Srovnání obcí · obec v okrese Hodonín · město v okrese Hodonín

Vnorovy, nebo Vracov?

Ceny bytů a domů, nájem, dostupnost vůči mzdě, výnos z pronájmu, hypotéka, obyvatelstvo a rizika obou obcí vedle sebe. U každého řádku je vyznačena výhodnější obec.

Průměrná cena bytů ČSÚ je pro obě obce stejná, 45 699 Kč/m²: patří do stejné velikostní skupiny obcí v okrese Hodonín a ČSÚ za samotné obce ceny nezveřejňuje.

Nájem bytu 2+kk vychází podle modelu MF v obou obcích podobně, asi 11 450 Kč a 11 450 Kč měsíčně bez energií.

Byt 2+kk stojí tolik jako 5,6 roku průměrné hrubé mzdy ve Vnorovech a 5,6 roku ve Vracově (obě obce leží ve stejném kraji, rozdíl tedy dělá jen cena bytu).

Srovnání v číslech

UkazatelVnorovyVracovVýhodnější
Byt za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese 45 699 Kč 45 699 Kč –
Byt 2+kk (54 m²)odhad z ceny za m² 2,47 mil. Kč 2,47 mil. Kč –
Rodinný dům za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese 40 626 Kč 40 626 Kč –
Nájem 2+kk za m²model MF, měsíčně 212 Kč 212 Kč –
Nájem bytu 2+kkměsíčně bez energií 11 450 Kč 11 450 Kč –
Nájem jako podíl mzdyprůměrná hrubá mzda v kraji 24 % 24 % –
Byt 2+kk v ročních mzdáchprůměrná hrubá mzda v kraji 5,6 roku 5,6 roku –
Hrubý výnos z pronájmuroční nájem / cena bytu 5,6 % 5,6 % –
Splátka hypotéky na byt 2+kk80 % ceny, 30 let 10 219 Kč 10 219 Kč –
Počet obyvatel 2 914 4 528 –
Průměrný věk 44,2 roku 44,1 roku –
Změna počtu obyvatel za 10 let −3,8 % −0,5 % –
Nové byty za 10 letna 1 000 obyvatel 24,0 24,1 –
Nezaměstnanostpodíl nezaměstnaných 5,7 % 5,4 % Vracov nižší o 0,3 p. b.
Zástavba v záplavové zóněQ100, podíl zastavěného území 0,5 % 0,0 % Vracov nižší o 0,5 p. b.
Vysoký radonový indexpodíl území 0,0 % 0,0 % –
Dražby za 24 měsícůveřejné dražby nemovitostí 0 1 –
Index místa k životuKde žít, 0–100 50 89 Vracov vyšší o 78 %
Dojezd autem mezi obcemi 23 min

Ceny bytů a domů = průměr ČSÚ za obce stejné velikostní skupiny v okrese (ne cena samotné obce), nájem = model MF z inzerátů, mzda = průměrná hrubá mzda v kraji. Hypotéka: 80 % ceny bytu 2+kk, sazba 4,68 %, 30 let. Rozdíl u podílů je v procentních bodech. Zpracoval kdezit.cz. průměr skupiny obcí ČSÚ model MF ČNB ARAD

Nájem bytu 2+kk za m² (MF)
140 160 180 200 220 240 12/2018 12/2019 12/2020 12/2021 12/2022 12/2023 12/2024 6/2026 Vracov: 212 Kč/m² Vnorovy: 212 Kč/m²
  • Vnorovy
  • Vracov
Tabulka hodnot
ObdobíVnorovyVracov
6/2026212 Kč/m²212 Kč/m²
3/2026204 Kč/m²204 Kč/m²
12/2025215 Kč/m²213 Kč/m²
9/2025211 Kč/m²211 Kč/m²
6/2025210 Kč/m²208 Kč/m²
3/2025206 Kč/m²202 Kč/m²
12/2024217 Kč/m²204 Kč/m²
9/2024207 Kč/m²196 Kč/m²
6/2024206 Kč/m²195 Kč/m²
3/2024205 Kč/m²194 Kč/m²
12/2023205 Kč/m²193 Kč/m²
9/2023203 Kč/m²192 Kč/m²
6/2023205 Kč/m²193 Kč/m²
3/2023204 Kč/m²193 Kč/m²
12/2022204 Kč/m²194 Kč/m²
9/2022203 Kč/m²195 Kč/m²
6/2022202 Kč/m²196 Kč/m²
3/2022201 Kč/m²195 Kč/m²
12/2021201 Kč/m²198 Kč/m²
9/2021195 Kč/m²197 Kč/m²
6/2021195 Kč/m²191 Kč/m²
3/2021193 Kč/m²186 Kč/m²
12/2020190 Kč/m²177 Kč/m²
9/2020189 Kč/m²172 Kč/m²
6/2020183 Kč/m²173 Kč/m²
3/2020172 Kč/m²174 Kč/m²
12/2019168 Kč/m²170 Kč/m²
9/2019168 Kč/m²170 Kč/m²
6/2019167 Kč/m²168 Kč/m²
3/2019162 Kč/m²160 Kč/m²
12/2018163 Kč/m²157 Kč/m²

Zdroj: Cenová mapa nájemného MF; zpracoval kdezit.cz

Cena bytů za m² (ČSÚ, skupina obcí)
20 000 30 000 40 000 50 000 2021 2022 2023 2024 2025 Vracov: 45 699 Kč/m² Vnorovy: 45 699 Kč/m²
  • Vnorovy
  • Vracov
Tabulka hodnot
ObdobíVnorovyVracov
202545 699 Kč/m²45 699 Kč/m²
202444 119 Kč/m²44 119 Kč/m²
202340 303 Kč/m²40 303 Kč/m²
202233 405 Kč/m²33 405 Kč/m²
202127 472 Kč/m²27 472 Kč/m²

Zdroj: ČSÚ CEN0402, data ČÚZK; zpracoval kdezit.cz