Srovnání obcí · obec v okrese Praha-západ · město v okrese Praha-západ
Nučice, nebo Rudná?
Ceny bytů a domů, nájem, dostupnost vůči mzdě, výnos z pronájmu, hypotéka, obyvatelstvo a rizika obou obcí vedle sebe. U každého řádku je vyznačena výhodnější obec.
Průměrná cena bytů ČSÚ je pro obě obce stejná, 64 919 Kč/m²: patří do stejné velikostní skupiny obcí v okrese Praha-západ a ČSÚ za samotné obce ceny nezveřejňuje.
Nájem bytu 2+kk je levnější v Nučicích: asi 16 630 Kč měsíčně proti 17 500 Kč (model MF, bez energií).
Byt 2+kk stojí tolik jako 7,7 roku průměrné hrubé mzdy v Nučicích a 7,7 roku v Rudné (obě obce leží ve stejném kraji, rozdíl tedy dělá jen cena bytu).
Pronájem bytu vynáší víc v Rudné: hrubě 6,0 % ročně z kupní ceny proti 5,7 %.
Srovnání v číslech
| Ukazatel | Nučice | Rudná | Výhodnější |
|---|---|---|---|
| Byt za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese | 64 919 Kč | 64 919 Kč | – |
| Byt 2+kk (54 m²)odhad z ceny za m² | 3,51 mil. Kč | 3,51 mil. Kč | – |
| Rodinný dům za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese | 95 225 Kč | 95 225 Kč | – |
| Nájem 2+kk za m²model MF, měsíčně | 308 Kč | 324 Kč | Nučice levnější o 5 % |
| Nájem bytu 2+kkměsíčně bez energií | 16 630 Kč | 17 500 Kč | Nučice levnější o 5 % |
| Nájem jako podíl mzdyprůměrná hrubá mzda v kraji | 34 % | 36 % | Nučice nižší o 1,8 p. b. |
| Byt 2+kk v ročních mzdáchprůměrná hrubá mzda v kraji | 7,7 roku | 7,7 roku | – |
| Hrubý výnos z pronájmuroční nájem / cena bytu | 5,7 % | 6,0 % | Rudná vyšší o 0,3 p. b. |
| Splátka hypotéky na byt 2+kk80 % ceny, 30 let | 14 521 Kč | 14 521 Kč | – |
| Počet obyvatel | 2 494 | 5 560 | – |
| Průměrný věk | 38,2 roku | 40,6 roku | – |
| Změna počtu obyvatel za 10 let | +16,4 % | +11,5 % | – |
| Nové byty za 10 letna 1 000 obyvatel | 40,5 | 21,6 | Nučice vyšší o 88 % |
| Nezaměstnanostpodíl nezaměstnaných | 2,6 % | 2,4 % | Rudná nižší o 0,2 p. b. |
| Zástavba v záplavové zóněQ100, podíl zastavěného území | 2,8 % | 0,7 % | Rudná nižší o 2,1 p. b. |
| Vysoký radonový indexpodíl území | 0,0 % | 0,0 % | – |
| Dražby za 24 měsícůveřejné dražby nemovitostí | 0 | 0 | – |
| Index místa k životuKde žít, 0–100 | 98 | 97 | Nučice vyšší o 1 % |
| Dojezd autem mezi obcemi | 5 min | ||
Ceny bytů a domů = průměr ČSÚ za obce stejné velikostní skupiny v okrese (ne cena samotné obce), nájem = model MF z inzerátů, mzda = průměrná hrubá mzda v kraji. Hypotéka: 80 % ceny bytu 2+kk, sazba 4,68 %, 30 let. Rozdíl u podílů je v procentních bodech. Zpracoval kdezit.cz. průměr skupiny obcí ČSÚ model MF ČNB ARAD
- Nučice
- Rudná
Tabulka hodnot
| Období | Nučice | Rudná |
|---|---|---|
| 6/2026 | 308 Kč/m² | 324 Kč/m² |
| 3/2026 | 296 Kč/m² | 306 Kč/m² |
| 12/2025 | 288 Kč/m² | 297 Kč/m² |
| 9/2025 | 288 Kč/m² | 296 Kč/m² |
| 6/2025 | 280 Kč/m² | 289 Kč/m² |
| 3/2025 | 273 Kč/m² | 282 Kč/m² |
| 12/2024 | 276 Kč/m² | 274 Kč/m² |
| 9/2024 | 256 Kč/m² | 258 Kč/m² |
| 6/2024 | 251 Kč/m² | 252 Kč/m² |
| 3/2024 | 247 Kč/m² | 247 Kč/m² |
| 12/2023 | 244 Kč/m² | 243 Kč/m² |
| 9/2023 | 242 Kč/m² | 241 Kč/m² |
| 6/2023 | 246 Kč/m² | 245 Kč/m² |
| 3/2023 | 247 Kč/m² | 246 Kč/m² |
| 12/2022 | 247 Kč/m² | 248 Kč/m² |
| 9/2022 | 247 Kč/m² | 251 Kč/m² |
| 6/2022 | 247 Kč/m² | 253 Kč/m² |
| 3/2022 | 246 Kč/m² | 252 Kč/m² |
| 12/2021 | 248 Kč/m² | 257 Kč/m² |
| 9/2021 | 247 Kč/m² | 259 Kč/m² |
| 6/2021 | 251 Kč/m² | 257 Kč/m² |
| 3/2021 | 247 Kč/m² | 259 Kč/m² |
| 12/2020 | 237 Kč/m² | 244 Kč/m² |
| 9/2020 | 229 Kč/m² | 237 Kč/m² |
| 6/2020 | 231 Kč/m² | 243 Kč/m² |
| 3/2020 | 226 Kč/m² | 238 Kč/m² |
| 12/2019 | 225 Kč/m² | 236 Kč/m² |
| 9/2019 | 228 Kč/m² | 229 Kč/m² |
| 6/2019 | 227 Kč/m² | 229 Kč/m² |
| 3/2019 | 221 Kč/m² | 225 Kč/m² |
| 12/2018 | 220 Kč/m² | 220 Kč/m² |
Zdroj: Cenová mapa nájemného MF; zpracoval kdezit.cz
- Nučice
- Rudná
Tabulka hodnot
| Období | Nučice | Rudná |
|---|---|---|
| 2025 | 64 919 Kč/m² | 64 919 Kč/m² |
| 2024 | 56 741 Kč/m² | 56 741 Kč/m² |
| 2023 | 51 125 Kč/m² | 51 125 Kč/m² |
| 2022 | 47 871 Kč/m² | 47 871 Kč/m² |
| 2021 | 41 510 Kč/m² | 41 510 Kč/m² |
Zdroj: ČSÚ CEN0402, data ČÚZK; zpracoval kdezit.cz