Srovnání obcí · obec v okrese Praha-západ · město v okrese Praha-západ

Nučice, nebo Řevnice?

Ceny bytů a domů, nájem, dostupnost vůči mzdě, výnos z pronájmu, hypotéka, obyvatelstvo a rizika obou obcí vedle sebe. U každého řádku je vyznačena výhodnější obec.

Průměrná cena bytů ČSÚ je pro obě obce stejná, 64 919 Kč/m²: patří do stejné velikostní skupiny obcí v okrese Praha-západ a ČSÚ za samotné obce ceny nezveřejňuje.

Nájem bytu 2+kk je levnější v Řevnicích: asi 15 660 Kč měsíčně proti 16 630 Kč (model MF, bez energií).

Byt 2+kk stojí tolik jako 7,7 roku průměrné hrubé mzdy v Nučicích a 7,7 roku v Řevnicích (obě obce leží ve stejném kraji, rozdíl tedy dělá jen cena bytu).

Pronájem bytu vynáší víc v Nučicích: hrubě 5,7 % ročně z kupní ceny proti 5,4 %.

Srovnání v číslech

UkazatelNučiceŘevniceVýhodnější
Byt za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese 64 919 Kč 64 919 Kč –
Byt 2+kk (54 m²)odhad z ceny za m² 3,51 mil. Kč 3,51 mil. Kč –
Rodinný dům za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese 95 225 Kč 95 225 Kč –
Nájem 2+kk za m²model MF, měsíčně 308 Kč 290 Kč Řevnice levnější o 6 %
Nájem bytu 2+kkměsíčně bez energií 16 630 Kč 15 660 Kč Řevnice levnější o 6 %
Nájem jako podíl mzdyprůměrná hrubá mzda v kraji 34 % 32 % Řevnice nižší o 2,0 p. b.
Byt 2+kk v ročních mzdáchprůměrná hrubá mzda v kraji 7,7 roku 7,7 roku –
Hrubý výnos z pronájmuroční nájem / cena bytu 5,7 % 5,4 % Nučice vyšší o 0,3 p. b.
Splátka hypotéky na byt 2+kk80 % ceny, 30 let 14 521 Kč 14 521 Kč –
Počet obyvatel 2 494 3 786 –
Průměrný věk 38,2 roku 42,0 roku –
Změna počtu obyvatel za 10 let +16,4 % +12,5 % –
Nové byty za 10 letna 1 000 obyvatel 40,5 28,0 Nučice vyšší o 45 %
Nezaměstnanostpodíl nezaměstnaných 2,6 % 2,7 % –
Zástavba v záplavové zóněQ100, podíl zastavěného území 2,8 % 17,2 % Nučice nižší o 14,4 p. b.
Vysoký radonový indexpodíl území 0,0 % 0,0 % –
Dražby za 24 měsícůveřejné dražby nemovitostí 0 0 –
Index místa k životuKde žít, 0–100 98 88 Nučice vyšší o 11 %
Dojezd autem mezi obcemi 23 min

Ceny bytů a domů = průměr ČSÚ za obce stejné velikostní skupiny v okrese (ne cena samotné obce), nájem = model MF z inzerátů, mzda = průměrná hrubá mzda v kraji. Hypotéka: 80 % ceny bytu 2+kk, sazba 4,68 %, 30 let. Rozdíl u podílů je v procentních bodech. Zpracoval kdezit.cz. průměr skupiny obcí ČSÚ model MF ČNB ARAD

Nájem bytu 2+kk za m² (MF)
150 200 250 300 350 12/2018 12/2019 12/2020 12/2021 12/2022 12/2023 12/2024 6/2026 Řevnice: 290 Kč/m² Nučice: 308 Kč/m²
  • Nučice
  • Řevnice
Tabulka hodnot
ObdobíNučiceŘevnice
6/2026308 Kč/m²290 Kč/m²
3/2026296 Kč/m²285 Kč/m²
12/2025288 Kč/m²283 Kč/m²
9/2025288 Kč/m²278 Kč/m²
6/2025280 Kč/m²276 Kč/m²
3/2025273 Kč/m²273 Kč/m²
12/2024276 Kč/m²273 Kč/m²
9/2024256 Kč/m²246 Kč/m²
6/2024251 Kč/m²239 Kč/m²
3/2024247 Kč/m²234 Kč/m²
12/2023244 Kč/m²228 Kč/m²
9/2023242 Kč/m²223 Kč/m²
6/2023246 Kč/m²226 Kč/m²
3/2023247 Kč/m²223 Kč/m²
12/2022247 Kč/m²223 Kč/m²
9/2022247 Kč/m²223 Kč/m²
6/2022247 Kč/m²223 Kč/m²
3/2022246 Kč/m²221 Kč/m²
12/2021248 Kč/m²221 Kč/m²
9/2021247 Kč/m²223 Kč/m²
6/2021251 Kč/m²218 Kč/m²
3/2021247 Kč/m²211 Kč/m²
12/2020237 Kč/m²210 Kč/m²
9/2020229 Kč/m²205 Kč/m²
6/2020231 Kč/m²198 Kč/m²
3/2020226 Kč/m²196 Kč/m²
12/2019225 Kč/m²194 Kč/m²
9/2019228 Kč/m²193 Kč/m²
6/2019227 Kč/m²191 Kč/m²
3/2019221 Kč/m²188 Kč/m²
12/2018220 Kč/m²187 Kč/m²

Zdroj: Cenová mapa nájemného MF; zpracoval kdezit.cz

Cena bytů za m² (ČSÚ, skupina obcí)
30 000 40 000 50 000 60 000 70 000 2021 2022 2023 2024 2025 Řevnice: 64 919 Kč/m² Nučice: 64 919 Kč/m²
  • Nučice
  • Řevnice
Tabulka hodnot
ObdobíNučiceŘevnice
202564 919 Kč/m²64 919 Kč/m²
202456 741 Kč/m²56 741 Kč/m²
202351 125 Kč/m²51 125 Kč/m²
202247 871 Kč/m²47 871 Kč/m²
202141 510 Kč/m²41 510 Kč/m²

Zdroj: ČSÚ CEN0402, data ČÚZK; zpracoval kdezit.cz

Porovnat Nučice s…