Srovnání obcí · obec v okrese Praha-východ · obec v okrese Praha-východ

Květnice, nebo Nupaky?

Ceny bytů a domů, nájem, dostupnost vůči mzdě, výnos z pronájmu, hypotéka, obyvatelstvo a rizika obou obcí vedle sebe. U každého řádku je vyznačena výhodnější obec.

Průměrná cena bytů ČSÚ je pro obě obce stejná, 61 886 Kč/m²: patří do stejné velikostní skupiny obcí v okrese Praha-východ a ČSÚ za samotné obce ceny nezveřejňuje.

Nájem bytu 2+kk je levnější v Květnici: asi 18 140 Kč měsíčně proti 18 630 Kč (model MF, bez energií).

Byt 2+kk stojí tolik jako 7,3 roku průměrné hrubé mzdy v Květnici a 7,3 roku v Nupakách (obě obce leží ve stejném kraji, rozdíl tedy dělá jen cena bytu).

Pronájem bytu vynáší víc v Nupakách: hrubě 6,7 % ročně z kupní ceny proti 6,5 %.

Srovnání v číslech

UkazatelKvětniceNupakyVýhodnější
Byt za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese 61 886 Kč 61 886 Kč –
Byt 2+kk (54 m²)odhad z ceny za m² 3,34 mil. Kč 3,34 mil. Kč –
Rodinný dům za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese 96 353 Kč 96 353 Kč –
Nájem 2+kk za m²model MF, měsíčně 336 Kč 345 Kč Květnice levnější o 3 %
Nájem bytu 2+kkměsíčně bez energií 18 140 Kč 18 630 Kč Květnice levnější o 3 %
Nájem jako podíl mzdyprůměrná hrubá mzda v kraji 37 % 38 % Květnice nižší o 1,0 p. b.
Byt 2+kk v ročních mzdáchprůměrná hrubá mzda v kraji 7,3 roku 7,3 roku –
Hrubý výnos z pronájmuroční nájem / cena bytu 6,5 % 6,7 % Nupaky vyšší o 0,2 p. b.
Splátka hypotéky na byt 2+kk80 % ceny, 30 let 13 818 Kč 13 818 Kč –
Počet obyvatel 2 120 2 080 –
Průměrný věk 36,8 roku 35,5 roku –
Změna počtu obyvatel za 10 let +44,7 % +32,3 % –
Nové byty za 10 letna 1 000 obyvatel 100,9 28,4 Květnice vyšší o 256 %
Nezaměstnanostpodíl nezaměstnaných 2,1 % 3,2 % Květnice nižší o 1,1 p. b.
Zástavba v záplavové zóněQ100, podíl zastavěného území 3,1 % 0,0 % Nupaky nižší o 3,1 p. b.
Vysoký radonový indexpodíl území 0,0 % 0,0 % –
Dražby za 24 měsícůveřejné dražby nemovitostí 0 0 –
Index místa k životuKde žít, 0–100 86 97 Nupaky vyšší o 13 %
Dojezd autem mezi obcemi 19 min

Ceny bytů a domů = průměr ČSÚ za obce stejné velikostní skupiny v okrese (ne cena samotné obce), nájem = model MF z inzerátů, mzda = průměrná hrubá mzda v kraji. Hypotéka: 80 % ceny bytu 2+kk, sazba 4,68 %, 30 let. Rozdíl u podílů je v procentních bodech. Zpracoval kdezit.cz. průměr skupiny obcí ČSÚ model MF ČNB ARAD

Nájem bytu 2+kk za m² (MF)
150 200 250 300 350 400 12/2018 12/2019 12/2020 12/2021 12/2022 12/2023 12/2024 6/2026 Nupaky: 345 Kč/m² Květnice: 336 Kč/m²
  • Květnice
  • Nupaky
Tabulka hodnot
ObdobíKvětniceNupaky
6/2026336 Kč/m²345 Kč/m²
3/2026321 Kč/m²333 Kč/m²
12/2025329 Kč/m²338 Kč/m²
9/2025327 Kč/m²334 Kč/m²
6/2025315 Kč/m²334 Kč/m²
3/2025309 Kč/m²318 Kč/m²
12/2024303 Kč/m²312 Kč/m²
9/2024277 Kč/m²288 Kč/m²
6/2024268 Kč/m²279 Kč/m²
3/2024262 Kč/m²270 Kč/m²
12/2023255 Kč/m²263 Kč/m²
9/2023249 Kč/m²257 Kč/m²
6/2023255 Kč/m²260 Kč/m²
3/2023252 Kč/m²259 Kč/m²
12/2022253 Kč/m²259 Kč/m²
9/2022254 Kč/m²259 Kč/m²
6/2022255 Kč/m²259 Kč/m²
3/2022256 Kč/m²259 Kč/m²
12/2021262 Kč/m²260 Kč/m²
9/2021262 Kč/m²262 Kč/m²
6/2021261 Kč/m²259 Kč/m²
3/2021261 Kč/m²257 Kč/m²
12/2020257 Kč/m²250 Kč/m²
9/2020248 Kč/m²246 Kč/m²
6/2020245 Kč/m²237 Kč/m²
3/2020240 Kč/m²230 Kč/m²
12/2019231 Kč/m²222 Kč/m²
9/2019228 Kč/m²213 Kč/m²
6/2019228 Kč/m²209 Kč/m²
3/2019221 Kč/m²206 Kč/m²
12/2018214 Kč/m²196 Kč/m²

Zdroj: Cenová mapa nájemného MF; zpracoval kdezit.cz

Cena bytů za m² (ČSÚ, skupina obcí)
20 000 30 000 40 000 50 000 60 000 70 000 2021 2022 2023 2024 2025 Nupaky: 61 886 Kč/m² Květnice: 61 886 Kč/m²
  • Květnice
  • Nupaky
Tabulka hodnot
ObdobíKvětniceNupaky
202561 886 Kč/m²61 886 Kč/m²
202456 077 Kč/m²56 077 Kč/m²
202346 297 Kč/m²51 291 Kč/m²
202242 218 Kč/m²46 285 Kč/m²
202131 223 Kč/m²31 223 Kč/m²

Zdroj: ČSÚ CEN0402, data ČÚZK; zpracoval kdezit.cz

Porovnat Květnice s…

Porovnat Nupaky s…