Srovnání obcí · obec v okrese Praha-východ · obec v okrese Praha-východ

Kamenice, nebo Nupaky?

Ceny bytů a domů, nájem, dostupnost vůči mzdě, výnos z pronájmu, hypotéka, obyvatelstvo a rizika obou obcí vedle sebe. U každého řádku je vyznačena výhodnější obec.

Průměrná cena bytů ČSÚ je pro obě obce stejná, 61 886 Kč/m²: patří do stejné velikostní skupiny obcí v okrese Praha-východ a ČSÚ za samotné obce ceny nezveřejňuje.

Nájem bytu 2+kk je levnější v Kamenici: asi 15 280 Kč měsíčně proti 18 630 Kč (model MF, bez energií).

Byt 2+kk stojí tolik jako 7,3 roku průměrné hrubé mzdy v Kamenici a 7,3 roku v Nupakách (obě obce leží ve stejném kraji, rozdíl tedy dělá jen cena bytu).

Pronájem bytu vynáší víc v Nupakách: hrubě 6,7 % ročně z kupní ceny proti 5,5 %.

Srovnání v číslech

UkazatelKameniceNupakyVýhodnější
Byt za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese 61 886 Kč 61 886 Kč –
Byt 2+kk (54 m²)odhad z ceny za m² 3,34 mil. Kč 3,34 mil. Kč –
Rodinný dům za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese 96 353 Kč 96 353 Kč –
Nájem 2+kk za m²model MF, měsíčně 283 Kč 345 Kč Kamenice levnější o 18 %
Nájem bytu 2+kkměsíčně bez energií 15 280 Kč 18 630 Kč Kamenice levnější o 18 %
Nájem jako podíl mzdyprůměrná hrubá mzda v kraji 31 % 38 % Kamenice nižší o 6,8 p. b.
Byt 2+kk v ročních mzdáchprůměrná hrubá mzda v kraji 7,3 roku 7,3 roku –
Hrubý výnos z pronájmuroční nájem / cena bytu 5,5 % 6,7 % Nupaky vyšší o 1,2 p. b.
Splátka hypotéky na byt 2+kk80 % ceny, 30 let 13 818 Kč 13 818 Kč –
Počet obyvatel 5 307 2 080 –
Průměrný věk 40,8 roku 35,5 roku –
Změna počtu obyvatel za 10 let +20,7 % +32,3 % –
Nové byty za 10 letna 1 000 obyvatel 76,1 28,4 Kamenice vyšší o 168 %
Nezaměstnanostpodíl nezaměstnaných 3,0 % 3,2 % Kamenice nižší o 0,3 p. b.
Zástavba v záplavové zóněQ100, podíl zastavěného území 0,0 % 0,0 % –
Vysoký radonový indexpodíl území 97,1 % 0,0 % Nupaky nižší o 97,1 p. b.
Dražby za 24 měsícůveřejné dražby nemovitostí 1 0 –
Index místa k životuKde žít, 0–100 93 97 Nupaky vyšší o 4 %
Dojezd autem mezi obcemi 21 min

Ceny bytů a domů = průměr ČSÚ za obce stejné velikostní skupiny v okrese (ne cena samotné obce), nájem = model MF z inzerátů, mzda = průměrná hrubá mzda v kraji. Hypotéka: 80 % ceny bytu 2+kk, sazba 4,68 %, 30 let. Rozdíl u podílů je v procentních bodech. Zpracoval kdezit.cz. průměr skupiny obcí ČSÚ model MF ČNB ARAD

Nájem bytu 2+kk za m² (MF)
100 200 300 400 12/2018 12/2019 12/2020 12/2021 12/2022 12/2023 12/2024 6/2026 Nupaky: 345 Kč/m² Kamenice: 283 Kč/m²
  • Kamenice
  • Nupaky
Tabulka hodnot
ObdobíKameniceNupaky
6/2026283 Kč/m²345 Kč/m²
3/2026276 Kč/m²333 Kč/m²
12/2025283 Kč/m²338 Kč/m²
9/2025273 Kč/m²334 Kč/m²
6/2025272 Kč/m²334 Kč/m²
3/2025269 Kč/m²318 Kč/m²
12/2024271 Kč/m²312 Kč/m²
9/2024246 Kč/m²288 Kč/m²
6/2024240 Kč/m²279 Kč/m²
3/2024235 Kč/m²270 Kč/m²
12/2023231 Kč/m²263 Kč/m²
9/2023227 Kč/m²257 Kč/m²
6/2023229 Kč/m²260 Kč/m²
3/2023225 Kč/m²259 Kč/m²
12/2022224 Kč/m²259 Kč/m²
9/2022223 Kč/m²259 Kč/m²
6/2022222 Kč/m²259 Kč/m²
3/2022221 Kč/m²259 Kč/m²
12/2021223 Kč/m²260 Kč/m²
9/2021221 Kč/m²262 Kč/m²
6/2021217 Kč/m²259 Kč/m²
3/2021212 Kč/m²257 Kč/m²
12/2020204 Kč/m²250 Kč/m²
9/2020203 Kč/m²246 Kč/m²
6/2020200 Kč/m²237 Kč/m²
3/2020194 Kč/m²230 Kč/m²
12/2019188 Kč/m²222 Kč/m²
9/2019174 Kč/m²213 Kč/m²
6/2019172 Kč/m²209 Kč/m²
3/2019172 Kč/m²206 Kč/m²
12/2018170 Kč/m²196 Kč/m²

Zdroj: Cenová mapa nájemného MF; zpracoval kdezit.cz

Cena bytů za m² (ČSÚ, skupina obcí)
20 000 30 000 40 000 50 000 60 000 70 000 2021 2022 2023 2024 2025 Nupaky: 61 886 Kč/m² Kamenice: 61 886 Kč/m²
  • Kamenice
  • Nupaky
Tabulka hodnot
ObdobíKameniceNupaky
202561 886 Kč/m²61 886 Kč/m²
202456 077 Kč/m²56 077 Kč/m²
202351 291 Kč/m²51 291 Kč/m²
202246 285 Kč/m²46 285 Kč/m²
202139 940 Kč/m²31 223 Kč/m²

Zdroj: ČSÚ CEN0402, data ČÚZK; zpracoval kdezit.cz

Porovnat Kamenice s…

Porovnat Nupaky s…