54 m²) by tu tedy stál zhruba 2,40 mil. Kč, byt 3+kk (75 m²) kolem 3,33 mil. Kč.
Na byt 2+kk je potřeba 5,3 roku průměrných hrubých mezd v kraji (průměr Česka 6,9 roku).
Pronájem bytu by při modelovém nájmu MF vynesl hrubě 8,1 % ročně z kupní ceny.
| Období | Ctiměřice (skupina obcí) | Okres Mladá Boleslav | Česko |
|---|---|---|---|
| 2025 | 44 407 Kč/m² | 54 674 Kč/m² | 57 822 Kč/m² |
| 2024 | 42 180 Kč/m² | 51 526 Kč/m² | 53 966 Kč/m² |
| 2023 | 39 930 Kč/m² | 48 123 Kč/m² | 49 823 Kč/m² |
| 2022 | 37 094 Kč/m² | 42 581 Kč/m² | 45 336 Kč/m² |
| 2021 | 30 472 Kč/m² | 35 287 Kč/m² | 38 612 Kč/m² |
Zdroj: ČSÚ CEN0402, data ČÚZK; zpracoval kdezit.cz
| Území | Byt Kč/m² | Dům Kč/m² | Nájem Kč/m² | Výnos | Mezd na byt |
|---|---|---|---|---|---|
| Ctiměřice | 44 407 | 52 462 | 298 | 8,1 % | 5,3 |
| Okres Mladá Boleslav | 54 674 | 55 245 | 284 | 6,2 % | 6,5 |
| Středočeský kraj | 54 794 | 63 587 | 266 | 5,8 % | 6,5 |
| Česko | 57 822 | 60 092 | 241 | 5,0 % | 6,9 |
Ceny obce = průměr ČSÚ za obce stejné velikostní skupiny v okrese (ne cena samotné obce). „Mezd na byt“ = cena bytu 2+kk / roční průměrná hrubá mzda v kraji. Zpracoval kdezit.cz.
ČSÚ (výstavba, SLDB 2021, obyvatelstvo); zpracoval kdezit.cz. Stáří bytového fondu z RÚIAN doplníme po rozšíření API kdezit.
Hypotéka na byt 2+kk
9 929 Kč/měs.
Úvěr 1,92 mil. Kč (80 % ceny), sazba 4,68 %, 30 let. ČNB ARAD
To je 20 % průměrné hrubé mzdy v kraji.
Spočítat vlastní splátkuNájem, nebo hypotéka?
Vlastní byt 2+kk vyjde měsíčně asi na 10 736 Kč (úroky, náklady vlastníka a ušlý výnos z vlastních zdrojů, bez úmoru a bez růstu cen), nájem na 16 090 Kč. Cena bytu odpovídá nájmu za 12,4 roku.
Srovnat nájem a koupi v CtiměřicíchByt na pronájem
Po fondu oprav, údržbě, měsíci bez nájemníka a dani; s hypotékou na 70 % ceny vychází cash flow +2 153 Kč měsíčně.
Investiční kalkulačka Ctiměřice| Ukazatel | Ctiměřice | Okres Mladá Boleslav | Česko |
|---|---|---|---|
| Adresy s vysokým radonovým indexem podloží (2026) podíl adresních míst na podloží s vysokým radonovým indexem (mapa ČGS 1 : 50 000); pravděpodobnost pronikání radonu z podloží, ne měření v domech |
0,0 % | 0,0 % | 7,8 % |
| Adresy v záplavovém území Q100 (2026) podíl adresních míst v území, které zaplaví stoletá voda |
0,0 % | 2,5 % | 4,6 % |
| Adresy v aktivní zóně záplavového území (2026) průtočná část záplavového území, kde se nesmí stavět |
0,0 % | 0,7 % | 0,6 % |
| Adresy zasažené povodní 9/2024 (2026) podíl adresních míst v území rozlivu povodně ze září 2024 (VÚV TGM) |
0,0 % | 0,0 % | 0,7 % |
| Veřejnou dopravou do obce s rozšířenou působností (10/2026) nejrychlejší spojení v pracovní den ráno |
15 min | 10 min | 8 min |
| Veřejnou dopravou do krajského města (10/2026) nejrychlejší spojení v pracovní den ráno |
81 min | 69 min | 36 min |
Podíly počítá kdezit.cz na adresních místech RÚIAN (ČÚZK). Záplavová území (VÚV TGM) jsou orientační a nepokrývají všechny toky; radonový index ČGS (CC BY 4.0); dojezdy z jízdních řádů CIS JŘ (JrUtil). Hodnoty za okres a Česko jsou průměry kdezit.cz za celé území. Nejde o posudek konkrétního domu – rizika konkrétní adresy na kdezit.cz.
| Ukazatel | Ctiměřice | Okres Mladá Boleslav | Česko |
|---|---|---|---|
| Změna počtu obyvatel za 10 let (2025) | +3,6 % | +10,0 % | +3,4 % |
| Průměrný věk (2025) | 41,6 roku | 42,1 roku | 43,3 roku |
| Podíl nezaměstnaných (9/2026) dosažitelní uchazeči o zaměstnání / obyvatelé 15–64 let (MPSV); u malých obcí kolísá |
0,0 % | 3,9 % | 5,0 % |
| Nové byty za 10 let na 1 000 obyvatel (2025) dokončené byty za posledních 10 let včetně rodinných domů |
62,9 | 34,5 | 30,8 |
| Dokončené byty za rok na 1 000 obyvatel (2025) | 14,0 | 2,6 | 3,1 |
ČSÚ (počet a věk obyvatel, dokončené byty), MPSV – Úřad práce ČR (nezaměstnanost); zpracoval kdezit.cz.