Srovnání obcí · obec v okrese Praha-východ · obec v okrese Praha-východ

Mukařov, nebo Sulice?

Ceny bytů a domů, nájem, dostupnost vůči mzdě, výnos z pronájmu, hypotéka, obyvatelstvo a rizika obou obcí vedle sebe. U každého řádku je vyznačena výhodnější obec.

Průměrná cena bytů ČSÚ je pro obě obce stejná, 61 886 Kč/m²: patří do stejné velikostní skupiny obcí v okrese Praha-východ a ČSÚ za samotné obce ceny nezveřejňuje.

Nájem bytu 2+kk je levnější v Mukařově: asi 15 770 Kč měsíčně proti 16 470 Kč (model MF, bez energií).

Byt 2+kk stojí tolik jako 7,3 roku průměrné hrubé mzdy v Mukařově a 7,3 roku v Sulicích (obě obce leží ve stejném kraji, rozdíl tedy dělá jen cena bytu).

Pronájem bytu vynáší víc v Sulicích: hrubě 5,9 % ročně z kupní ceny proti 5,7 %.

Srovnání v číslech

UkazatelMukařovSuliceVýhodnější
Byt za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese 61 886 Kč 61 886 Kč –
Byt 2+kk (54 m²)odhad z ceny za m² 3,34 mil. Kč 3,34 mil. Kč –
Rodinný dům za m²ČSÚ, průměr skupiny obcí v okrese 96 353 Kč 96 353 Kč –
Nájem 2+kk za m²model MF, měsíčně 292 Kč 305 Kč Mukařov levnější o 4 %
Nájem bytu 2+kkměsíčně bez energií 15 770 Kč 16 470 Kč Mukařov levnější o 4 %
Nájem jako podíl mzdyprůměrná hrubá mzda v kraji 32 % 33 % Mukařov nižší o 1,4 p. b.
Byt 2+kk v ročních mzdáchprůměrná hrubá mzda v kraji 7,3 roku 7,3 roku –
Hrubý výnos z pronájmuroční nájem / cena bytu 5,7 % 5,9 % Sulice vyšší o 0,3 p. b.
Splátka hypotéky na byt 2+kk80 % ceny, 30 let 13 818 Kč 13 818 Kč –
Počet obyvatel 3 036 2 716 –
Průměrný věk 39,7 roku 37,7 roku –
Změna počtu obyvatel za 10 let +29,3 % +58,5 % –
Nové byty za 10 letna 1 000 obyvatel 87,9 136,2 Sulice vyšší o 55 %
Nezaměstnanostpodíl nezaměstnaných 4,5 % 2,9 % Sulice nižší o 1,5 p. b.
Zástavba v záplavové zóněQ100, podíl zastavěného území 0,0 % 0,0 % –
Vysoký radonový indexpodíl území 100,0 % 56,7 % Sulice nižší o 43,3 p. b.
Dražby za 24 měsícůveřejné dražby nemovitostí 0 3 –
Index místa k životuKde žít, 0–100 97 97 –
Dojezd autem mezi obcemi 28 min

Ceny bytů a domů = průměr ČSÚ za obce stejné velikostní skupiny v okrese (ne cena samotné obce), nájem = model MF z inzerátů, mzda = průměrná hrubá mzda v kraji. Hypotéka: 80 % ceny bytu 2+kk, sazba 4,68 %, 30 let. Rozdíl u podílů je v procentních bodech. Zpracoval kdezit.cz. průměr skupiny obcí ČSÚ model MF ČNB ARAD

Nájem bytu 2+kk za m² (MF)
150 200 250 300 350 12/2018 12/2019 12/2020 12/2021 12/2022 12/2023 12/2024 6/2026 Sulice: 305 Kč/m² Mukařov: 292 Kč/m²
  • Mukařov
  • Sulice
Tabulka hodnot
ObdobíMukařovSulice
6/2026292 Kč/m²305 Kč/m²
3/2026299 Kč/m²309 Kč/m²
12/2025303 Kč/m²302 Kč/m²
9/2025295 Kč/m²295 Kč/m²
6/2025300 Kč/m²289 Kč/m²
3/2025287 Kč/m²274 Kč/m²
12/2024276 Kč/m²274 Kč/m²
9/2024260 Kč/m²259 Kč/m²
6/2024253 Kč/m²252 Kč/m²
3/2024246 Kč/m²246 Kč/m²
12/2023242 Kč/m²242 Kč/m²
9/2023238 Kč/m²237 Kč/m²
6/2023242 Kč/m²241 Kč/m²
3/2023236 Kč/m²235 Kč/m²
12/2022236 Kč/m²234 Kč/m²
9/2022237 Kč/m²234 Kč/m²
6/2022237 Kč/m²234 Kč/m²
3/2022236 Kč/m²233 Kč/m²
12/2021239 Kč/m²234 Kč/m²
9/2021237 Kč/m²236 Kč/m²
6/2021232 Kč/m²232 Kč/m²
3/2021227 Kč/m²232 Kč/m²
12/2020218 Kč/m²219 Kč/m²
9/2020216 Kč/m²219 Kč/m²
6/2020210 Kč/m²213 Kč/m²
3/2020207 Kč/m²215 Kč/m²
12/2019202 Kč/m²214 Kč/m²
9/2019203 Kč/m²217 Kč/m²
6/2019204 Kč/m²214 Kč/m²
3/2019198 Kč/m²214 Kč/m²
12/2018194 Kč/m²204 Kč/m²

Zdroj: Cenová mapa nájemného MF; zpracoval kdezit.cz

Cena bytů za m² (ČSÚ, skupina obcí)
30 000 40 000 50 000 60 000 70 000 2021 2022 2023 2024 2025 Sulice: 61 886 Kč/m² Mukařov: 61 886 Kč/m²
  • Mukařov
  • Sulice
Tabulka hodnot
ObdobíMukařovSulice
202561 886 Kč/m²61 886 Kč/m²
202456 077 Kč/m²56 077 Kč/m²
202351 291 Kč/m²51 291 Kč/m²
202246 285 Kč/m²46 285 Kč/m²
202139 940 Kč/m²39 940 Kč/m²

Zdroj: ČSÚ CEN0402, data ČÚZK; zpracoval kdezit.cz

Porovnat Mukařov s…