Srovnání obcí · město v okrese Kladno · obec v okrese Kladno
Buštěhrad, nebo Tuchlovice?
Ceny bytů a domů, nájem, dostupnost vůči mzdě, výnos z pronájmu, hypotéka, obyvatelstvo a rizika obou obcí vedle sebe. U každého řádku je vyznačena výhodnější obec.
Průměrná cena bytů ČSÚ je pro obě obce stejná, 57 841 Kč/m²: patří do stejné velikostní skupiny obcí v okrese Kladno a ČSÚ za samotné obce ceny nezveřejňuje.
Nájem bytu 2+kk je levnější v Tuchlovicích: asi 13 230 Kč měsíčně proti 14 900 Kč (model MF, bez energií).
Byt 2+kk stojí tolik jako 6,9 roku průměrné hrubé mzdy v Buštěhradě a 6,9 roku v Tuchlovicích (obě obce leží ve stejném kraji, rozdíl tedy dělá jen cena bytu).
Pronájem bytu vynáší víc v Buštěhradě: hrubě 5,7 % ročně z kupní ceny proti 5,1 %.
Srovnání v číslech
| Ukazatel | Buštěhrad | Tuchlovice | Výhodnější |
|---|---|---|---|
| Byt za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese | 57 841 Kč | 57 841 Kč | – |
| Byt 2+kk (54 m²)odhad z ceny za m² | 3,12 mil. Kč | 3,12 mil. Kč | – |
| Rodinný dům za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese | 56 983 Kč | 56 983 Kč | – |
| Nájem 2+kk za m²model MF, měsíčně | 276 Kč | 245 Kč | Tuchlovice levnější o 11 % |
| Nájem bytu 2+kkměsíčně bez energií | 14 900 Kč | 13 230 Kč | Tuchlovice levnější o 11 % |
| Nájem jako podíl mzdyprůměrná hrubá mzda v kraji | 30 % | 27 % | Tuchlovice nižší o 3,4 p. b. |
| Byt 2+kk v ročních mzdáchprůměrná hrubá mzda v kraji | 6,9 roku | 6,9 roku | – |
| Hrubý výnos z pronájmuroční nájem / cena bytu | 5,7 % | 5,1 % | Buštěhrad vyšší o 0,6 p. b. |
| Splátka hypotéky na byt 2+kk80 % ceny, 30 let | 12 908 Kč | 12 908 Kč | – |
| Počet obyvatel | 4 073 | 2 785 | – |
| Průměrný věk | 38,9 roku | 42,1 roku | – |
| Změna počtu obyvatel za 10 let | +23,3 % | +12,2 % | – |
| Nové byty za 10 letna 1 000 obyvatel | 70,5 | 46,7 | Buštěhrad vyšší o 51 % |
| Nezaměstnanostpodíl nezaměstnaných | 3,7 % | 3,3 % | Tuchlovice nižší o 0,4 p. b. |
| Zástavba v záplavové zóněQ100, podíl zastavěného území | 0,3 % | 3,9 % | Buštěhrad nižší o 3,6 p. b. |
| Vysoký radonový indexpodíl území | 0,0 % | 0,0 % | – |
| Dražby za 24 měsícůveřejné dražby nemovitostí | 0 | 1 | – |
| Index místa k životuKde žít, 0–100 | 86 | 89 | Tuchlovice vyšší o 3 % |
| Dojezd autem mezi obcemi | 21 min | ||
Ceny bytů a domů = průměr ČSÚ za obce stejné velikostní skupiny v okrese (ne cena samotné obce), nájem = model MF z inzerátů, mzda = průměrná hrubá mzda v kraji. Hypotéka: 80 % ceny bytu 2+kk, sazba 4,68 %, 30 let. Rozdíl u podílů je v procentních bodech. Zpracoval kdezit.cz. průměr skupiny obcí ČSÚ model MF ČNB ARAD
- Buštěhrad
- Tuchlovice
Tabulka hodnot
| Období | Buštěhrad | Tuchlovice |
|---|---|---|
| 6/2026 | 276 Kč/m² | 245 Kč/m² |
| 3/2026 | 267 Kč/m² | 251 Kč/m² |
| 12/2025 | 260 Kč/m² | 253 Kč/m² |
| 9/2025 | 261 Kč/m² | 251 Kč/m² |
| 6/2025 | 266 Kč/m² | 251 Kč/m² |
| 3/2025 | 272 Kč/m² | 254 Kč/m² |
| 12/2024 | 256 Kč/m² | 240 Kč/m² |
| 9/2024 | 242 Kč/m² | 224 Kč/m² |
| 6/2024 | 237 Kč/m² | 218 Kč/m² |
| 3/2024 | 231 Kč/m² | 212 Kč/m² |
| 12/2023 | 225 Kč/m² | 206 Kč/m² |
| 9/2023 | 221 Kč/m² | 202 Kč/m² |
| 6/2023 | 224 Kč/m² | 202 Kč/m² |
| 3/2023 | 220 Kč/m² | 199 Kč/m² |
| 12/2022 | 219 Kč/m² | 199 Kč/m² |
| 9/2022 | 219 Kč/m² | 199 Kč/m² |
| 6/2022 | 218 Kč/m² | 199 Kč/m² |
| 3/2022 | 217 Kč/m² | 199 Kč/m² |
| 12/2021 | 216 Kč/m² | 201 Kč/m² |
| 9/2021 | 214 Kč/m² | 200 Kč/m² |
| 6/2021 | 207 Kč/m² | 199 Kč/m² |
| 3/2021 | 203 Kč/m² | 194 Kč/m² |
| 12/2020 | 205 Kč/m² | 194 Kč/m² |
| 9/2020 | 197 Kč/m² | 186 Kč/m² |
| 6/2020 | 198 Kč/m² | 177 Kč/m² |
| 3/2020 | 194 Kč/m² | 168 Kč/m² |
| 12/2019 | 191 Kč/m² | 166 Kč/m² |
| 9/2019 | 188 Kč/m² | 170 Kč/m² |
| 6/2019 | 189 Kč/m² | 170 Kč/m² |
| 3/2019 | 180 Kč/m² | 160 Kč/m² |
| 12/2018 | 178 Kč/m² | 151 Kč/m² |
Zdroj: Cenová mapa nájemného MF; zpracoval kdezit.cz
- Buštěhrad
- Tuchlovice
Tabulka hodnot
| Období | Buštěhrad | Tuchlovice |
|---|---|---|
| 2025 | 57 841 Kč/m² | 57 841 Kč/m² |
| 2024 | 56 081 Kč/m² | 56 081 Kč/m² |
| 2023 | 49 266 Kč/m² | 49 266 Kč/m² |
| 2022 | 41 343 Kč/m² | 41 343 Kč/m² |
| 2021 | 34 506 Kč/m² | 34 506 Kč/m² |
Zdroj: ČSÚ CEN0402, data ČÚZK; zpracoval kdezit.cz