Srovnání obcí · město v okrese Most · obec v okrese Most
Meziboří, nebo Obrnice?
Ceny bytů a domů, nájem, dostupnost vůči mzdě, výnos z pronájmu, hypotéka, obyvatelstvo a rizika obou obcí vedle sebe. U každého řádku je vyznačena výhodnější obec.
Průměrná cena bytů ČSÚ je pro obě obce stejná, 30 177 Kč/m²: patří do stejné velikostní skupiny obcí v okrese Most a ČSÚ za samotné obce ceny nezveřejňuje.
Nájem bytu 2+kk je levnější v Meziboří: asi 9 130 Kč měsíčně proti 9 400 Kč (model MF, bez energií).
Byt 2+kk stojí tolik jako 3,9 roku průměrné hrubé mzdy v Meziboří a 3,9 roku v Obrnicích (obě obce leží ve stejném kraji, rozdíl tedy dělá jen cena bytu).
Pronájem bytu vynáší víc v Obrnicích: hrubě 6,9 % ročně z kupní ceny proti 6,7 %.
Srovnání v číslech
| Ukazatel | Meziboří | Obrnice | Výhodnější |
|---|---|---|---|
| Byt za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese | 30 177 Kč | 30 177 Kč | – |
| Byt 2+kk (54 m²)odhad z ceny za m² | 1,63 mil. Kč | 1,63 mil. Kč | – |
| Rodinný dům za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese | 41 569 Kč | 41 569 Kč | – |
| Nájem 2+kk za m²model MF, měsíčně | 169 Kč | 174 Kč | Meziboří levnější o 3 % |
| Nájem bytu 2+kkměsíčně bez energií | 9 130 Kč | 9 400 Kč | Meziboří levnější o 3 % |
| Nájem jako podíl mzdyprůměrná hrubá mzda v kraji | 20 % | 21 % | Meziboří nižší o 0,6 p. b. |
| Byt 2+kk v ročních mzdáchprůměrná hrubá mzda v kraji | 3,9 roku | 3,9 roku | – |
| Hrubý výnos z pronájmuroční nájem / cena bytu | 6,7 % | 6,9 % | Obrnice vyšší o 0,2 p. b. |
| Splátka hypotéky na byt 2+kk80 % ceny, 30 let | 6 743 Kč | 6 743 Kč | – |
| Počet obyvatel | 4 526 | 2 048 | – |
| Průměrný věk | 45,7 roku | 36,5 roku | – |
| Změna počtu obyvatel za 10 let | −3,8 % | −6,2 % | – |
| Nové byty za 10 letna 1 000 obyvatel | 29,8 | 2,4 | Meziboří vyšší o 1 122 % |
| Nezaměstnanostpodíl nezaměstnaných | 6,9 % | 20,6 % | Meziboří nižší o 13,7 p. b. |
| Zástavba v záplavové zóněQ100, podíl zastavěného území | 0,0 % | 12,6 % | Meziboří nižší o 12,6 p. b. |
| Vysoký radonový indexpodíl území | 0,0 % | 0,0 % | – |
| Dražby za 24 měsícůveřejné dražby nemovitostí | 0 | 0 | – |
| Index místa k životuKde žít, 0–100 | 87 | 55 | Meziboří vyšší o 58 % |
| Dojezd autem mezi obcemi | 20 min | ||
Ceny bytů a domů = průměr ČSÚ za obce stejné velikostní skupiny v okrese (ne cena samotné obce), nájem = model MF z inzerátů, mzda = průměrná hrubá mzda v kraji. Hypotéka: 80 % ceny bytu 2+kk, sazba 4,68 %, 30 let. Rozdíl u podílů je v procentních bodech. Zpracoval kdezit.cz. průměr skupiny obcí ČSÚ model MF ČNB ARAD
- Meziboří
- Obrnice
Tabulka hodnot
| Období | Meziboří | Obrnice |
|---|---|---|
| 6/2026 | 169 Kč/m² | 174 Kč/m² |
| 3/2026 | 181 Kč/m² | 181 Kč/m² |
| 12/2025 | 177 Kč/m² | 178 Kč/m² |
| 9/2025 | 176 Kč/m² | 178 Kč/m² |
| 6/2025 | 172 Kč/m² | 180 Kč/m² |
| 3/2025 | 172 Kč/m² | 174 Kč/m² |
| 12/2024 | 169 Kč/m² | 170 Kč/m² |
| 9/2024 | 170 Kč/m² | 170 Kč/m² |
| 6/2024 | 168 Kč/m² | 168 Kč/m² |
| 3/2024 | 166 Kč/m² | 167 Kč/m² |
| 12/2023 | 162 Kč/m² | 166 Kč/m² |
| 9/2023 | 158 Kč/m² | 165 Kč/m² |
| 6/2023 | 153 Kč/m² | 164 Kč/m² |
| 3/2023 | 149 Kč/m² | 164 Kč/m² |
| 12/2022 | 148 Kč/m² | 166 Kč/m² |
| 9/2022 | 148 Kč/m² | 167 Kč/m² |
| 6/2022 | 147 Kč/m² | 167 Kč/m² |
| 3/2022 | 147 Kč/m² | 166 Kč/m² |
| 12/2021 | 144 Kč/m² | 167 Kč/m² |
| 9/2021 | 145 Kč/m² | 168 Kč/m² |
| 6/2021 | 144 Kč/m² | 166 Kč/m² |
| 3/2021 | 142 Kč/m² | 163 Kč/m² |
| 12/2020 | 141 Kč/m² | 160 Kč/m² |
| 9/2020 | 142 Kč/m² | 158 Kč/m² |
| 6/2020 | 143 Kč/m² | 156 Kč/m² |
| 3/2020 | 140 Kč/m² | 162 Kč/m² |
| 12/2019 | 139 Kč/m² | 160 Kč/m² |
| 9/2019 | 140 Kč/m² | 159 Kč/m² |
| 6/2019 | 139 Kč/m² | 158 Kč/m² |
| 3/2019 | 136 Kč/m² | 151 Kč/m² |
| 12/2018 | 131 Kč/m² | 143 Kč/m² |
Zdroj: Cenová mapa nájemného MF; zpracoval kdezit.cz
- Meziboří
- Obrnice
Tabulka hodnot
| Období | Meziboří | Obrnice |
|---|---|---|
| 2025 | 30 177 Kč/m² | 30 177 Kč/m² |
| 2024 | 27 631 Kč/m² | 27 631 Kč/m² |
| 2023 | 26 114 Kč/m² | 26 114 Kč/m² |
| 2022 | 22 335 Kč/m² | 22 335 Kč/m² |
| 2021 | 18 341 Kč/m² | 18 341 Kč/m² |
Zdroj: ČSÚ CEN0402, data ČÚZK; zpracoval kdezit.cz