Srovnání obcí · obec v okrese Kladno · obec v okrese Kladno

Tuchlovice, nebo Vinařice?

Ceny bytů a domů, nájem, dostupnost vůči mzdě, výnos z pronájmu, hypotéka, obyvatelstvo a rizika obou obcí vedle sebe. U každého řádku je vyznačena výhodnější obec.

Průměrná cena bytů ČSÚ je pro obě obce stejná, 57 841 Kč/m²: patří do stejné velikostní skupiny obcí v okrese Kladno a ČSÚ za samotné obce ceny nezveřejňuje.

Nájem bytu 2+kk je levnější v Tuchlovicích: asi 13 230 Kč měsíčně proti 13 450 Kč (model MF, bez energií).

Byt 2+kk stojí tolik jako 6,9 roku průměrné hrubé mzdy v Tuchlovicích a 6,9 roku ve Vinařicích (obě obce leží ve stejném kraji, rozdíl tedy dělá jen cena bytu).

Srovnání v číslech

UkazatelTuchloviceVinařiceVýhodnější
Byt za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese 57 841 Kč 57 841 Kč –
Byt 2+kk (54 m²)odhad z ceny za m² 3,12 mil. Kč 3,12 mil. Kč –
Rodinný dům za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese 56 983 Kč 56 983 Kč –
Nájem 2+kk za m²model MF, měsíčně 245 Kč 249 Kč Tuchlovice levnější o 2 %
Nájem bytu 2+kkměsíčně bez energií 13 230 Kč 13 450 Kč Tuchlovice levnější o 2 %
Nájem jako podíl mzdyprůměrná hrubá mzda v kraji 27 % 27 % Tuchlovice nižší o 0,4 p. b.
Byt 2+kk v ročních mzdáchprůměrná hrubá mzda v kraji 6,9 roku 6,9 roku –
Hrubý výnos z pronájmuroční nájem / cena bytu 5,1 % 5,2 % –
Splátka hypotéky na byt 2+kk80 % ceny, 30 let 12 908 Kč 12 908 Kč –
Počet obyvatel 2 785 2 137 –
Průměrný věk 42,1 roku 43,0 roku –
Změna počtu obyvatel za 10 let +12,2 % +5,0 % –
Nové byty za 10 letna 1 000 obyvatel 46,7 32,8 Tuchlovice vyšší o 43 %
Nezaměstnanostpodíl nezaměstnaných 3,3 % 3,5 % Tuchlovice nižší o 0,2 p. b.
Zástavba v záplavové zóněQ100, podíl zastavěného území 3,9 % 0,3 % Vinařice nižší o 3,6 p. b.
Vysoký radonový indexpodíl území 0,0 % 0,0 % –
Dražby za 24 měsícůveřejné dražby nemovitostí 1 0 –
Index místa k životuKde žít, 0–100 89 61 Tuchlovice vyšší o 46 %
Dojezd autem mezi obcemi 19 min

Ceny bytů a domů = průměr ČSÚ za obce stejné velikostní skupiny v okrese (ne cena samotné obce), nájem = model MF z inzerátů, mzda = průměrná hrubá mzda v kraji. Hypotéka: 80 % ceny bytu 2+kk, sazba 4,68 %, 30 let. Rozdíl u podílů je v procentních bodech. Zpracoval kdezit.cz. průměr skupiny obcí ČSÚ model MF ČNB ARAD

Nájem bytu 2+kk za m² (MF)
100 150 200 250 300 12/2018 12/2019 12/2020 12/2021 12/2022 12/2023 12/2024 6/2026 Vinařice: 249 Kč/m² Tuchlovice: 245 Kč/m²
  • Tuchlovice
  • Vinařice
Tabulka hodnot
ObdobíTuchloviceVinařice
6/2026245 Kč/m²249 Kč/m²
3/2026251 Kč/m²241 Kč/m²
12/2025253 Kč/m²240 Kč/m²
9/2025251 Kč/m²239 Kč/m²
6/2025251 Kč/m²240 Kč/m²
3/2025254 Kč/m²242 Kč/m²
12/2024240 Kč/m²236 Kč/m²
9/2024224 Kč/m²217 Kč/m²
6/2024218 Kč/m²211 Kč/m²
3/2024212 Kč/m²205 Kč/m²
12/2023206 Kč/m²198 Kč/m²
9/2023202 Kč/m²192 Kč/m²
6/2023202 Kč/m²191 Kč/m²
3/2023199 Kč/m²185 Kč/m²
12/2022199 Kč/m²185 Kč/m²
9/2022199 Kč/m²185 Kč/m²
6/2022199 Kč/m²184 Kč/m²
3/2022199 Kč/m²184 Kč/m²
12/2021201 Kč/m²188 Kč/m²
9/2021200 Kč/m²185 Kč/m²
6/2021199 Kč/m²182 Kč/m²
3/2021194 Kč/m²182 Kč/m²
12/2020194 Kč/m²182 Kč/m²
9/2020186 Kč/m²183 Kč/m²
6/2020177 Kč/m²178 Kč/m²
3/2020168 Kč/m²168 Kč/m²
12/2019166 Kč/m²164 Kč/m²
9/2019170 Kč/m²160 Kč/m²
6/2019170 Kč/m²156 Kč/m²
3/2019160 Kč/m²149 Kč/m²
12/2018151 Kč/m²145 Kč/m²

Zdroj: Cenová mapa nájemného MF; zpracoval kdezit.cz

Cena bytů za m² (ČSÚ, skupina obcí)
30 000 40 000 50 000 60 000 2021 2022 2023 2024 2025 Vinařice: 57 841 Kč/m² Tuchlovice: 57 841 Kč/m²
  • Tuchlovice
  • Vinařice
Tabulka hodnot
ObdobíTuchloviceVinařice
202557 841 Kč/m²57 841 Kč/m²
202456 081 Kč/m²56 081 Kč/m²
202349 266 Kč/m²49 266 Kč/m²
202241 343 Kč/m²41 343 Kč/m²
202134 506 Kč/m²34 506 Kč/m²

Zdroj: ČSÚ CEN0402, data ČÚZK; zpracoval kdezit.cz